Harriet Beecher Stowe: Chalúpka strýčka Toma. Ikar, 2023.
Pachinko - Min Jin Lee, Head of Zeus, 2017

18,95 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Pachinko - Min Jin Lee, Head of Zeus, 2017
Pachinko - Min Jin Lee, Head of Zeus, 2017

Pachinko

Yeongdo, Korea 1911. In a small fishing village on the banks of the East Sea, a club-footed, cleft-lipped man marries a fifteen-year-old girl. The couple have one child, their... Čítať viac

4,6 20 hodnotení
Vydavateľstvo
Head of Zeus, 2017
480 strán
7-8 hodín čítania

Yeongdo, Korea 1911. In a small fishing village on the banks of the East Sea, a club-footed, cleft-lipped man marries a fifteen-year-old girl. The couple have one child, their beloved daughter Sunja. When Sunja falls pregnant by a married yakuza, the... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Angličtina
Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Ďalšie knižné vydania (3)
Pachinko - Min Jin Lee, Head of Zeus, 2020
Brožovaná väzba
Angličtina, 2020
Do piatich dní

12,95 €


Pachinko - Min Jin Lee, Head of Zeus, 2017
Brožovaná väzba
Angličtina, 2017
Vypredané

Pačinko - Min Jin Lee, Jota, 2019
Pevná väzba s prebalom
Čeština, 2019
Vypredané

Ďalšie knižné vydania

Naši škriatkovia odporúčajú

Atramentovočierne srdce - Robert Galbraith, J.K. Rowling, Lindeni, 2023

Viac o knihe

Yeongdo, Korea 1911. In a small fishing village on the banks of the East Sea, a club-footed, cleft-lipped man marries a fifteen-year-old girl. The couple have one child, their beloved daughter Sunja. When Sunja falls pregnant by a married yakuza, the family face ruin. But then Isak, a Christian minister, offers her a chance of salvation: a new life in Japan as his wife. Following a man she barely knows to a hostile country in which she has no friends, no home, and whose language she cannot speak, Sunja's salvation is just the beginning of her story. Through eight decades and four generations, Pachinko is an epic tale of family, identity, love, death and survival.
Čítať viac
Počet strán
480
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
145×228 mm
Hmotnosť
590 g
ISBN
9781786691361
Rok vydania
2017
Naše katalógové číslo
274940
Štýl
tragický, napínavý, historický
Jazyk
angličtina
Vydavateľstvo
Head of Zeus
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

20 hodnotení

12
4
1
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

31.8.2023
Pútavo a vecne napísaný príbeh, pri ktorom som z času na čas neudržala slzy. Realita, bolesť a utrpenie niekoľkých generácií korejskej rodiny poznačenej vojnou, biedou a smrťou. Kniha názorne približuje ich kultúru a zvyky, ktoré sa od tých našich podstatne líšia. Bolo pre mňa veľmi zaujímavé posúvať sa v rokoch a sledovať, ako sa okolo nich všetko mení, okrem Japonských predsudkov voči korejcom zakorenených hlboko v ich podstate. Koniec ma dojal a prekvapil zároveň. Táto kniha plná smútku a odhodlania je jedno z najlepších diel, aké sa mi kedy dostalo do rúk. Čítať viac
26
Čtyři roční doby - Stephen King, 2014
Práve čítam
Čtyři roční doby

Prvú knihu som prečítala už ako maličká, keď som ju kompletne roztrhala na franforce :D Odvtedy sa ma čítanie drží, ale ku knihám sa už chovám s úctou :)

Jana Miklošková
Overený nákup
21.8.2023
Pačinko vo mne vzbudzuje rozporuplné pocity. Nemôžem knihe uprieť, že je napísaná výborne, pútavo a keďže čerpá zo skutočných príbehov, tak miestami je aj zarážajúca. No s postavami som sa nevedela ani za svet stotožniť a rozumieť ich konaniu. Áno, viem, je to úplne iná kultúra, ktorej vývoj sledujeme v priebehu prudkého rozvoja v 20. storočí a to, že je to iná mentalita, je tu veľmi cítiť. Na jednej strane to bolo extrémne zaujímavé čítanie, spoznala som mnoho nového, no na druhej strane som sa mnohokrát čudovala, prečo robia to, čo robia.
Čo je ale jednoznačne veľkým pozitívom knihy, to je opis života Kórejcov v Japonsku. Ako veľmi boli utláčaní, odsudzovaní a prehliadaní. Čítať to takto zhutnené v jednom príbehu vo mne vzbudzovalo smútok.
V konečnom dôsledku je to ale mimoriadne zaujímavá, "čtivo" napísaná kniha z prostredia, ktoré nepoznám, ale som rada, že som to aspoň trochu zmenila.
Čítať viac
1.10.2022
Vyborné čítanie pre niekoho kto sa chce dozvedieť niečo zo života a histórie Kórejcov a Japoncov.
Knihu som si doslova vychutnavala, čítala sa mi ľahko a rada som sa k nej vracala. Najviac ma bavila časť po 60-té roky.
To ako sa Kórejcom ťažko žilo, čím si prešli doma v Kórei, ale aj potom v Japonsku. Príbeh jednej kórejskej rodiny a neskôr aj ich priateľov a známych, kde má každý svoj príbeh a trápenia…autorka sa inšpirovala skutočnými udalosťami a príbehmi skutočných ľudí. Strhujúce čítanie, aj keď sa v knihe nič akčné nedeje…
Čítať viac
30.9.2022
Epická sága
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Pačinko je hazardná hra s guličkami, podobná pinballu, ktorá je mimoriadne obľúbená v Japonsku. Rovnako sa nazýva aj kniha americkej spisovateľky japonského pôvodu Min Jin Lee, ktorá opisuje osudy štyroch generácií kórejskej rodiny v Japonsku.

Príbeh sa začína v pred prvou svetovou vojnou na malom kórejskom ostrove, kde má mladík s postihnutím, Huny, problém nájsť si ženu. Avšak japonská anexia Kórei pripraví mnohých ľudí o živobytie, preto v zúfalej situácií dajú Hunymu za ženu dcéru chudobných farmárov. Majú spolu dcéru Sundžu. Po čase Huny zomiera na chorobu a Sundža je tehotná s Hansum, bohatým obchodníkom, ktorí však už má ženu v Japonsku. Spoločenské konvencie by odsúdili nemanželské dieťa k chudobe a stal by sa z neho vyvrheľ. Preto si Sundžu zobral Isaac, prebyteriánsky pastor, za ženu a odviedol ju do Osaky.

To je základ príbehu, ktorý sa odvíja a sleduje osudy rodiny až do roku 1989. Sundža, jej synovia Noe a Mozasu a nakoniec jej vnuka Šalamúna. Popri Tom aj mnohých vedľajších postáv, švagra, ktorý bol popaleny atómovou bombou, manželiek a príbuzných.

?? Kniha je epická sága plná útrap, chudoby, hladu smrti, prenasledovania, rasizmu, povinnosti k rodine, zvratov, hrdosti, ale aj lásky a nádeje v lepší život. Informácií, ktorých by som chcel povedať z knihy je hrozne veľa, ani sa to nedá zhrnúť na tomto malom priestore. Zaujímavé je sledovať spoločenské konvencie kórejskej a japonskej kultúry, obzvlášť kultúru účty k predkom. Trochu mi to pripomínalo Gejšu, ale so širším zameraním na celú rodinu, nie len jednu osobu. Btw. Pačinko nájdete aj na Apple TV.
Čítať viac
Eva Tkáčová
Neoverený nákup
18.3.2022
Kniha odporúčaná Barackom Obamom
Úchvatná historická rodinná sága o živote Kórejcov v Japonsku.
Hlavná hrdinka Sunja a jej dvaja synovia sú hlavnými hýbateľmi deja od roku 1910 do roku 1989.
Kniha sa veľmi dobre čítala, o mnohých historických súvislostiach som málo vedela. Odporúčam vrelo... ako som sa dočítala , táto kniha bola zaradená medzi 3 knihy, ktoré odporúčal Barack Obama.
A od 25.3.2022 bude táto kniha streamovaná ako 8-dielny seriál so zaujímavým hereckým obsadením.
Čítať viac
Hana Šimková
Overený nákup
5.1.2022
veľmi zaujímavý príbeh
Knihu som si vybrala na základe odporúčania Emmy Watson a nebola som sklamaná! Prehľadný štýl písania a čím dlhšie čítate, tým je príbeh zaujímavejší (alebo teda aspoň mne sa to tak zdalo).
Pokiaľ máte radi príbehy iných kultúr tak túto knihu vyskúšajte :)
Čítať viac
15
Touha - Tracy Wolff, 2023
Práve čítam
Touha

Čitateľka od roku 1993, lovkyňa antikvariátnych pokladov a milovníčka ilustrácií bookstagram @mrs.columbo.loves.reading

Irisa Krížiková
Overený zákazník
9.6.2021
Kniha poskytuje zaujímavý pohľad na život kórejských emigrantov v Japonsku počas väčšiny 20.storočia. Dotýka sa najmä témy menšinovej diskriminácie, ale aj postavenia ženy v tamojšej spoločnosti. Historické súvislosti a dobové prvky má autorka zvládnuté na jednotku. Je vidieť, že za písaním je mnoho hodín štúdia dejín a miestnych reálií, a preto pôsobí autenticky. (Oceňujem slovníček kórejských a japonských pojmov na konci.)
Priamočiary autorkin štýl románu sedí, rovnako ako rozprávanie v tretej osobe. .
Ako väčšina generačných románov, ktoré som čítala, aj tento mal tú nemilú vlastnosť, že ma nebavili rovnakým dielom pasáže všetkých pokolení. Niektoré postavy som si totiž obľúbila viac ako iné, a keď sa ich dej prestal držať, vždy mi istý čas trvalo, kým som sa začala zaujímať o "nové" charaktery.
Čítať viac
21
Babel - R.F. Kuang, 2023
Práve čítam
Babel

Som knihomoľka už od dôb, čo viem čítať. :) Počas detstva som prečítala najmä mnoho klasiky, ktorá ostala v mojom srdci až doteraz. V tínedžerskom veku som začala čítať aj modernú literatúru mnohých žánrov. :)

Mária Sadecká
Overený zákazník
13.1.2021
Dramatický príbeh Kórejskej rodiny žijúcej v Japonsku
Najprv som sa nemohla do deja tejto knihy dostať, prvých 100 strán ma nezaujalo a trošku sa dej vliekol. Potom som si však všetky postavy tak obľúbila, že som to prežívala až príliš. Dej bol pre mňa hrozne depresívny a mnohé historické fakty o živote Kórejcov v Japonsku som ani nevedela. O tejto téme by sa rozhodne malo hovoriť viac. Trošku mi vadilo, že je v knihe nesmierne množstvo postáv, na to aká je krátka, pretože niektoré udalosti boli napísané príliš povrchne, ale to našťastie neskazilo moje emócie z čítania. Čítať viac
Eva Horňáková
Neoverený nákup
5.4.2020
Min Jin Lee: Pačinko - Skvelá kniha
Pútavý román o rodine z juhu Kórey. Po anexii Kórejského poloostrova Japonskom začiatkom 20. storočia sa rodina presťahuje do Osaky dúfajúc, že ich tam čaká lepší život. Osudy štyroch generácií sú vykreslené na pozadí historických udalostí a zmien. Nepredstaviteľná chudoba, ťažká práca od svitu do noci, choroba, smrť, to všetko zomkne členov rodiny pevnejšie k sebe. Pre nás cudzia mentalita, iné zvyky a hodnoty sú novým poznaním. Knihu by ste najradšej prečítali jedným dychom. Vrele odporúčam. Čítať viac

„Nemusíš to všetko pochopiť. Len buď so mnou.“

Chatrč - William Paul Young, 2009
Chatrč
William Paul Young