Knihy
E-knihy

Venile

Artis Omnis, 2017
4-5 hodín čítania
Vydavateľstvo
Artis Omnis, 2017
1. diel série
Pokrvní
Edícia
Margo

Bezstarostný život stredoškoláčky Kathrin sa otočí naruby vo chvíli, keď sa po škole roznesie škandál, v ktorom hrá hlavnú rolu. Tlak zvláda len vďaka dobrým priateľom, no jej hnev vyvrcholí... premenou na zviera. Kathrin si myslí, že...

Čítaj viac

12,39 €

Bežná cena Bežne 13,00 €

Ušetríte 5%
Stíhame do Vianoc
(Osobný odber, GLS)

Posielame do 8 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Bezstarostný život stredoškoláčky Kathrin sa otočí naruby vo chvíli, keď sa po škole roznesie škandál, v ktorom hrá hlavnú rolu. Tlak zvláda len vďaka dobrým priateľom, no jej hnev vyvrcholí... premenou na zviera. Kathrin si myslí, že sa zbláznila. Naplánuje pomstu ako poslednú možnosť očistiť svoje meno. No ani len netuší, že sa medzitým spustili prvé kamienky lavíny, ktorá ju prostredníctvom odvážneho chlapca zavedie na Venile, očarujúcu planétu oddelenú Prechodom. Zistí, prečo žije u nevlastných rodičov, čo znamenajú jej nezvyčajné schopnosti a prečo je tá, na ktorej pleciach leží osud celého sveta. Napriek okolnostiam, ktoré ju tlačia po predurčenej ceste Pokrvnej, konečné rozhodnutie, ktoré ovplyvní nielen jej život, musí urobiť ona sama.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Venile - Valentína Sedileková
Umlčaní - Marek Vagovič a kolektív
25,86 €
Ušetríte 2,04 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
304
Hmotnosť
450 g
Rok vydania
2017
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Artis Omnis
Rozmer
130×200 mm
ISBN
9788082010049
Naše katalógové číslo
295809

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,4 / 5

22 hodnotení

17
2
0
1
2

Sophia Papayová
Sophia Papayová
pred štyrmi dňami
Výborné!
Je úžasne ako Vás kniha okamžite vtiahne do deja. S hrdinkou sa dá veľmi ľahko stotožniť a samozrejmr nechýba ani dávka napätia. Za mňa 5 hviezdičiek:-) určite sa oplatí prečítať si
Čítaj viac
Lele
3.4.2018

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

kniha bola naozaj dobrá, páčilo sa mi na nej hlavne to, že sa Kathrin dokáže meniť na hocijaké zviera na aké si pomyslí. nápad clej knihy bol tiež veľmi pekný.
Čítaj viac
Mika
9.2.2018
Pokrvní (MIKA)
Nasledujúce názory sú čisto subjektívne...
Vonkajšia kompozícia a forma knihy:
Obálka - otrasná. Jedine nadpis je celkom originálny. Pokrvní dávajú toľko námetov na perfektné grafické prevedenie obálky a oni tam strčia stromy??? To nemáme na Slovensku lepších grafikov???
Kapitoly - niektoré až pridlhé, čo môže odrádzať.
Odseky - nepochopím, ako môžu byť na jednej strane tri rôzne medzery na začiatku odsekov... V tejto knihe som to ale našla a myslím, že je to veľká nepozornosť.
Vety - množstvo chybne napísaných či nenapísaných čiarok. Taktiež by som ešte popracovala na hľadaní synoným, pretože sa veľakrát opakovali tie isté slová.
Vnútorná kompozícia a obsah knihy:
Prológ je zbytočný. Celé dejiny sa dali pekne vysvetliť počas deja, nie takto na jednej kope - berie to na tajuplnosti.
Prvé kapitoly ma na druhú stranu milo prekvapili svojou originalitou. Samotná planéta Venile sa mi tiež páči a Pokrvní si získali moju veľkú pozornosť.
Čo ma sklamalo, bol samotný Pán zla - väčšie klišé ste tam nemohli dať? Takýchto zločincov je všade plno! Za úplnú sprostosť pokladám časť o Ihaze a jej tajnej porade. Nijaký Homo Sapiens Sapiens by predsa neorganizoval tajnú poradu hneď po tej oficiálnej a ešte aj v tej istej budove!!! Hlavná postava je príliš idylická - nemá absolútne žiadnu zápornú vlastnosť, čo mi pripadá detinské. Všetko sa jej darí ako v amerických filmoch. Navyše, má hneď troch nápadníkov (Daniela, Maklesa, Johnsona), ktorí medzi sebou nevychádzajú - vytvoril sa teda pekný štvoruholník. Som vážne zvedavá, čo s týmito troma chalanmi bude - kto umrie a kto s ňou nakoniec zostane...
Dej samotný je predvídateľný. Tipovala som, že Ihaze bola do jej otca; tušila som, že Makles a Johnson budú napokon kladné postavy; predpokladala som, že niektorý z novo naverbovaných umrie (Dale); dokonca aj koniec bitky o Nasar bol u mňa dopredu vyhraný.
Napriek všetkému sa mi text rýchlo čítal a budem rada, keď sa konečne vydá aj pokračovanie. Vaša Mika.
Čítaj viac
Janka Paulíková
Janka Paulíková
11.6.2018
Lele chcela som Vám dať páčik na komentár no nejde mi to tak Vám aspoň napíšem, že ste ma pobavili a máte veľkú pravdu! :D
Čítaj viac
Lele
3.4.2018
Milá Mika, počítam, že si všetko o knihe predpokladala po tom čo si ju prečítala.
Ďalej neviem, či máš nejaké problémy so zrakom, ale na tej obálke je aj mesiac a tráva, a stromy predstavujú les. myslím že obálka mala symbolizovať to, že ako prvé zviera na ktoré sa premenila bol vlk, ktorý v rozprávkach zavýja na mesiac.
A keď si prakticky všetko o knihe skritizovala, prečo sa tešíš na pokračovanie? pretože podľa tvojho názoru je na knihe všetko zle, až na Venile.
a medzery.... tak už neviem, kto si vždy pred začatím nového odseku prezerá, aká dlhá je medzera. navyše si myslím, že na tom jednom milimetri čo tam robí rozdiel celkom nezáleží.
a posledné, prológ má asi každá kniha, ktorú som kedy čítala. je tam pre ľudí, ktorí si chcú knihu už na začiatku priblížiť, a ak sa chceš všetko dozvedieť v samotnom deji knihy, proste ho ignoruj. nikto ťa nenútil čítať ho.
takže nabudúce prosím ťa hodnoť a kritizuj veci ktoré sú v tej knihe naozaj viditeľné, nie ako milimetrové rozdiely v medzerách.
Čítaj viac
TMS
24.2.2018
Milá Mika ,keď sa Ti tie stromy na obálke nepáčia ,napíš niečo svoje a daj si tam kredenc !
Čítaj viac
Juraj Marenčák
30.1.2018
Venile - stručný postreh

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Vopred upozorňujem, že nasledujúce postrehy píšem z pohľadu dospelého človeka, mladí ľudia môžu túto knižku vnímať odlišne. Nemám patent na rozum a môj názor je ovplyvnený aj množstvom prečítaných fantasy kníh, ktoré (až na jednu ságu) píšu najmä dospelí autori.
Príbeh je napísaný mladou autorkou. Z tohto dôvodu som bol veľmi zvedavý ako sa s fantasy žánrom popasuje. Priznám sa, že som bol pripravený na jednoduchý príbeh pretkaný romantikou. Jednoducho na klasickú teenage literatúru. Každou otočenou stránkou ma ale knižka zaujímala viac a viac. Je síce pravdou, že z knižky sálalo mladícke videnie sveta, niekedy až nádych mierne ružových okuliarov, na kvalite príbehu to neubralo. V knižke človek nájde zopár nelogických javov (napríklad prvá premena hlavnej hrdinky uprostred školského dvora, ktorú nikto nepostrehol), zopár javov, ktoré v skutočnom živote nemajú možnosť nastať (obyčajný obyvateľ Dediny má silnejšie slovo ako Vládkyňa). Celkovo je príbeh vyrozprávaný príjemným tempom. Predpokladám, že každý čitateľ fantasy žánra sa obával začlenenia mágie a čarodejov do deja. Spôsob, ako sa autorka s týmto popasovala, si zaslúži veľké uznanie. Použitie mágie a čarodejov sa v knižke totiž nachádza aj nenachádza. Málo vídaný minimalizmus, napriek tomu, že v príbehu cítite dôležitú úlohu mágie. Prekvapilo ma tiež, že sa autorka nezľakla ani obsiahleho opisu vojnovej scény. Túto časť, žiaľ, nehodnotím ako najvydarenejšiu, pretože jednak je v nej cítiť mladosť autorky vo veľmi zjednodušenom ponímaní bojových akcií, jednak táto časť porušuje predchádzajúce základné pravidlo o vytváraní rán za každý odobraný život. Vládkyňa by pri spôsobe ako bojovala jednoducho nemala šancu prežiť. Napriek tomu mi to nepripadalo ako rušivý element. Je to predsa knižka určená pre mladých ľudí, hlavne teenagerov a nie pre milovníkov vojnovej literatúry. Ďalším prvkom, ktorý ma príjemne prekvapil, bolo začlenenie transformácie z človeka na zviera. Keď sa hlavná hrdinka prvý raz transformovala na vlka, s kyslým výrazom som si povedal, že tu máme ďalší Twilight. Ale opak bol pravdou. V príbehu je táto možnosť oveľa lepšie prepracovaná, než je bežné. Namiesto unifikovanej transformácie, je tu rozčlenená možnosť transformácie, podľa príslušnosti k Polokrvným (zjednodušená transformácia iba do jedného konkrétneho zvieraťa) alebo k Pokrvným (transformácia do ľubovolného zvieraťa). Ak by sme chceli hodnotiť správanie postáv v knihe, trochu mi vadilo, že aj dospelí sa v knihe často správali ako teenageri.
Na samotnom príbehu je vidieť, že nebol napísaný cez noc, ale autorka počas písania knihy kvalitatívne dozrievala, čiže pokiaľ v úvode knihy je dej taký, že len zvedavosť vás tlačí dopredu, od piatej kapitoly začnete knižku doslova "hltať". Smutné je, že knižka má iba necelých 300 strán (srdečná vďaka aj za tie) a preto ju budete mať veľmi rýchlo prečítanú. Na druhej strane, aspoň sa o to viac budete tešiť na pokračovanie. Teda ja sa určite teším a som extrémne zvedavý na vývoj príbehu.
Aby som to teda zhrnul. Jedná sa o výnimočný počin, pretože každý, kto si túto knižku kúpi, dostane do ruky pútavý príbeh, ktorý vám opätovne umožní sa pozrieť na svet pohľadom teenagera, zároveň vám umožní si oddýchnuť od strastí každodenného rušného života. Napriek tomu, že knižka je určená hlavne pre mladých čitateľov, svoje si v nej nájdu určite aj dospelí.
Vyzerá to tak, že v osobe Valentíny Sedílekovej vyrastá nádejná slovenská autorka. Držím palce.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Venile - Valentína Sedileková
Umlčaní - Marek Vagovič a kolektív
25,86 €
Ušetríte 2,04 €

„Knihu robí dobrou jej dobrý čitateľ.“

Ralph Waldo Emerson