Dorianova kliatba - Michaela Ella Hajduková
Dorianova kliatba
9,90 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Dorianova kliatba

Michaela Ella Hajduková

Michaela Ella Hajduková sa po štúdiu na Prešovskej univerzite uchytila v novinách Košický večer ako redaktorka spravodajstva a publicistiky. Momentálne však už niekoľko rokov pracuje v Knižnici pre mládež mesta Košice. V roku 2012 jej vyšla prvá kniha Všetky moje tváre. Autorka sa špecializuje...

Vydavateľstvo
Motýľ, 2017
248 strán
3-4 hodiny čítania

Dorian Wayne je mladý muž, ktorý sa rád obklopuje umelcami a plnými dúškami si vychutnáva všetko, čo mu život v Londýne na konci 19. storočia ponúka. Do jeho života však vstúpi mladá nádejná maliarka Violette Reynardová. Ich vzájomné city prehĺbi... Čítať viac

Ďalšie formáty

E-kniha 7,70 €

Dorian Wayne je mladý muž, ktorý sa rád obklopuje umelcami a plnými dúškami si vychutnáva všetko, čo mu život v Londýne na konci 19. storočia ponúka. Do jeho života však vstúpi mladá nádejná maliarka Violette Reynardová. Ich vzájomné city prehĺbi... Čítať viac

Ďalšie formáty

E-kniha 7,70 €
9,90 €
Posielame do týždňa

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Krehký príbeh lásky, ktorý môže rozbiť odhalená pravda.

Dorian Wayne je mladý muž, ktorý sa rád obklopuje umelcami a plnými dúškami si vychutnáva všetko, čo mu život v Londýne na konci 19. storočia ponúka. Do jeho života však vstúpi mladá nádejná maliarka Violette Reynardová. Ich vzájomné city prehĺbi obraz, ktorý namaľuje. Ani jeden z nich však ešte netuší, ako veľmi ovplyvní táto osudná maľba ich životy a že v Dorianovom vnútri prebudí netvora, ktorý nepozná hranice...

O mnoho desaťročí neskôr žije v Londýne Annabelle Evansová – žena poznačená tragédiou, ktorú však životné okolnosti nedokázali zlomiť. Pracovný telefonát od známeho muža rozhodí jej pokojný svet a dá mu smer, ktorý by ani vo sne nečakala.

Čo spája Annabelle s umelkyňou z minulosti? A môže pomsta zahojiť staré rany, alebo spôsobí, že pre ňu príde ešte o viac, ako mohla získať?

Čítať viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha
Posielame do týždňa
9,90 €

E-knihy a audioknihy

Ihneď na stiahnutie
PDF
EPUB
MOBI
7,70 €
Ďalšie
Kúpte spolu
20,80 €
248 strán
3-4 hodiny čítania
Väzba
pevná väzba
Rozmer
35×205 mm
Hmotnosť
331 g
ISBN
9788081641381
Rok vydania
2017
Naše katalógové číslo
292513
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Motýľ
Pre koho
pre ženy

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti? Dajte nám o tom vedieť.

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,4 / 5

68 hodnotení

46
13
3
1
5

Ako sa vám páčila kniha?

Recenzie čitateľov

14
25.8.2021
Overený nákup
Priala by som si, aby mala táto kniha oveľa viac strán.
Príbeh Doriana Graya pozná snáď každý a ja som bola veľmi zvedavá, ako sa s tým autorka popasuje. A keďže už som trochu vedela, čo čakať od jej štýlu, mala som nejaké očakávania aj od tejto knihy. A som naozaj nadšená. Veľmi mám rada v knihách striedanie minulosti a prítomnosti. Čítanie v tretej osobe až tak veľmi nemusím, nie vždy sa to autorom vydarí, ale tu mi to vôbec nevadilo, skôr naopak.
Dorian Wayne a Annabelle Evansová si ma od začiatku získali. Každý niečím iným a veľmi som fandila ich mailom. Annabelle je pre mňa výnimočná postava, lebo sa v nej sčasti vidím. Prežívala som jej emócie s ňou, hlavne po Dorianovej tragédií. Čakala som, kedy sa znova objaví na scéne a veľmi som si želala, aby sa to stalo a aby bola kliatba zlomená. Posledné strany som nevnímala nič okolo seba, len som to už chcela dočítať a dozvedieť sa, čo sa stalo a stane. Ten záver bok prekvapivý, krásny a som rada, že to tak dopadlo.
Krásny príbeh, krásna obálka, žiadne chybičky v texte - proste nemôžem neodporúčať
:)
Čítať viac
9
7.8.2021
DORIANOVA KLIATBA
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
"Veľká nespravodlivosť"... "Doba ide dopredu, ako vravíš, a my starneme každým dňom a všetkými starosťami. Táto naozaj dokonalá podobizeň sa mi čoskoro začne vysmievať svojou nepoškvrnenou tvárou. Bude na mne vidieť zub času a životné útrapy. Roky mi zbrázdia tvár tak, že mi bude spôsobovať bolesť dívať sa na tento obraz." ... "Kiežby som ja mohol kráčať rokmi s touto tvárou. Večne. Dal by som za to všetko. Peniaze aj vlastnú dušu. "

Kniha, ktorá sa dá "zhltnúť" za pár hodín, veľmi ľahké čítanie. Knihu som čítala skôr zo zvedavosti - zatiaľ som od autorky mala len knihy s tematikou 2.sv.vojny. Táto je na môj vkus "sladká" - ak porovnám napr. so Zlatovláskou, B.hviezdami či Nemecké dievča neplače.

Za mňa osobne by som túto knihu odporučila skôr "mladším" ročníkom, alebo ženám, ktoré uprednostňujú "sladké romány". Oceňujem premostenie majstrovského diela Oscara Wilda ako aj dejové línie 19. storočia - a súčasnosť. Je to krásny príbeh Doriana Wayna a jeho "múzy" Violette, ktorá nakreslí aj jeho obraz, o ktorom až neskôr pochopí, čo spôsobil jedným prianím... Violette preňho prestáva byť zaujímavá, nakoľko po úraze nemôže už viacej maľovať a Dorian je odsúdený žiť storočiami s výčitkami svedomia... pokým nestretne novodobú umelkyňu Anabelle, ktorá mu veľmi pripomína Violette... Začína znova svoj príbeh lásky, vykúpenia svojej duše, ktorá je po desiatky rokov trýznená minulosťou. Autorka sa pokúša o pár predvídateľných zvratov, ale nakoniec predsa len zostávajú spolu a Dorian začína starnúť... Ak Vás to zaujalo, viacej sa dočítate v knihe :-).

Odporúčam ako letnú oddychovku, želám príjemné čítanie :-)
Čítať viac
18
Pán zlodejov - Cornelia Funke
Práve čítam
Pán zlodejov

Knihomoľka <3 najradšej mám krimi detektívky alebo trillery a fantasy. Jednoducho to kde sa niečo deje a je to napínavé. Na margo toho ale čítam všetko za radom čo mi príde pod ruku. Od filozofických románov po detské knižky. Keby tak bolo viacej času cez ten deň na to. Moje naj top - Harry Potter a trilógia Atramentové srdce :)

Martina Skácalová
17.2.2021
Overený nákup
Knihu som si kúpila na základe recenzií. Páčil sa mi námet a tešila som sa na premostenie klasického Graya do súčasnosti. Ľahké a príjemné čítanie ale úprimne som čakala, že ma kniha pohltí trochu viac. Čítať viac
11

Som čitateľský všežrút, čítam všetko, čo má myšlienku a čo ma zaujme. Najradšej ale čítavam knihy s vojnovou tematikou.

Beáta Bučková
3.11.2020
Knižku som prečítala za jeden večer. Veľmi dobre sa čítala, chválim autorku, perfektne píše - štylistika výborná, dej perfektný, vyvolávala vo mne pocit,že to musím prečítať, musím sa dozvedieť, či sa stane na konci.
Autorka ma prinútila aj vyhľadávať... Nepoznala som totiž Portrét Doriana Graya a musela som poznať súvislosti. Veľmi chválim jej prepojenie minulosti so súčasnosťou. Bola mojou prvou knihou, ktorú som od nej prečítala,ale už som aj priniesla ďalšiu z knižnice.Mám osobne radšej knižky s hlbokou myšlienkou,i keď z tohto príbehu sa dá tiež ponauciť. Osobne ju zaraďujem medzi príjemné, oddychové čítanie.
Čítať viac

Čítať viac
Čítať viac
Kúpte spolu
20,80 €

„Pozbiera sa, čo je pozbierateľné. Ak rozbijete sklený pohár, môžete pozbierať črepy, ale nie pohár.“