Bezosudovosť - Imre Kertész
Bezosudovosť
8,27 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Bezosudovosť

Imre Kertész

Imre Kertész sa narodil v roku 1929 v Budapešti. Pätnásťročného ho odvliekli do Osvievčimu a po strastiplnom roku v koncentračnom tábore sa v roku 1945 dožil oslobodenia v Buchenwalde. Diela Imreho Kertésza predstavujú romány, poviedky, eseje a divadelné hry, v roku 1995 získal Brandenburskú cenu...

3 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Slovart
Edícia
MM

Ďalšie formáty

Kniha
12,95 €

Zdanlivo neosobný apatický úškrn, akým sa hlavný hrdina vyrovnáva s realitou v lágri...

Čítaj viac

Ďalšie formáty

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

 Zdanlivo neosobný apatický úškrn, akým sa hlavný hrdina vyrovnáva s realitou v lágri, ba spočiatku priam nadšenie dospievajúceho chlapca, ktorý pokladal aj transport do neznáma za dobrodružstvo, vyvolával u potenciálnych vydavateľov rozpaky až pobúrenie. Autor nezobrazil problematiku holokaustu tradične - z morálneho či citového hľadiska, ale predstavil ju svojským jazykom rozprávača s autobiografickými črtami.

 Bezosudovosť je Krtészova prvá kniha.
 Edícia MM.
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha pevná väzba s prebalom
12,95 €

Posielame do týždňa

Kniha pevná väzba
8,27 €

Vypredané

Ďalšie
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
210
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
2525
Väzba
pevná väzba
ISBN
8071454796
Rozmer
148×210 mm
Vydavateľstvo
Slovart

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,6 / 5

23 hodnotení

16
4
3
0
0

5

Ťažko sa vyberá päť diel a zopár obľúbených autorov. Milujem literatúru! Deň bez knihy je pre mňa neúplný. Aspoň stránku musím prečítať :-)

Ivana Zacharová
27.8.2019
Skutočné a neskutočne smutné svedectvo o holokauste
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Autor opisuje zverstvá holokaustu očami pätnásťročného chlapca priamočiaro, miestami až komicky a naivne. Zo začiatku sa hlavný hrdina Ďurko (ako ho rodičia familiárne volajú) dokonca teší na dobrodružstvo, keď ho jedného obyčajného rána vytiahnu z električky a odvedú preč na policajnú stanicu. Jeho nadšenie pretrváva dokonca aj v dobytčom vagóne, keď ho spolu s kamarátmi a ďalšími židovskými mužmi vezú do Osvienčimu. A čo vyznieva ešte absurdnejšie, pekne opisuje vojakov, komandantov, snaží sa ukázať, ako vie dobre pracovať a až postupne mu dochádza, kde je a čo sa deje. Pomaličky prichádza na to, že akokoľvek sa bude snažiť, neodvrátiteľne sa aj on premení na obraz väzňov, ktorých videl vychudnutých a vycivených pri vstupe do tábora smrti. Svojím optimizmom sa však stále bráni osudu. Aj napriek všetkým strastiam sú jeho spomienky plné láskavého optimizmu a jemného vykresľovania všetkých tých slovami neopísateľných hrôz.
Ani detsky naivný a odľahčený opis udalostí v nacistických táboroch nezmierni dusivý a silno emotívny zážitok z čítania tohto príbehu. Odporúčam všetkým, ktorým nie je ľahostajná minulosť ani budúcnosť ľudstva.
Čítaj viac
Iva
15.6.2019
Táto kniha je iná ako ostatné knihy o koncentračných táboroch.
Imre Kertész vyrozprával svoje zážitky z koncentračného tábora očami štrnásťročného chlapca, pubertiaka, ktorý spočiatku berie, podobne ako jeho bývalí spolužiaci, cestu do Auschwitzu ako jedno veľké dobrodružstvo. Možno aj preto sa mu podarí prežiť až do oslobodenia.
A takisto aj zaradenie do práce berie ako niečo, čo bolo určené a nebúri sa. Dochádza do továrne spolu s ostatnými mladými chlapcami z mesta.
Naivne verí, že ak sa bude snažiť, bude sa mu dariť, a práca ho oslobodí.
Čítaj viac
Katarína
6.9.2018
Včera som zabudla dať plný počet päť hviezdičiek. Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac

„Kniha je často dôležitejšia než veľká bitka.“

Samuel Smiles