Knihy
E-knihy

Unbroken

An Olympian's Journey from Airman to Castaway to Captive

Delacorte, 2014
Vydavateľstvo
Delacorte, 2014

On a May afternoon in 1943, an American military plane crashed into the Pacific Ocean and disappeared, leaving only a spray of debris and a slick of oil, gasoline, and blood. Then, on the ocean surface, a face appeared...

Čítaj viac

16,68 €

Bežná cena Bežne 17,50 €

Ušetríte 5%

Dodanie môže trvať viac ako tri týždne

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

On a May afternoon in 1943, an American military plane crashed into the Pacific Ocean and disappeared, leaving only a spray of debris and a slick of oil, gasoline, and blood. Then, on the ocean surface, a face appeared. It was that of a young lieutenant, the plane’s bombardier, who was struggling to a life raft and pulling himself aboard. So began one of the most extraordinary sagas of the Second World War. The lieutenant’s name was Louis Zamperini. As a boy, he had been a clever delinquent, breaking into houses, brawling, and stealing. As a teenager, he had channeled his defiance into running, discovering a supreme talent that carried him to the Berlin Olympics. But when war came, the athlete became an airman, embarking on a journey that led to his doomed flight, a tiny raft, and a drift into the unknown. Ahead of Zamperini lay thousands of miles of open ocean, leaping sharks, a sinking raft, thirst and starvation, enemy aircraft, and, beyond, a trial even greater. Driven to the limits of endurance, Zamperini would respond to desperation with ingenuity, suffering with hope and humor, brutality with rebellion. His fate, whether triumph or tragedy, would hang on the fraying wire of his will. In this captivating young adult edition of her award-winning #1 New York Times bestseller, Laura Hillenbrand tells the story of a man’s breathtaking odyssey and the courage, cunning, and fortitude he found to endure and overcome. Lavishly illustrated with more than one hundred photographs and featuring an exclusive interview with Zamperini, Unbroken will introduce a new generation to one of history’s most thrilling survival epics.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Unbroken - Laura Hillenbrand
Kontraktor - Peter Kijaba
31,58 €
Ušetríte 0,82 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
320
Hmotnosť
721 g
Rok vydania
2014
Naše katalógové číslo
236911
Väzba
pevná väzba
Jazyk
anglický
Vydavateľstvo
Delacorte
Rozmer
185×239 mm
ISBN
9780385742511
Vekové odporúčanie
12-17

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,8 / 5

44 hodnotení

36
6
2
0
0

Iveta Moravčíková
26.5.2019
Krutost vojny
Celkom putavá kniha, kde autorka opisuje vojnu a vlastne život vojakov čo prežívali a aj o táboroch kde boli zajatí o zlobe čo tam zažili a aj o povojnových traumách čo v nich zostali a ako sa s nimi museli vysporiadat.
Čítaj viac
Juraj
18.5.2018
Zmiešané pocity
Na jednej strane zaujímavá téma a pútavý príbeh. Autorka si dala ozaj nesmierne úsilie a zozbierala množstvo informácií, veľmi dobre sú podané i technické aspekty leteckých operácií. Klobúk dole. Na čo knižka podľa mňa dopláca je spisovateľské umenie. Prvá časť je ok, ale opis táborového života postupne sklzáva do suchého a nezáživného opisu rôznych utrpení, bez toho aby nejak čitateľa vtiahli do deja. Dočítať to do konca bolo už pre mňa trošku utrpenie. Takže palec hore za tému, výskum a zozbieranie podkladov. Škoda že sa toho nechytil zručnejší autor.
Čítaj viac
Lucia Mikulášová
10.8.2017
"Nezlomený" láme srdcia čitateľov
Táto kniha v sebe skĺbuje všetko, čo má perfektná kniha mať - pútavý príbeh, sympatického hlavného hrdinu a skvelý štýl. Kniha je rozdelená do piatich častí, ktoré sú zamerané na určitú časť života "Zampa". Každá časť a následne aj kapitoly týchto častí končí pomyselným "to be continued", ktoré čitateľa ťahá neustále vpred s nedočkavosťou a lačnosťou po ďalej kapitole.
Autorka úžasným spôsobom podáva čitateľovi príbeh nie len jedného, ale hneď niekoľkých výnimočných ľudí, ktorí si zaslúžia obdiv a rešpekt. Slová a vety sa premietajú človeku pred očami a emócie sa dostávajú hlboko pod kožu čitateľovi či už ide o radostné chvíle na bežeckej dráhe, úmorný hlad v člne alebo utrpenie, bolesť, strach a neustály psychický tlak v zajateckých táboroch.
Fíling knihy je natoľko silný, že prečítanie tohto diela človeka núti zamyslieť sa nad svojím životom a prehodnotiť, či sú jeho problémy naozaj také hrozné a či by sme nemali byť všetci viac "nezlomený".
Čítaj viac
Zuzana Krištofičová
1.6.2016
skvelé
Kniha je veľmi dobre "čitateľná", je tam aj množstvo faktov danej doby, obsahovo bohužiaľ neveselá... Je užitočné vedieť, aké zverstvá sa v tej dobe diali, priam by som to dnes pre mladých (čo o vojnách vedia veľké prd) dala ako povinné čítanie,, príp. pozrieť film... Určite neľutujem kúpu tejto knihy. Odporúčam aj knihu Maskot.
Čítaj viac
Miriam Javorková
31.12.2015
Najprv skeptická
ale to som vždy pri tomto type obálok. Je to zvláštny mix príbehu a faktografie. Nie je to klasické románopisectvo, skôr pomník statočným a padlým hrdinom. Pomník ľudskému zverstvu, ale aj neskutočnej odvahe a hrdinstvu. čo sa mi ale páči asi najviac je to, ako bravúrne tam autorka zakomponovala nádej prameniacu z matného povedomia, že zrejme existuje Boh.....
Čítaj viac
romana
20.6.2015
Jedna z mala, ktoru musim mat v kniznici
Okrem toho, ze ide o putavy pribeh o neskutocne silnom a skvelom muzovi, musim vyzdvihnut hlavne styl pisania. Dozviete sa mnozstvo detailov o zivote hlavneho hrdinu, ale i o jeho spolubojovnikoch. Kniha je prepracovana, neodovzdava nam iba pribeh, ale aj detailne informacie o vsetkom co s pribehom suvisi (o bombarderoch, taboroch, o zachrannom clne, rekordoch). Bravo!
Čítaj viac
Lukáš
7.6.2015
Názor čitateľa

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Kniha sa dobre číta. Kúpu som neoľutoval a kúpil by som ju znovu. Človeku sa už rozum zastavuje čo všetko museli zažiť vojnový zajatci. Obdivujem Louiho že aj po tom čo mu dozorcovia stvárali počas vojny im dokázal odpustiť. Vďaka knihe som sa dozvedel aj to, čo vo filme od A. Jolie nebolo spomenuté. Zamperiniho život po vojne bol komplikovaný a snažil sa s jeho nočnými morami vyrovnať po svojom. Ale vďaka Bohu dokázal nájsť tú správnu cestu, Je to kniha, ktorá sa nás donúti spýtať sa samého seba: "Stojí tá nenávisť a hnev naozaj za to?".
Čítaj viac
Lenka Saloňová
5.10.2014
Názor čitateľa
Poznáte ten pocit, keď prečítate poslednú stránku knihy a normálne vám je ľúto, že ste ju už dočítali, pretože viete, že tak skoro nebudete čítať nič také dobré? Tak presne ten smútok som zažila a potom už len hodiny googlenia o Louiem a aj o autorke :)
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Unbroken - Laura Hillenbrand
Kontraktor - Peter Kijaba
31,58 €
Ušetríte 0,82 €

„Aj keď veľa čítaš, každý deň si urči aspoň jednu vec, o ktorej budeš rozmýšľať.“

Lucius Annaeus Seneca