Knihy
E-knihy

Analýza elektrických strojov

EDIS, 2017
Vydavateľstvo
EDIS, 2017

Táto vysokoškolská učebnica je určená študentom inžinierskeho štúdia silnoprúdovej elektrotechniky, doktorandom a post-doktorandom, vedeckým a výskumným pracovníkom, ktorí sa zaoberajú návrhom...

Čítaj viac

14,68 €

Bežná cena Bežne 15,40 €

Ušetríte 5%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Táto vysokoškolská učebnica je určená študentom inžinierskeho štúdia silnoprúdovej elektrotechniky, doktorandom a post-doktorandom, vedeckým a výskumným pracovníkom, ktorí sa zaoberajú návrhom elektrických strojov a optimalizáciou ich vlastností. Autori použili výsledky a skúsenosti zo svojej pedagogickej a vedeckovýskumnej činnosti v tejto oblasti dúfajú, že učebnica bude platnou pomôckou pre všetkých, ktorí majú záujem získať hlbšie vedomosti a širší prehľad v oblasti analýzy vlastností elektrických strojov.

Jej účelom je prezentovať metódy, ktoré sa používajú na analýzu vlastností elektrických strojov v ustálených, ale aj prechodových stavoch, najmä pomocou simulácií v prosteredí Matlab - Simulink.

V troch hlavných kapitolách sa uvádzajú nalsedovné metódy: Metóda výpočtu prvkov náhradnej schémy elektrických strojov (odporov a indukčností) na základe vzťahov známych z teórie a stavby elektrických strojov, ďalej metóda založená na všeobecnej teórii elektrických strojov(The General Theory of Elektrical Machines), na základe ktorej sa skúmajú prechodové deje v elektrických strojoch v dvoch na seba kolmých osiach a nakoniec metóda konečných prvkov (Finite Element Method), ktorá skúma elektromagnetické pole v priečnom reze stroja (2D metóda) a je výborným nástrojom na skúmanie mnohných parametrov a vlastností. Všetky tieto metódy sú bhodné pre predvýrobnú etapu, a tak umožňujú optimalizáciu geometrických rozmerov vzhľadom na požadované vlastnosti stroja. Keď je stroj zhotovený, je možné uskutočniť meranie jeho parametrov a charakteristík, a tak potvrdiť predpokladané vlastnosti.

Všetky tri metódy sú tu podrobne opísané, vysvetlené a aplikované na jednotlivé druhy strojov, s vhodnými príkladmi simulačných modelov v prostredí Matlab-Simulink, včítane základných priebehov. V prílohách sú uvedené simulačné blokové schémy, aby čitatelia, najmä začiatočníci, mohli vykonať prvé vlastné implementácie jednotlivých modelov.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Analýza elektrických strojov - Valéria Hrabovcová, Pavol Rafajdus, Pavol Makyš
Muž, ktorý hľadal svoj tieň - David Lagercrantz
28,88 €
Ušetríte 1,42 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
225
Hmotnosť
570 g
Rok vydania
2017
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
EDIS
Rozmer
170×240 mm
ISBN
9788055413235
Naše katalógové číslo
291231

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

O autoroch

Čítaj viac
Kúpte spolu
Analýza elektrických strojov - Valéria Hrabovcová, Pavol Rafajdus, Pavol Makyš
Muž, ktorý hľadal svoj tieň - David Lagercrantz
28,88 €
Ušetríte 1,42 €

„Kvety a knihy sú pre mnohých práve tak nevyhnutné, ako denný chlieb.“

Honoré de Balzac