Knihy
E-knihy

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Séria detektívok s nezameniteľnou atmosférou pokračuje!

Titul je dostupný aj ako komplet celej série za skvelú cenu!

Fin Macleod sa rozhodne začať po rozvode nový život. Vracia sa na rodný ostrov, opraví si rodičovský dom a začne pracovať na prípade pytliakov, ktorí žijú z výnosného čierneho obchodu s divo žijúcimi lososmi. Pre bývalého policajného detektíva to mala byť hračka, no keď sa spolu s kamarátom stane svedkom zvláštneho prírodného úkazu, pri ktorom sa samovoľne vyprázdnilo jazero, nastane zlom.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Šachové figúrky - Peter May
Mesto - Dean Koontz
23,72 €
Ušetríte 1,17 €

Recenzie, kritiky

Odhalenie temného tajomstva z minulosti zavŕši "jednu z najlepších detektívnych sérií posledných rokov".
The Independent

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
The Chessmen
Rozmer
130×200 mm
ISBN
9788025905630
Vekové odporúčanie
15+
Počet strán
400
Hmotnosť
450 g
Rok vydania
2016
Naše katalógové číslo
244831
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Plus

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,2 / 5

17 hodnotení

8
4
5
0
0

Juraj
26.2.2019
Šachové figúrky
Peter May ako vždy vo svojich románoch s detektívno-kriminálnou zápletkou rozplieta hlboko prežité ľudské príbehy hrdinov a tieto nakoniec upútajú viac, ako ústredný dej samotný. Ostáva verný koreňom, z ktorých pochádza a ak chcete popri veľmi dobre skonštruovanom príbehu preniknúť do mentality obyvateľov Hebríd, precítiť pestré ľudské osudy a ich vášne i trápenia, doporučujem nájsť si pohodlie a zahĺbiť sa do skvelo napísanej literárnej lahôdky.
Čítaj viac
24.3.2017
Slabší diel.
Veľmi slabé 3 hviezdičky imaginárneho hodnotenia tejto pseudo kriminálnej drámy. Kniha nie je napísana zle, avšak autorovi asi došli všetky super nápady. Čierny dom ( prvý diel) bol napísaný výborne, svižne, bol plný nápadov a originality a vynikal medzi inými knihami. Šachové figúrky sú nedôležitou časťou trilógie, ktorá prinesie jednu starú vraždu a staré tajomstvo. Nič viac a nič menej. Obsahovo je kniha plná minulosti, spomienok a pod., ktoré mňa vôbec nezaujali a miestami nudili. Je to škoda, pretože z prostredia ostrova Lewis sa asi dalo vycicať omnoho viac. Knihu hodnotím tak priemerne ako aj predošlý diel ( Muž z ostrova Lewis, ktorý som dočítal pomerne nedávno ale absolútne neviem o čom už bol). Preto knihu odporúčam len ako také ľahké čítanie od ktorého nečakajte príliš veľa. Séria FIN celkovo 3*.
Čítaj viac
Lucka
18.3.2017
Priemerná detektívka
Do čítania tejto knihy som sa púšťala s veľkými očakávaniami, ktoré žiaľ neboli naplnené. Po dvoch skvelých knihách sa mi do rúk dostala priemerná detektívka zo zdĺhavým a na viacerých miestach nudným dejom. Čo je veľká škoda, pretože táto séria sa isto dala ukončiť oveľa zaujímavejšie a pútavejšie. Autor na to rozhodne mal, len škoda že koniec série nedotiahol do úplnej dokonalosti.
Čítaj viac
9.3.2017
Názor čitateľa
Absolútne sa stotožňujem s predchádzajúcim hodnotením Juraja. Po prečítania prvého a druhého dielu som sa s očakávaním pustila aj do tretieho, musím však skonštatovať, že mi priniesol mierne sklamanie. Dej bol príliš ťahavý a nezaujímavý, zrejme kvôli faktom, ktoré som už poznala z predchádzajúcich častí. Sem tam sa v príbehu vyskytol svetlý bod, kedy som sa znova so záujmom začítala a hľadala tú iskru, ktorá ma predtým pohltila, ale márne. Škoda, že to autor silil, možno mohol na príbehu viac popracovať, netvrdím, že bol úplne zlý ale keď už mám s čím porovnávať, prišiel mi priemerný...
Čítaj viac
Juraj
28.2.2017
Dobré, ale nie výborné ...
Škótsko, jeho krajina, história i drsný život, všetok ten dážď, náhle zmeny počasia, zima, štípajúce mušky, .... kto krajinu navštívil a nebodaj mu i prirástla k srdcu viac než len bežná destinácia, ten si atmosféru z Fin trilógie naplno a plasticky vychutná. Prvé dva diely som si aj vychutnal a neviem povedať, ktorý viac - oboje 100%. Preto som sa tešil na záverečný a ten ma veru trošku sklamal. Celá knižka na mňa pôsobí nepripraveným dojmom, akoby vyšla nasilu, neplánovane, pod tlakom úspechu predošlých dielov. Opäť čítame v prelivoch o detstve a dospievaní mladého Fina aj o jeho univerzitných časoch, no udalosti, ľudia i príbeh okolo neho sú uplne nové. Je až nelogické, aby sa také dôležité momenty zo života neobjavili už vtedy, keď sme sa s Finom zoznamovali prvý raz, akoby sme čítali o dvoch rozdielnych ľuďoch. Dej sa snaží odkazovať na už známe veci, ale nie vždy sa to dôveryhodne darí. Prerozprávať tú istú etapu života inak pre potreby iného deja proste nefunguje. Táto nekoncepčnosť sa tiahne i ďalej. Príbeh sa točí sem a tam, akoby nevie ako to skončiť aby nakoniec dospel až do násilne neprirodzeného finále. Vykrádanie predošlých dielov je až príliš očividné.
Napriek kritike, ide o kritiku v porovnaní s predošlými časťami trilógie. Samo o sebe ide bezpochyby o nadpriemernú detektívku a nebyť predošlých dielov, snáď by som aj hviezdičku prihodil navyše. Myslím, že tretí diel by si bol zaslúžil lepšie spracovanie. A možno ak by aj nevznikol a dej by sa končil pri Mužovi z ostrova Lewis, bolo by to stačilo.
Čítaj viac
Martin Moravcik
22.2.2017
Celkom dobre...
Citanie, pocas citania sa striedaju lepsie pasaze s horsimi. Urcite to nie je typicky krimi roman. Obsahuje zaujimave opisy prostredia, vztaho medzi jednotlivymi postavami. Kniha sa mi citala fajn....Viac zistite sami....
Čítaj viac
Daniel Krásný
3.1.2017
Závěrečná epizoda trilogie Lewis je tak trochu podraz. Dvě boží knížky poznáváte Finův život na ostrově, víte o něm první poslední a atmosféru byste mohli strouhat jako sýr. Jenomže autor jen tak mimoděk představí další řadu důležitých postav z Finova mládí a vy tomu všemu náhle přestanete věřit. Tedy částečně. May je pořád frajer, který dojme, bohatě a přitom stručně píše a umí pracovat s tenzí. A Šachové figurky slupnete jako nic. Přesto je trojka nejslabším dílem série. A zároveň, navzdory všemu, jeden z nejlepších románů tohoto roku.
Čítaj viac
Radovan Uhler
9.11.2016
suma sumarum
Treti diel tejto serie hodnotim ako sumarnu cast. vsetko sa vyjasnilo a ukoncilo. Dej je strhujuci, no nie potapajuci. Autor opat lizol hudobnu branzu, vztahy. lasky, smrt, zabijanie, vrazdu, zahadu do jedneho dokonaleho dielka. Ideme dalej s panom Mayom, no dame si pauzu a skusime iny zaner, aby sme netrpeli hedonickym efektom presytenosti.
Čítaj viac
Martin
23.12.2014
Úžasné
Skála je prvou knihou z trilógie (Skála, Muž z ostrova Lewis, Šachové figurky). Zoznamujeme sa tu so sympatickým detektívom Finom, ktorý sa vydáva na ostrov, kde prežil svoje detstvo, aby riešil vraždu. Stretáva sa tu s priateľmi z detstva a čelí minulosti. Autor nám stránku za stránkou odhaľuje záhady Finovho života. Kniha je popretkávaná kapitolami s retrospektívami, ktoré objasňujú súčasnosť. Autor vynikajúco vykreslil psychiku postáv a pri čítaní máte pocit akoby ste s týmito postavami vyrastali a prežívali všetky ich radosti aj trápenia.

Na obálke je napísané, že ide o thriller, ale klasickú detektívku nečakajte, skôr silný príbeh, ktorý vás chytí za srdce a nepustí. Kniha je plná emócií, ktoré sú vyvažované práve opisom nehostinného podnebia vládnuceho na ostrove Lewis.

Pri čítaní som sa neubránil zrýchlenému tepu a často som predýchaval niektoré pasáže. Tak brilantne napísaný príbeh som už dlho nečítal, možno nikdy.

Knihu môžem len odporučiť. Pri čítaní sa neubránite zimomriavkam, či dojatiu a budete si klásť otázku : „Čo sa vlastne stalo na Skale ?“ Už teraz sa teším na pokračovanie – Muž z ostrova Lewis, ktorý ma čaká na poličke. :)
Čítaj viac
Martin
23.12.2014
Názor čitateľa
Ospravedlňujem sa, omylom som dal hodnotenie knihy Skála ku knihe Šachové figurky. Prosím Vás o vymazanie tejto recenzie. Ďakujem pekne. :)
Čítaj viac
Petr Čapek
23.11.2014
Názor čtenáře
Zatímco v předchozích knihách se řešil hlavně vztah Fina a Marsaili, popřípadě jejich rodinných příslušníků, tentokrát se autor rozhodl ponechat Finovu dětskou lásku poněkud v pozadí a věnuje se čistě minulosti hlavního hrdiny a jeho studentským létům, plných muziky, drog a alkoholu. Přeci jen, co se týče dějové linie, ve které procházíme Finův život, tak čas již postoupil a cesty této dvojice se rozdělily. Každý žil svůj život, tedy alespoň do chvíle, kdy se ve Skále jejich osudy opět střetly.

I zde autor používá stejné postupy jako u předchozích knih – střídání časových rovin, postupné odkrývání tajemství z minulosti a i odhalení vraha. V tomto se May v podstatě opakuje a čtenáře prakticky ničím nepřekvapí. Jenže u Mayových knih jde o detektivní zápletku až v druhé řadě, a přestože se zde nebude konat ten wow efekt jako měli mnozí čtenáři po dočtení Skály, pořád je to May, a to sakra dobrý. Možná tak někomu po dočtení ukápne i slza, protože tento drsný ostrov na okraji Evropy bude čtenářům rozhodně chybět.

Celá tato série je v mnoha ohledech hodně jedinečná a je opravdu dobře, že se o ní mezi čtenáři mluví, protože si svou pozornost bezezbytku zaslouží. Šachové figurky jsou navíc více než důstojným rozloučením s tímto drsným ostrovem a nespoutanou přírodou. Ten kdo dá těmto knihám šanci, rozhodně nebude litovat, jelikož dokáží ve svých čtenářích zanechat opravdu hluboký dojem.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Šachové figúrky - Peter May
Mesto - Dean Koontz
23,72 €
Ušetríte 1,17 €

„Čítanie je najlepšie učenie. Sledovať myšlienky veľkého človeka - to je tá najzaujímavejšia veda.“

Alexandr Sergejevič Puškin