Spovedal som Slovensko - Michal Zamkovský, Imrich Gazda
Spovedal som Slovensko
13,20 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Spovedal som Slovensko

Rozhovor o stave slovenskej duše

Postoj Media, 2017
3 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Postoj Media, 2017

Kniha s podnázvom Rozhovor o stave slovenskej duše nás prevedie životným príbehom kňaza a rehoľníka Michala Zamkovského, dozvieme sa o potrebnosti a účinnosti ľudových misií, ale tiež tu nájdeme odpovede na otázky, na ktoré sa možno bojíme alebo...

Čítaj viac

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Kniha s podnázvom Rozhovor o stave slovenskej duše nás prevedie životným príbehom kňaza a rehoľníka Michala Zamkovského, dozvieme sa o potrebnosti a účinnosti ľudových misií, ale tiež tu nájdeme odpovede na otázky, na ktoré sa možno bojíme alebo hanbíme nahlas opýtať:

hriechy proti 6. prikázaniu,
do akej miery je potrebné hriech pri vyznaní opísať,
ako je to s manželstvom uzatvoreným „na rýchlo“ pre tehotenstvo ženy,
spoveď ľudí, ktorí žijú v neplatnom manželstve,
ale aj veľa ďalších otázok, ktoré pramenia z každodenného života človeka.

Kniha je tiež pútavou výpoveďou o človeku, Cirkvi a Slovensku. Michal Zamkovský rozpráva o ľudových misiách, spovedaní, nerestiach Slovákov, o problémoch a výzvach rodiny, charizmatikoch aj politike.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Spovedal som Slovensko - Michal Zamkovský, Imrich Gazda
Vyznanie + Zamyslenia - Róbert Bezák (kolekcia) - Marie Vrabcová
30,25 €

Recenzie, kritiky

Pátra Michala Zamkovského poznám ako zapáleného a horlivého ohlasovateľa Kristovho posolstva. Naposledy sme sa stretli v roku 2016 na Misiách milosrdenstva v Bratislave v Katedrále sv. Martina, kde ma redemptoristi spôsobom sebe vlastným pozvali do spolupráce. Ich tímové misie chcú prebúdzať v ľuďoch aktívne kresťanstvo, a to najmä vo vykorenenom prostredí duchovných periférií, akými sa javia paradoxne v dnešnom svete mestá so zúfalými, opustenými a s duchovne vyprázdnenými ľuďmi. V knihe rozhovorov s pátrom Zamkovským ma najviac oslovila pasáž o spovedi, o tomto skvostnom inštitúte, ktorý nám daroval Kristus, kde vie citlivý kňaz pomôcť človeku v problémoch hádam najviac. Rovnako cítim, že milosrdenstvo je tým aktom, v ktorom sa najväčšmi môžeme podobať Kristovi. Milosrdenstvo nie je proti spravodlivosti, ale dovršuje ju a je nad ňou. Toto najviac cítim z odkazu tejto knihy, keď sa hovorí o Božej láske, hriechu, obrátení, modlitbe, chorobe, smrti a kríži.
Štefan Bučko, herec

Vydaním tejto knihy sa mi splnil jeden sen. Dlho sme prosili svojho spolubrata Michala, aby napísal knihu o svojom živote. Chceli sme počuť o jeho koreňoch a inšpiráciách, ktoré hýbu jeho životom, a tiež o vízii, ktorú rokmi nadobudol a nesie v sebe. Táto kniha je o pamäti, identite aj proroctve. Viem, že bude osviežením aj kompasom pre mnohých, ktorí hľadajú Božie cesty a snažia sa po nich ísť. Mne osobne je cťou kráčať popri Michalovi Zamkovskom.
Rastislav Dluhý, kňaz – redemptorista

Tento drobný kňaz z malej dediny v horách pod Tatrami pochopil, ako má vyzerať Cirkev v treťom tisícročí a kam sa má uberať. Jeho vernosť, vytrvalosť a vášeň pre Boha nás niesla cez roky nášho dospievania, cez komunistický režim až k slobode dnešných dní. Dnes môžem jeho myšlienky a túžby konfrontovať s veľkými kresťanmi po celom svete a viem, že kráča dobrým smerom. Tým istým, akým sa pohybuje Duch. Je to výnimočný kňaz-misionár, ktorý prerástol hranice regiónu, krajiny i Európy. Ďakujem za 35 rokov každodenných stretnutí, rozhovorov a spoločnej služby.
Bohuš Živčák, zakladateľ a vedúci spoločenstva Rieka života

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
216
Hmotnosť
360 g
Rok vydania
2017
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Postoj Media
Rozmer
130×200 mm
ISBN
9788097281410
Naše katalógové číslo
296826

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,8 / 5

8 hodnotení

7
0
1
0
0

Stella
19.1.2018
odporúčam
Veľmi dobrý rozhovor, zaujimavé a cenné informácie, príjemné a obohacujúce čítanie. Trochu viac spoznáte pátra Zamkovského, jeho život a jeho cestu k Bohu. Čítaj viac
Martina
10.12.2017
Som rada za tento rozhovor s o. Michalom. Dozvedela som sa mnohé odpovede na otázky, ktoré by som mu možno aj ja položila. Som povzbudená nielen týmto rozhovorom, ale hlavne jeho životom. Čítaj viac

O autoroch

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Spovedal som Slovensko - Michal Zamkovský, Imrich Gazda
Vyznanie + Zamyslenia - Róbert Bezák (kolekcia) - Marie Vrabcová
30,25 €

„Vlastnou univerzitou našich dní je zbierka kníh.“

Th. Carlyle