Rozhovory s katom - Kazimierz Moczarski
Rozhovory s katom
13,99 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Rozhovory s katom

6-7 hodín čítania
Vydavateľstvo
Absynt, 2017

Ďalšie formáty

E-kniha
9,99 €

Mnohí si dnes nevieme rady s tým, či s fašistami diskutovať alebo nie. Dokážeme rozhovorom zmeniť svetonázor druhého človeka? Alebo sa máme pokúsiť pochopiť konanie, ktoré sa nám absolútne prieči? Poľský novinár Kazimierz Moczarski inú možnosť ako...

Čítaj viac

Ďalšie formáty

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Mnohí si dnes nevieme rady s tým, či s fašistami diskutovať alebo nie. Dokážeme rozhovorom zmeniť svetonázor druhého človeka? Alebo sa máme pokúsiť pochopiť konanie, ktoré sa nám absolútne prieči?
Poľský novinár Kazimierz Moczarski inú možnosť ako rozhovor nemal – po druhej svetovej vojne sa totiž ocitol v jednej väzenskej cele s generálom SS a strojcom definitívnej likvidácie varšavského geta Jürgenom Stroopom. Zo vzájomných rozhovorov vo väznici Mokotów vznikla táto kniha, ktorú samotný autor nenazýva literatúrou, ale „správou“. Rozhovory s katom, to je mimoriadne silný dokument o vzostupoch a pádoch jedného z najsilnejších nacistických pohlavárov i o tom, ako hlboko zakorenené a aké nemenné bolo zlo a čierno-biele videnie Tretej ríše. Odkaz tejto knihy smerom k dnešku je zjavný aj po štyridsiatich rokoch od jej prvého vydania.

Kniha Rozhovory s katom vychádza v preklade Milice Novákovej a s doslovom historika Dušana Segeša
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha
13,99 €

Posielame do piatich dní

E-knihy a audioknihy

PDF
EPUB
MOBI
9,99 €

Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Ďalšie
Kúpte spolu
25,98 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
4486-7 hodín čítania
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
129×210 mm
Hmotnosť
563 g
ISBN
9788089876419
Rok vydania
2017
Edícia
100%
Naše katalógové číslo
271030
Jazyk
slovenský
Preklad
Vydavateľstvo
Absynt

Nikdy som nedokázala tak celkom pochopiť fanatizmus ľudí, ktorí boli ochotní nasledovať ideológiu nacistického Nemecka... Priznávam, že po prečítaní tejto knihy je mi to o čosi jasnejšie. Je zaujímavé sledovať, ako si ideológia dokáže podmaniť ľudské zmýšľanie, ako si človek dokáže potom v hlave ospravedlniť, že zabil iného človeka. Myslím si, že je to podstatne dôležitá kniha a zvlášť teraz, keď žijeme dobu, v ktorej sa extrémizmus stáva jej bežnou súčasťou. Takže rozhodne odporúčam prečítať každému!

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,6 / 5

10 hodnotení

6
4
0
0
0

4
14.4.2019
Kniha, vďaka ktorému sa na svet vojny môžeme pozrieť z hitlerovskej strany. Čakala som trochu iné spojitosti s vojnou, príbeh sa kvôli charakteru hlavnej postavy (vysoký predstaviteľ armády) venuje skôr vojenskému aspektu. 4/5 dávam kvôli, miestami, príliš detailnému životopisu hlavnej postavy, ktorý pre mňa dej spomaľoval. Avšak, kniha ponúka množstvo cenných a zaujímavých informácií, ktoré tvoria ojedinelý kúsok skladačky príbehu 2.svetovej vojny. Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
25,98 €

„Hneď za veľkým básnikom je ten, kto mu dokáže porozumieť.“

Henry Wadsworth Longfellow