Knihy
E-knihy
5,50 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Klasické dielo filozofickej literatúry. Ústrednou témou eseje je téma individuálnej slobody, t.j. otázka, či a ako je možná sloboda jednotlivca v spoločnosti. V tomto kontexte autor rozoberá tri hlavné problémy: 1. problém slobody myslenia a vyjadrovania, 2. problém individuality ako zdroja spoločenského pokroku, 3. problém rozlíšenia ľudského konania a života na čisto súkromnú sféru, ktorá sa týka len jednotlivca samého, a sféru verejnú, ktorá sa týka iných ľudí. Millova koncepcia podaná na pomerne malom priestore a brilantným štýlom, sa zaradila medzi klasické ideové dedičstvo západnej filozofie a politiky liberalizmu.
Čítaj viac
Kúpte spolu
O slobode - John Stuart Mill
Za princípom slasti - Sigmund Freud
11,11 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
116
Hmotnosť
154 g
Vydavateľstvo
IRIS
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
40484
Rozmer
145×200 mm
ISBN
8088778077

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,2 / 5

19 hodnotení

10
5
2
1
1

Branislav Maleš
5.11.2018
Autor pojednava o slobode a jej prejave, vyvoji vo vtedajsej Europe. Prezentuje svoje nazory a teorie, obcas v dost filozofickom duchu a preto sa mi kniha citala pomaly. Prejednavane otazky a temy su vsak nadcasove a aktualne aj pre 21. storocie. Taktiez kniha pomoze pochopit zaklady liberalneho zmyslania.
Čítaj viac
Milan Grieč
16.5.2013
Názor čitateľa
Ako úplne prvé k čomu sa vyjadrím, je vôbec práca pána PhDr. Milana Štefanka na preklade tohoto veľkolepého diela, za čo mu patrí nielen moje uznanie, ale nepochybujem, že aj širokej verejnosti, pre ktorú je sloboda ten najpodstatnejší pojem, od ktorej by sa malo ďalej všetko už len odvodzovať. Niekto, kto sa rozhodne prečítať túto knižku s tým, že pri jej veľmi pomalom a nesmelom listovaní, bude mať na očiach rozumnú a prirodzene triezvu optiku, nemôže zostať sklamaný. To,čo vravel sám J.S.Mill o tom, kde niet diskusie, niet ani pravdy, len potvrduje nepriestreľný argument, že súhlasiť slepo so všetkým, čo sa v knihe objaví, napriek zjavnej logickosti, je nerozumné. Veľká vďaka za uvedenie tohoto titulu do vašej ponuky, martinus.sk. Čo by som možno vytkol, je mäkký nekvalitnejší prebal knihy, na základe čoho sa po pravidelnejšom používaní znehodnocuje.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
O slobode - John Stuart Mill
Za princípom slasti - Sigmund Freud
11,11 €

„Čokoľvek, čo čítame s veľkým záujmom, nám ukazuje, ako by sme mali čítať vždy.“

Ernest Dimnet