Knihy
E-knihy

Ako som vozil Nórov

Eruditio, 2018
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Eruditio, 2018

Voziť Nórov v MHD nie je len tak! Jednak je tam oveľa väčšia zima ako na Slovensku a podľa Ondrejovho písania aj oveľa väčšia sranda. Ale to môže byť aj jeho štýlom. Možno keby opisoval vyšívanie v Zimbabwe, tiež by vám to prišlo...

Čítaj viac

15,90 €

Bežná cena Bežne 16,90 €

Ušetríte 6%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Voziť Nórov v MHD nie je len tak! Jednak je tam oveľa väčšia zima ako na Slovensku a podľa Ondrejovho písania aj oveľa väčšia sranda. Ale to môže byť aj jeho štýlom. Možno keby opisoval vyšívanie v Zimbabwe, tiež by vám to prišlo ako závideniahodná činnosť. Prvý záblesk lúčov slávy Ondreja zasiahol, keď na portáli Dailymale.sk vyšiel jeho debutový článok a internet vybuchol. Okamžite sa katapultoval medzi najobľúbenejších autorov a s každým ďalším príspevkom narastal tlak, aby texty vydal knižne. Tak sa aj stalo. Ak očakávate, že sa dozviete pikošky z geografických a demografických rozdielov a nórskych zvyklostí, máte čiastočne pravdu. Akurát, že ich nemusíte postrehnúť, pretože sa budete práve smiať na jeho neopakovateľných, trefných prirovnaniach alebo na jeho skvostnom majstrovstve špičkovania pointy. Ondrej Sokol sa narodil v roku 1980 v katastri malebného mesta Trenčín. Mal snahu vyštudovať prekladateľstvo a tlmočníctvo, ale po zrušení fakulty sa napokon rozhodol splniť si detský sen a začal jazdiť pre Dopravný podnik Bratislava. Odtiaľ to už nabralo rýchly spád - po štyroch mesiacoch odišiel do Nórska a dobre mu tak. Je to práca vonku, posediačky, s pekným výhľadom a, ako sám vraví, rozmanitá, každý deň ho nasrdí niečo nové. Zároveň dúfa, že reputácia vydaného autora bude mať pozitívny vplyv na jeho sexuálny život.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Ako som vozil Nórov - Ondrej Sokol
Stojedenročný starček, ktorý sa obával, že priveľa myslí - Jonas Jonasson
25,60 €
Ušetríte 5,20 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
213
Vydavateľstvo
Eruditio
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
315132
Rok vydania
2018

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,6 / 5

87 hodnotení

62
17
5
0
3

Lucia
19.6.2019
super
zábavná kniha, prirovnania sú najlepšie na svete, sem tam trochu drámy, vodičov MHD si vždy vážim, snažím sa správať k nim milo a vždy ked sú nevrelý, tak sa správam ešte milšie. čítať by ju mali všetci,ktorí MHD využívajú.
očakávam aj druhé vydanie písané takýmto štýlom
Čítaj viac
Jarka
27.5.2019
Patrím k autorovým nadšeným skalným fanúšikom už od prvého článku zverejneného na Kráľovstve dokonalosti a knižka pre mňa nemohla byť sklamaním. Originálny, vtipný a svižný štýl písania bol viac krát zdrojom nekontrolovateľného vyprsknutia, vďaka ktorému som si vyslúžila odsudzujúce pohľady spolucestujúcich vo vlaku. Príjemné, oddychové čítanie a taktiež sonda do duše severského národa. Ak ste niekedy chceli zažiť Nórsko v koži vodiča autobusu, ste na správnom mieste.
Čítaj viac
Jana Bihorac Šeligová
12.4.2019
Oddychovka
Je to vtipne a nevšedne napísaná kniha. Toto dielko rozveselí každého človeka, ktorý je skalopevne presvedčený o tom, že jeho práca je tá najhoršia na svete... A tiež po jej prečítaní zistíte, že byť autobusárom hraničí s poslaním akčného hrdinu.
Čítaj viac
M.
25.3.2019
mohlo to byť i lepšie
Super námet, veľa vtipných pasáži, veľa dobrých zážitkov, ktoré autor zažil v Nórsku ako šofér autobusu. Len to mohlo skončiť už niekde v polovici a autor sa mohol držať nejakej tej časovej línie. Kniha mala veľký potenciál, no z môjho pohľadu zostal nevyužitý. Navyše i font a veľkosť písma na mňa nepôsobili práve najlepšie.
Čítaj viac
Ján Adamčák
14.2.2019
Irónia osudu
Táto kniha mi spríjemňovala cestu vlakom z KE do BA, a najmä úsek pred ZA, keď sme neplánovane stáli vyše hodiny uprostred poľa pre poruchu trakčného vedenia. Oceňujem autorove rozpoloženie "nad vecou", lebo opísané situácie by som nevedel zvládať s takým kľudom a rozvahou. Odporúčam prečítať
Čítaj viac
Zuzana
30.1.2019
Vtipné, zábavné čítanie
Dlho som sa tak nezasmiala ako pri čítaní tejto knihy. Vtipné, zábavné ale aj poučné. Aa zároveň aj smutné, pretože si človek uvedomí aka náročná je táto profesia. Teraz sa trocha inak dívam na vodičov MHD.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Ako som vozil Nórov - Ondrej Sokol
Stojedenročný starček, ktorý sa obával, že priveľa myslí - Jonas Jonasson
25,60 €
Ušetríte 5,20 €

„Schopný autor tvorí, neschopný poučuje.“

G. B. Shaw