Knihy
E-knihy

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Autorem preferovaná verze - nové upravené vydání rozšířené o novou povídku Jak markýz získal zpátky plášť.

Pod ulicemi Londýna je svět, o kterém se většině lidí nikdy ani nesnilo. Město nestvůr a světců, vrahů a andělů, rytířů v brnění a bledých dívek v černém sametu. To je Londýn lidí, kteří propadli trhlinami. Richard Mayhew je mladý úředník, který se s tímto jiným Londýnem seznámí víc, než je mu příjemné. Jediný dobrý skutek ho vymrští z jeho klidného a spořádaného života do světa, který je pro něj záhadně známý a zároveň naprosto bizarní. Žije v něm dívka, která si říká Dvířka, a lidé kteří ji chtějí zabít. Je tam také anděl jménem Islington, který žije v síni ozářené svícemi, a starý Bailey, který bydlí na střechách. Jsou tam inteligentní krysy a krysomluvčí, a také Hrabě, jehož Dvůr se schází ve vagónu podzemní dráhy. Most noci chrání nebezpečnou cestu do čtvrti Knightsbridge, v kanálech žijí lidé, v labyrintu Bestie. Jsou tam nebezpečí a rozkoše, na jaké fantazie nestačí. A Richarda, který netouží po ničem jiném, než se dostat domů, čeká právě pod ulicemi jeho rodného města zvláštní osud - Nikdykde.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Nikdykde - Neil Gaiman
Nikdykde - Neil Gaiman, Fabry Glenn (ilustrátor)
45,59 €
Ušetríte 2,25 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
328
Hmotnosť
450 g
Rok vydania
2017
Väzba
pevná väzba
Jazyk
český
Vydavateľstvo
Polaris
Rozmer
135×206 mm
ISBN
9788073323721
Naše katalógové číslo
291859

Čo si myslíme my

zamestnanec
24. apríla 2019

Živý príbeh odohrávajúci sa v čarovnom, podmanivom prostredí. Kniha má svoju fungujúcu logiku, jej svet je temný, nebezpečný, neprívetivý, no napriek tomu opísaný s nadneseným britským humorom. Ocení každý fanúšik Aaronovitcha alebo Adamsa.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,8 / 5

85 hodnotení

67
14
2
0
0

Stanka
včera
Londýnske dobrodružstvo
Výborná a pútavá kniha pre všetkých čo milujú Londýn a jeho tajomné zákutia. Napätie v deji striedajú vtipné postrehy hlavného hrdinu, ktorý sa vďaka svojmu hrdinstvo ocitol v neuveriteľnom fantasy svete, o ktorom nič netušil.
Čítaj viac
Ľuboš
včera
odtiaľ kde niečo je, hoci tam nič nie je
Gaiman si "fičí" v alternatívnach svetoch, ktoré nie sú fyzikálnou anomáliou, ale sú "vzniknuté" akosi mimochodom tu hneď u susedov. Výborná kniha s príjemne plynúcim dejom, možno trochu predvídateľnou, ale predsa len nie je úplne jasnou zápletkou. Viac ako len príjemné čítanie. Autor sa už zapísal medzi žijúcich klasikov.
Čítaj viac
Martin Šuraba
včera
:) trochu iny Londyn
mam rad fantasy, kde sa prelina svet realny a svet priser, duchov, carodejnikov a v tomto pripade aj potkanov :) Ta knizka sa mi paci kvoli mnohemu :) Dvierka ako super baba, Markiz ako lotor, lapaj a pacmaga :) precitajte si to urcite :) mozno zapocujete ine zvuky metra, alebo sa vo Vas odohra tuzba objavit neobjavene stanice metra :) urcite si knihu precitajte skor ako si pozriete serial
Čítaj viac
13.4.2019
Ako zatiaľ všetky knihy ktoré som od tohto autora precital aj táto bola skvelá. Pútavý dej zasadený do úžasného sveta dolného Londýna, neuveriteľná fantázia skvelé postavy(mne osobne sa veľmi páčili dvaja partaci zabijaci pan Croup a Vandemar ale tiež Lovena a samozrejme Richard, Dvierka, CARABAS) až mi bolo ľúto ze kniha nie je oveľa hrubšia a rozhodne by som uvítal pokračovanie. Skratka vrelo odporúčam všetkým milovníkom fantazy a dobrých príbehov. Pre mňa osobne úžasný zážitok.
Čítaj viac
11.4.2019
Gaiman nesklamal
Tak toto bolo super!! Čo iné by som ale mohla očakávať od môjho obľúbeného autora, ktorý píše o mojom obľúbenom meste?
Zbožňujem Gaimanov štýl s akým vie do najmenších detailov opísať svoje postavy a prostredie, v ktorom sa vyskytujú. Úplne som si vedela predstaviť samu seba v Londýnskom metre a tie davy tlačiacich sa turistov na Trafalgar square.
Veľmi príjemná záležitosť, niečo medzi fantasy a románom. Občas je to trochu krvavé, občas rozprávkové, ale až do úplného konca som netušila čo sa stane(aj keď som v to dúfala), čo mi vyhovovalo.
Teraz len ľutujem to, že som toľkokrát v kníhkupectve držala tuto knihu v ruke a nikdy som si ju nekúpila až doteraz.
A opäť mám chuť navštíviť Londýn, pretože to nie je nikdy zly nápad ;-)
Čítaj viac
10.4.2019
Nikdekoľvek je výborným fantazijným príbehom opisujúcim dobrodružnú i nebezpečnú cestu ulicami záhadného Podlondýna. Autorova úžasná fantázia dokázala stvoriť neopakovateľný svet, v ktorom ožívali mnohé zaujímavé postavičky. Osobne sa mi páčilo, že často vo svojom tvorení použil aj kontrasty, keď napríklad z neželaných škodcov, ktorými sú potkany, urobil veľaváženú rasu z vyššej spoločnosti. V tomto svete však žili aj iné nemenej zaujímavé postavy, ktorými očami som tento príbeh sledovala.

Dvierka, markíz de Carabas, ale aj páni Croup a Vandemar mali svoje presne určené úlohy a vďaka nim sa knihy dostávalo napätie, ale niekedy aj akási prekvapujúca absurdná komickosť. Hlavným hrdinom bol Richard, typický zástupca ľudského pokolenia, ktorý však v prítomnosti všetkých týchto zaujímavých osobností pôsobil nanajvýš fádne a nevýrazne a za celý čas sa prejavil len niekoľkými významnejšími činmi. Kniha samotná sa tak stala nielen opisovaním dobrodružnej cesty ulicami Podlondýna, ktorými postavy museli prejsť, aby našli svoj vytúžený cieľ, ale takisto mozaikou príbehov týchto osobností.

Každý mal v príbehu svoje presne určené miesto, každý sa navzájom dopĺňal. Dej bol dynamický, neustále sa niečo dialo a hoci bolo tempo niekedy o čosi pomalšie, stále som s rovnakou radosťou otáčala ďalšie strany. Ak by som sa však nad tým zamyslela, uvedomila by som si, že tento príbeh je vlastne obyčajný a dej do určitej miery predvídateľný, ale vďaka autorovej fantázii a niekedy prekvapivo vtipnému štýlu sa kniha premenila na čosi neopakovateľné a úžasné.
Čítaj viac
7.4.2019
Dokonalosť!
Neil Gaiman je jednoducho majster v tom čo robí. Dokáže vytvoriť úžasný a vtipný príbeh plný rozmanitých postáv, ktoré Vám prirastú k srdci (dobre, nie všetky, že páni Croup a Vandemar?).
Svet, ktorý vytvoril na týchto 352-stranách je vytvorený tak dôveryhodne až Vám bude ľúto, že neexistuje naozaj. Opisy dýchajú takým čarom, že máte chuť nasadnúť do lietadla do reálneho Londýna a poobzerať sa či neobjavíte pod ním ten, o ktorom ste čítali v knihe. To je pre mňa mágia, ktorou podľa mňa disponujú vynikajúci spisovatelia ako je Neil Gaiman. Pre túto mágiu miluje jeho knihy ja a milióny čitateľov na svete. Verím, že medzi nimi nechýbajú aj slovenskí čitatelia. Preto ďakujem za každú jeho preloženú knihu do slovenčiny, ktorá pomáha rozšíriť povedomie čitateľov o tom, čo všetko dokáže tento veľký pán spisovateľ!
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Nikdykde - Neil Gaiman
Nikdykde - Neil Gaiman, Fabry Glenn (ilustrátor)
45,59 €
Ušetríte 2,25 €

„Tu otvárajú mŕtvi živým oči.“

Nápis nad knižnicou v Murcii