Vianoce
It Doesn't Have to Be Crazy at Work - Jason Fried, David Heinemeier Hansson
It Doesn't Have to Be Crazy at Work

26,50 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
It Doesn't Have to Be Crazy at Work - Jason Fried, David Heinemeier Hansson
It Doesn't Have to Be Crazy at Work - Jason Fried, David Heinemeier Hansson

It Doesn't Have to Be Crazy at Work

In this timely manifesto, the authors of the New York Times bestseller Rework broadly reject the prevailing notion that long hours, aggressive hustle, and "whatever it takes"... Čítať viac

Vydavateľstvo
HarperCollins, 2018
Počet strán
240

In this timely manifesto, the authors of the New York Times bestseller Rework broadly reject the prevailing notion that long hours, aggressive hustle, and "whatever it takes" are required to run a successful business today... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Angličtina

26,50 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Ďalšie knižné vydania
V práci nemusí být blázinec - Jason Fried, David Heinemeier Hansson
Pevná väzba
Čeština, 2019
Na sklade
-5 %

16,99 €

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

In this timely manifesto, the authors of the New York Times bestseller Rework broadly reject the prevailing notion that long hours, aggressive hustle, and "whatever it takes" are required to run a successful business today. In Rework, Jason Fried and David Heinemeier Hansson introduced a new path to working effectively. Now, they build on their message with a bold, iconoclastic strategy for creating the ideal company culture—what they call "the calm company." Their approach directly attack the chaos, anxiety, and stress that plagues millions of workplaces and hampers billions of workers every day. Long hours, an excessive workload, and a lack of sleep have become a badge of honor for modern professionals. But it should be a mark of stupidity, the authors argue. Sadly, this isn’t just a problem for large organizations—individuals, contractors, and solopreneurs are burning themselves out the same way. The answer to better productivity isn’t more hours—it’s less waste and fewer things that induce distraction and persistent stress. It’s time to stop celebrating Crazy, and start celebrating Calm, Fried and Hansson assert.

Fried and Hansson have the proof to back up their argument. "Calm" has been the cornerstone of their company’s culture since Basecamp began twenty years ago. Destined to become the management guide for the next generation, It Doesn't Have to Be Crazy at Work is a practical and inspiring distillation of their insights and experiences. It isn’t a book telling you what to do. It’s a book showing you what they’ve done—and how any manager or executive no matter the industry or size of the company, can do it too.
Čítať viac
Počet strán
240
Väzba
pevná väzba
Rozmer
160×230 mm
Hmotnosť
420 g
ISBN
9780062874788
Rok vydania
2018
Naše katalógové číslo
435539
Jazyk
angličtina
Vydavateľstvo
HarperCollins
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

6 hodnotení

6
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

13
11. októbra 2019

Niektoré veci sú príliš komplikované na to, aby sa dali zmeniť. Teda až dovtedy, kým ich nezačnete postupne rozpletať na menšie vlákna. A tie sa dajú meniť postupne jedno po druhom. Táto kniha vám príde vhod, ak sa s niečim podobným stretáte vo svojej práci (alebo aj ak to také komplikované nemáte, ale chcete proste byť stále o niečo lepší). :) Podstatné oblasti, ktoré vplývajú na celkovú pracovnú pohodu sú porozpletané a povysvetlované zakladateľmi firmy Basecamp na príklade ich vlastnej firemnej kultúry a filozofie.
Z počiatku som s niektorými názormi nesúhlasil, ale treba ich chápať v kontexte. Až neskôr mi začali dávať väčší zmysel.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

4
7.12.2019
Dlhodobo udržateľný vývoj produktu a firmy
Autori v knihe poskytujú svoje myšlienky ako môže vyzerať kultúra kľudnej firmy, bez toho aby sa zamestnanci stále za niečim naháňali a boli dlhodobo spokojný v jednej firme.

A prečo teda býva často v práci blázninec? Jeden z dôvodov môže byť to, že zamestnanci sú stále vyrušovaný chatom, kalendárom, kolegami, meetingami. V knihe sú spomenuté aj možnosti ako tomu predísť.
Čítať viac
5
Stillness is the Key - Ryan Holiday
Práve čítam
Stillness is the Key

Volám sa Mišo Duchoň a som certifikovaný kouč a tréner osobného rozvoja. Blogujem na misoduchon.com.

Michal Duchoň
13.3.2019
Super kniha
kto od nich čítal ReWork (u nás Reštart) alebo Remote (u nás Práce na dálku), tak nebude sklamaný!

Niektoré myšlienky sa tam síce opakujú, aby kto nečítal žiadnu z predchádzajúcich kníh rozumel ich filozofií, ale základ je o tom, aby si v práci dosahoval výsledky a nezbláznil sa.

U nich sú 2 hlavné dôvody, prečo býva v práci blázinec:

1) pracovný deň je rozsekaný na malé neproduktívne momenty plné vyrušení.
2) nezdravé posadnutie rastom za každú cenu a nerealistické očakávania, ktoré ľudí stresujú. 

Ako sa s týmito dôvodmi vysporiadavajú popisujú vo svojej knihe. Je po anglicky, vyšla koncom roka 2018, prečítal som ju za nejaké 4 hoďky a odporúčam ju všetkým, čo chcú pracovať lepšie, špeciálne šéfom firiem, ktoré robia nejaký IT produkt, pretože veľa príkladov je z ich firmy Basecamp.
Čítať viac

Čítať viac

„Nikdy som nestratil zo zreteľa, čo znamená byť civilizovaný človek. Vedel som, že prežitie by nemalo zmysel, keby som sa musel stať podliakom...Viete, jedlo na prežitie nestačí. Neexistuje liek na morálne zásady. Ak ich človek stratí, príde aj o seba.“