Knihy
E-knihy

Ako chutí moc

Európa, 2016
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
3-4 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Európa, 2016

Román Ako chutí moc je nielen brilantná analýza mravného rozkladu straníckeho a štátneho funkcionára v ťaživých päťdesiatych rokoch, môže slúžiť aj ako obraz neostalinského temna normalizácie, ale súčasný čitateľ v ňom...

Čítaj viac

8,95 €

Bežná cena Bežne 12,99 €

Ušetríte 31%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Nové vydanie legendárneho slovenského románu.Román Ako chutí moc je nielen brilantná analýza mravného rozkladu straníckeho a štátneho funkcionára v ťaživých päťdesiatych rokoch, môže slúžiť aj ako obraz neostalinského temna normalizácie, ale súčasný čitateľ v ňom zrejme nájde aj mnoho paralel so súčasnosťou.

„Zakazovaný, povesťami opradený, škandalizovaný – všetky tieto prívlastky možno s plnou platnosťou použiť o románe popredného slovenského publicistu, ktorý takýmto spôsobom predkladá svoju umeleckú polemiku na odvekú tému – zápas medzi pravdou a nepravdou, či polopravdou. Moc kazí ľudí, povedal ktorýsi filozof a absolútna moc kazí absolútne."
Tieto slová sprevádzali prvé slovenské vydanie dnes už legendárneho diela Ako chutí moc.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Ako chutí moc - Ladislav Mňačko
Biela veža - Juraj Červenák
15,85 €
Ušetríte 11,04 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
184
Vydavateľstvo
Európa
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
248217
Rok vydania
2016

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,2 / 5

19 hodnotení

10
5
2
1
1

9.12.2018
Názor čitateľa
Knihu som začal čítať a nemohol som uveriť, že ju napísal rovnaký autor, ako Engelchena, čítala sa mi ťažko, nevedel som jej prísť na chuť. Tento pocit ma ale prešiel pomerne rýchlo a zrazu som spoznal typického Mňačka, rovnakého ako v Engelchenovi. Engelchen je dobrodružnejší, akčnejší, číta sa rýchlejšie a lepšie, ale Ako chutí moc je oveľa premyslenejšia a vyzretejšia kniha. Ide do hĺbky a myslím, že v nej čitateľ spozná aj každého súčasného politika, nie len tých komunistických. Je to vlastne analýza myslenia skoro každého človeka. Knihu rozhodne odporúčam, je škoda, že som sa jej počas povinnej literatúry počas školských čias vyhýbal.
Čítaj viac
Michal Tóth
7.12.2018
Nadčasové dielo. Vrelo odporúčam všetkým. Príbeh o tom, ako dokáže vysoká funkcia zmeniť človeka; zmeniť jeho správanie, prístup k ľuďom, ale aj pohľad jeho okolia na neho (funkcionára) samotného.
Čítaj viac
21.8.2017
Moc chutí moc...
Hlboká analýza človeka, ktorý získal moc, jeho osobnostnej premeny, ako aj premeny jeho vonkajších vzťahov. Mňačko bol majster pera, namiešal tú správnu fotosyntézu, pri ktorej jednoduchým jazykom odovzdáva čitateľom veľmi veľa. Moc je DOBRÁ TÉMA - je aktuálna v každej dobe a v každej spoločnosti.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Ako chutí moc - Ladislav Mňačko
Biela veža - Juraj Červenák
15,85 €
Ušetríte 11,04 €

„Knihy sa podobajú na domov, kam sa vraciame aj cez najväčšiu búrku.“

Bernard Bolzano