Knihy
E-knihy

Praktikum z rímskeho práva

Vydavateľstvo
Wolters Kluwer, 2017

Zmyslom štúdia rímskeho práva nie je memorovanie absolútne platných pravidiel. Jeho štúdium má naopak viesť k nadobudnutiu intelektuálnych zručností, prostredníctvom ktorých...

Čítaj viac

11,44 €

Bežná cena Bežne 12,00 €

Ušetríte 5%

Posielame do troch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

11,44 €

Viac o knihe

Zmyslom štúdia rímskeho práva nie je memorovanie absolútne platných pravidiel. Jeho štúdium má naopak viesť k nadobudnutiu intelektuálnych zručností, prostredníctvom ktorých študent dokáže identifikovať civilnoprávny problém, zvážiť do úvahy prichádzajúce riešenia a z nich vybrať to, správnosť ktorého je najpresvedčivejšia, pretože ju možno podporiť najpresvedčivejšími argumentami.

Predkladané praktikum predstavuje doplnkovú literatúru na upevnenie a praktické pochopenie teoretických poznatkov z rímskeho práva. Ponúka praktické prípady a ich rímsko-právne riešenie, pričom sa zameriava na inštitúty, ktoré sú relevantné pre moderné občianske právo. Keďže predpokladá súčasné používanie literatúry učebnicového typu, teóriu obsahuje iba v miere nevyhnutnej k riešeniu jednotlivých prípadov s dôrazom na oblasti, s ktorými majú študenti pri štúdiu najčastejšie ťažkosti. Ponúkané riešenia majú začínajúcim študentom načrtnúť smer uvažovania a zároveň poslúžiť aj ako námet na diskusiu.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Praktikum z rímskeho práva - Veronika Kleňová
33 prípadov Kristy B. - Barbora Kardošová
22,83 €
Ušetríte 1,12 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
192
Hmotnosť
240 g
Rok vydania
2017
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Wolters Kluwer
Rozmer
148×210 mm
ISBN
9788081685460
Naše katalógové číslo
261112

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,0 / 5

2 hodnotenia

1
0
1
0
0

Martin Riško
11.9.2018
Odporúčam
Túto knihu by som označil ako "Učebnú pomôcku" pre študenta Rímskeho práva. Táto kniha nie je pre obyčajného čitateľa ale pre študenta, ktorý číta a študuje Rímske právo a borí sa v textoch no a táto kniha je perla pri pochopení a precvičení si naučeného a mnohokrát až tu študent pochopí o čom to je a dokonca niektoré veci sa ľahko naučí priamo z tejto publikácie. Pre študenta je to isto 5 hviezdičiek.Pre ostatných...?
Čítaj viac

Kúpte spolu
Praktikum z rímskeho práva - Veronika Kleňová
33 prípadov Kristy B. - Barbora Kardošová
22,83 €
Ušetríte 1,12 €

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev