Knihy
E-knihy

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

New York Times bestseller - The #1 New York Times bestselling author of A Man Called Ove returns with a dazzling, profound novel about a small town with a big dream—and the price required to make it come true.

People say Beartown is finished. A tiny community nestled deep in the forest, it is slowly losing ground to the ever encroaching trees. But down by the lake stands an old ice rink, built generations ago by the working men who founded this town. And in that ice rink is the reason people in Beartown believe tomorrow will be better than today. Their junior ice hockey team is about to compete in the national semi-finals, and they actually have a shot at winning. All the hopes and dreams of this place now rest on the shoulders of a handful of teenage boys. Being responsible for the hopes of an entire town is a heavy burden, and the semi-final match is the catalyst for a violent act that will leave a young girl traumatized and a town in turmoil. Accusations are made and, like ripples on a pond, they travel through all of Beartown, leaving no resident unaffected. Beartown explores the hopes that bring a small community together, the secrets that tear it apart, and the courage it takes for an individual to go against the grain. In this story of a small forest town, Fredrik Backman has found the entire world.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Beartown - Fredrik Backman
Lazár - Lars Kepler
40,72 €
Ušetríte 3,68 €

Recenzie, kritiky

"You'll love this engrossing novel."
People

"Backman is a masterful writer, his characters familiar yet distinct, flawed yet heroic....There are scenes that bring tears, scenes of gut-wrenching despair, and moments of sly humor....A thoroughly empathetic examination of the fragile human spirit."
Kirkus

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
418
Hmotnosť
600 g
Rok vydania
2017
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
anglický
Vydavateľstvo
Atria Books
Rozmer
163×236 mm
ISBN
9781501160769
Naše katalógové číslo
275440

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,9 / 5

21 hodnotení

14
1
0
0
0

Neliss
27.7.2018
(Ne)typický Backman
Medveďovce sú príbehom celého mesta, takým, v ktorom spolu všetko súvisí a v ktorom jediný hokejový zápas dokáže zmeniť životy. Kniha je rozoznateľne backmanovská a absolútne jedinečná zároveň. Nechýba ani Backmanov stručný, prudko čitateľný štýl písania a náhľad do vnútra viacerých postáv. Toto v Medveďovciach posunul ešte ďalej než obyčajne – možno dokonca priďaleko. Jednotlivé pohľady sa striedajú dosť rýchlo, takže mi chvíľu trvalo, kým som sa zorientovala. Nehovoriac o tom, ako dlho bolo treba čakať, kým sa načrtnú prvé prepojenia. Výsledok našťastie napriek tomu stojí za to. Medveďovce sú pestrofarebnou a bolestivo pravdivou výpoveďou o živote a o ľudských povahách. Autor vám podstrčí najrôznejšie osudy, otázky aj témy. Hoci sa nevyžíva v idealizovaní sveta či jeho obyvateľov, jeho doterajšie knihy boli vyrovnane trpko-sladké. Medveďovce sú predovšetkým trpké. Nepotešil ma ani častý výskyt tajomných dramatických viet naznačujúcich ďalšie udalosti. Aby som to zhrnula, Medveďovce sú skvele premyslené dielo, ktoré stojí za prečítanie, no oproti Backmanovým iným knihám boli na môj vkus príliš ťaživé, trošku rozťahané a predramatizované.
Čítaj viac
Michaela Adami
31.1.2018
Dokonalosť
Neviem,ako to ten Backman robí.Jeho knihy sa nečítajú,ale prežívajú...čo veta,to stiahnutie žalúdka, slová sa mi zapisujú do srdca. Pred každou jeho novou knihou si poviem,nech nie som sklamaná,veď nemôže mať každú skvelú...ale ona je ,každá je geniálna , dokonalá....čo dodať “milujem Backmana”
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Beartown - Fredrik Backman
Lazár - Lars Kepler
40,72 €
Ušetríte 3,68 €

„Keď čítam v noci, neviem, ktorým knihám dávam väčšiu prednosť, tým čo udržujú moju bdelosť, alebo tým, čo ma uspávajú.“

Disraeli