Krverůž - Anita Grace Howard
Krverůž
13,99 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
13,99 €

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Moderní převyprávění gotického příběhu Fantoma opery, aneb když se neopětovaná láska změní v šílenství…

Sedmnáctiletá Rune je velmi nadaná operní zpěvačka, která ale kvůli svému talentu velmi trpí. Její matka ji pošle na uměleckou konzervatoř do Francie v naději, že jí odborníci budou schopni pomoci. Avšak proslýchá se, že v budově školy straší fantom ze známého románu. V KrveRůži se Rune seznámí s maskovaným Thornem, nedostižným houslistou, který ji učí zpívat ve snech, jež se zdají skutečnější než realita, a který ví, kdo dívka je a co provedla. Oba po nějaké době zjistí, že je pojí cosi nadpozemského, a zamilují se do sebe. Když ale vyjde najevo, komu Thorn slouží, bude se muset rozhodnout: Zničí Rune, nebo bude čelit zlobě fantoma této opery, jedinému otci, kterého kdy poznal?
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
RoseBlood
Počet strán
4646-7 hodín čítania
Väzba
pevná väzba
Rozmer
130×200 mm
Hmotnosť
620 g
ISBN
9788075443892
Rok vydania
2017
Vekové odporúčanie
12+
Naše katalógové číslo
237228
Jazyk
čeština
Preklad
Vydavateľstvo
CooBoo
Pre koho
pre dievčatá

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,7 / 5

7 hodnotení

2
3
1
0
1

6
17.8.2020
Krverůž
Neobyčajná kniha na motívy Fantóma opery odohrávajúca sa v súčasnosti. Musím sa priznať, že som od knihy očakávala niečo úplne iné, než čo som dostala. Kniha mala s pôvodným Fanómom opery málo spoločného. Nemôžem však povedať, že by mi to prekážalo. Mohla som si takto prečítať celkom iný príbeh, s akým som sa ešte nestretla.
Hlavná postava, Rune, sa mi najprv zdala protivná a detinská, ale ihneď ma vyviedla z omylu a takmer okamžite som si ju obľúbila. Bola to klasická odvážna hrdinka, aj keď sa vyrovnávala s hrozným tajomstvom.
Prostredie, kde sa dej odohrával, som si veľmi užívala. Zchátralá budova niekdajšej opery, prerobená na nádhernú, honosnú školu, skrývala mnoho tajomstiev. Samotný dej bol pretkaný záhadami.
Snáď ma máličko sklamal koniec, pretože sa mi zdalo, že autorka celkom neuzavrela niekoľko maličkostí. Uznávam, že neboli až tak dôležité, ale pre mňa osobne niečo znamenali.
Napriek tomu si myslím, že kniha bola krásna, nehovoriac o prenádhernej obálke.
Odporúčam ju každému, kto si chce prečítať napínavý, ale oddychový príbeh o láske, ktorá bola daná osudom, s trochou tajomna a poriadnou dávkou záhad. Chytí vás za srdce.
Čítaj viac
Aneta
26.5.2020
Kniha se mi velice líbila. Děj byl napínavý a plný nečekaných a tajuplných událostí. Moc se mi líbilo téma Fantoma Opery. Vážně moc pěkná kniha Čítaj viac
11
Jabloňové lásky - Zuzana Široká
Práve čítam
Jabloňové lásky

Som knihomoľ odkedy som sa naučila čítať a bez mučenia priznávam, že trpím aj bibliosmiou. Milujem staré knihy, nové knihy a čítačku u mňa nenájdete. Potrebujem cítiť vôňu knihy :)

Michaela Ella Hajduková
16.2.2020
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Na knihu som čítala veľa protichodných recenzií a aj ja mám pocit, že sa neviem jednoznačne vyjadriť. V istých ohľadoch ma kniha bavila. Páčila sa mi škola s podzemím a zrkadlovými stenami, s kocúrom Diablom, úžasnou jedálňou a celkovo priestorom, na ktorom by sa filmári vybúrili. Určite by som si to rada pozrela ako film. Tiež sa mi páčil Etalon, on bol aj dôvod, prečo som knihu tak po polovici nezabuchla. Páčil sa mi aj autorkin štýl, istá poetickosť v slovách, ale... na druhej strane sa mi videlo že sa dej často utápa v slovách. Boli strany, ktoré som preletala, lebo sa nič nedialo a takých bolo veľa. Koniec - plán Etalona a Rune mi prišiel chabý, slabučký ako mydlová bublina, zbúchaný na kolene a dalo sa čakať, že tak dopadne ako dopadol. Rune ma nebavila vôbec. Od začiatku bola namrzená, vytočená, ustráchaná, nechcela ísť do školy, nechcela spievať, nechcela kamošov, ľutovala sa neustále. V podstate z deja nevyplynulo a ani nechápem ako je možné, že si ju Slunka (akože bŕŕ, kto toto potreboval preložiť...) a ostatní obľúbili a brali ako kamošku. Ja by som ju za kamošku nechcela.

Viacero situácií ma iritovalo. Suma sumárum, fakt som dočítala iba kvôli postave Etalona, ktorého som si obľúbila (inak té scény s ponožkami mohli ísť kľudne z knihy von nijako by jej to neublížilo) a príbeh ako taký ma celkom bavil, ak si odmyslím, všetko, čo ma na ňom štvalo, asi tak stovku strán, ktoré by som dala preč a lepšie premyslený konečný plán.

Ale ako som už písala vyššie, bol by to dobrý film - v zmysle - úžasná podívaná :)

PS: Milujem príbeh fantóma Opery a celkom chápem mnohých, ktorí ho tiež milujíú, že toto prerozprávanie zatracujú.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac

„S pomocou kníh sa mnohí stávajú vzdelanými aj mimo školy. Bez kníh sa však nikto nestane vzdelaným ani v škole.“

Jan Amos Komenský