Uhádneš, komu patria Tajomné knižnice?   Súťažiť
Žhářka - Stephen King, BETA - Dobrovský, 2016

13,60 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Žhářka - Stephen King, BETA - Dobrovský, 2016
Žhářka - Stephen King, BETA - Dobrovský, 2016

Žhářka

Případy spontánního zapalování (pyrokineze) vzrušují mysl laiků i odborníků na celém světě. Není proto divu, že záhadný úkaz neunikl ani pozornosti Stephena Kinga. Třebaže je... Čítať viac

4,3 147 hodnotení
Vydavateľstvo
BETA - Dobrovský, 2016
424 strán
6 hodín čítania

Případy spontánního zapalování (pyrokineze) vzrušují mysl laiků i odborníků na celém světě. Není proto divu, že záhadný úkaz neunikl ani pozornosti Stephena Kinga. Třebaže je Žhářka pouhým románem (poprvé vyšel v roce 1980), stěžejní příběh dívky... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Čeština
Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Ďalšie knižné vydania (6)
Žhářka - Stephen King, BETA - Dobrovský, 2022
Pevná väzba s prebalom
Čeština, 2022
Do týždňa
-4 %

17,22 €


Žhářka - Stephen King, BETA - Dobrovský, 2021
Pevná väzba s prebalom
Čeština, 2021
Do týždňa

17,86 €


Firestarter - Stephen King, Hodder and Stoughton, 2011
Brožovaná väzba
Angličtina, 2011
Viac ako 30 dní

9,99 €


Žhářka - Stephen King, BETA - Dobrovský, 2008
Pevná väzba s prebalom
Čeština, 2008
Vypredané

Podpaľačka - Stephen King, Ikar, 2006
Pevná väzba
Slovenčina, 2006
Vypredané

Podpaľačka - Stephen King, Ikar, 2001
Pevná väzba
Slovenčina, 2001
Vypredané

Ďalšie knižné vydania

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Případy spontánního zapalování (pyrokineze) vzrušují mysl laiků i odborníků na celém světě. Není proto divu, že záhadný úkaz neunikl ani pozornosti Stephena Kinga. Třebaže je Žhářka pouhým románem (poprvé vyšel v roce 1980), stěžejní příběh dívky obdařené tímto „divokým talentem“, ale i další motivy jsou založeny na skutečných událostech.

„Náš svět,“ tvrdí mistr hororu, „je sice osvětlený miliony zářivek a neonů, ale stále má svá temnázákoutí a znepokojivé pukliny. Doufám, že jsem čtenářům připravil napínavé chvíle.“
Čítať viac
Počet strán
424
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
120×186 mm
Hmotnosť
275 g
ISBN
9788073068189
Rok vydania
2016
Naše katalógové číslo
226374
Jazyk
čeština
Vydavateľstvo
BETA - Dobrovský
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,3 / 5

147 hodnotení

72
49
21
3
2

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

5.8.2022
Pútavá, napínavá, bravúrne napísaná Kingovka. Hlavnú postavu tohto príbehu som si obľúbila a držala som jej prsty. Miestami ma pochytilo vážne nutkanie ju tuho vyobjímať a kúpiť jej kopček zmrzliny či poriadnu porciu dobre posolených hranoliek. A to len dokazuje, ako dobre autor ovláda umenie hrania na city. Obkrútil si ma okolo prsta tak veľmi, že som nedokázala myslieť na nič iné, kým som knihu nedočítala. Čítať viac
2.10.2021
Cez výpredaj v knižnici som si našla cestu k "začiatkom" Kinga. Dostala sa mi do rúk táto kniha Podpaľačka, zaujala ma ukážka, tak išla so mnou domov. Hlavnými postavami sú Andy McGee a jeho dcéra Charlie, ktorý utekajú pred týpkami z Firmy. Všetko sa ale začalo, keď Andy chodil na vysokú a chýbali mu financie, preto sa rozhodol ako dobrovoľník podstúpiť lekársky experiment s látkou L 6, kde stretol svoju budúcu manželku, Charlienu mamu, Vicky. Na oboch to zanechalo následky, nezvyčajné následky. A ich dieťa, nejakým spôsobom zdedilo ešte aj niečo nové, niečo čo z nej robí čarodejnicu, majsterku ohňa, obludu. Preto Andy aj so svojou dcérkou uteká. Chcú sa ich zmocniť ľudia z Firmy a robiť s nimi experimenty a ktovie čo ešte. Nebudem tu rekapitulovať celý dej, kto chce vedieť, nech si nájde dlhšie recenzie... Veľakrát mi táto kniha pripomínala útržky seriálu Stranger Things. Tiež som sa párkrát pýtala, či knihu čítala aj Rowlingová :D Každopádne, dej je veľmi pútavý - i keď stred je dosť rozvláčny a rozťahaný, čomu však rozumiem, autor si potreboval pripraviť pôdu pre udalosti na konci - kto má rád "nadprirodzené" veci, akciu a psychopatov, si príde na svoje. Čítať viac
20.8.2021
„I'm a firestarter, twisted firestarter“
PYROKINÉZA - Schopnosť ovládať plamene, oheň alebo teplo pomocou vlastnej mysle. Tiež fiktívna alebo legendárna schopnosť zapaľovať oheň len silou vôle. Niekedy sa označuje aj ako určitý druh psychokinézy. Zahrňuje všetky schopnosti manipulácie s ohňom: od základných ako zapaľovanie a hasenie až po vedľajšie ako je teplota alebo tvar plameňa.

Sranda, akú majú slová MOC! Ja som si vďaka názvu knihy stále spievala Firestarter od The Prodigy a teda poviem vám, dokopy to malo celkom hustú atmosféru.

Moja druhá kingovka a Kingov v poradí 9 román (r. 1980). Spomínam si, že Podpaľačku som počas svojho života chytila do rúk už 2x, ale nikdy nedočítala. Voľajako ma to v 20-tke nebralo, aj keď otec vravel, že je super. Samé naháňačky, vysielačky, občas nejaký oheň, smrad zo spálených vlasov, auta vo vzduchu a únava dvoch utečencov, ktorú som tiež pociťovala, ale z čítania. Na môj vkus sa v románe nachádza viac textu, než by potreboval. Opisy ulíc v trošku prehnanom množstve, kde čo je alebo bolo - s radosťou by som uvítala redukciu minimálne o 30 FS. Prvé strany mi prišli vlažnejšie a musela som sa cez ne prehrýzť. Beriem to tak, že do niektorých knižných príbehov musím dospieť, aby som dokázala oceniť ich kvalitu alebo proste zo mňa nebude Kingo-fil.
Tak ako Carrie, ani Podpaľačka ma štýlom písania neohúrila natoľko, aby som povedala WAW a bodovala 5 hviezdami, aj keď samotný príbeh o dievčatku, ktoré chrlí oheň ako taký drak (nie dráčik požiarnik, to si nepleťme!) je na postavenie zo stoličky.

Myslím, že Kingovú Podpaľačku nemusím predstavovať, ale verím tiež, že sa nájde kopa ľudí, ako ja donedávna, ktorí knihu poznali iba kvôli názvu, prípadne kvôli malej rozkošnej Drew Barrymore a jej poletujúcim vlasom ala Beyoncé na pódiu, ktorá si v tomto detskom veku nezahrala iba v E.T. mimozemšťanovi, ale aj vo filme Ohnivé oči (Firestarter r. 1984). Z názvu aj anotácie tohto psychothrilleru vieme, že naša malá princezná je vlastne diablova zbraň (hlavne, keď ju niekto naštve). Možno máme niečo spoločné, lebo aj mne stúpa telesná teplota, keď ma niekto vytočí - hlavne v tvári, takže bohvie.

Chúďa malé si to ako bábätko neuvedomuje (logicky). Až keď sa udejú škaredé veci ako popálene mamičkine ruky a spálená obľúbená hračka, si začne malá Charlene McGeeová (Charlie) uvedomovať, že robí niečo, čo JE ZLÉ. Niečo, čo dokáže ublížiť, ale aj zabiť a to niečo nevie ovládať. Bohužiaľ aj NIEČO, čo sa v blízkej budúcnosti bude od nej vyžadovať, lebo iba tak dokáže zachrániť seba a svojho otca Andrewa. Ako 8-ročná si začne uvedomovať svoju moc. V kútiku duše sa jej to páči a to ju vyľaká ešte viac ako nejaké zapaľovanie podrážok mužom, ktorí si to zaslúžia. Spozná tiež pocity viny, strachu a zúfalstva, pretože svojou schopnosťou dokáže nie len ochrániť a zničiť. Vedľajším účinkom sú škody na majetku a životoch iných, ktorí za nič nemôžu a ktorých má dokonca rada. Veľký vnútorný boj, ktorý Charlie prežíva spôsobuje dokonca myšlienky na samovraždu, lebo inej cesty podľa nej niet. Toto priznanie je aj pre čitateľa bolestné.

Charlie - dcéra, ktorá bola božím požehnaním lásky dvoch ľudí, no dieťa, ktorého hlavnou nadprirodzenou schopnosťou je pyrokinéza, a teda dieťa, ktoré nikdy nebude mať normálne detstvo. Mutant.

Podstatou celej knihy je útek otca s dcérkou v NY pred organizáciou Firma, ktorá ma na rováši testovanie nového syntetického hormónu, ktorý tak trošku DOSŤ! mení osobnosť človeka a grátis v nich prebudí nadprirodzené schopnosti (telepatia, telekinéza..), prípadne niektorí rovno zošalejú alebo si vyškriabu oči alebo rovno umrú. Nejde teda o testovanie neškodnej drogy L6, ako bolo študentom, ktorí za to dostali 200$, povedané. Firma celá besná zrazu nevie, či potrebuje živých oboch alebo len TU MALÚ, ktorá je dcérou testovanej Vicky a Andrewa. Predpokladajú totiž, že u dieťaťa budú nadprirodzené schopnosti oveľa silnejšie a nebezpečnejšie. Čo takto ich testovať a využiť vo svoj prospech? Ako to už pri týchto naháňačkách býva, aj by som napísala "samá krv", ale v tomto prípade samé ohníky a ohne, sem tam nejaká mŕtvola a pre ešte väčšie zdôraznenie moci našej malej Charlie, veľké výbuchy a pomocná telepatia s otcom. Detailné opisy smradu po spálenom mäse, látke, vlasoch, tráve, či roztavenom železe boli bravúrne ako aj dokonalosť záverečného masakru, ktorý som si neskutočne užila.

Aj by som sa ďalej rozpísala (ako to mám vo zvyku), lebo pán spisovateľ ŠteFko Kráľ pútavo píše o rôznych činnostiach organizácií, ktoré vyšetrujú a zaoberajú sa podobnými, ak nie rovnakými prípadmi, ale.. jeho doslov ku knihe je tak výborne napísaný, že ja by som to lepšie nedokázala (slová, vďaka ktorým mam o ďalších 1000 myšlienok naviac).
Za mňa 3,5 hviezdičky z 5.
Čítať viac
Marek Jánoš
Overený zákazník
23.7.2014
Podpaľačka
Ahojte, keďže som dočítal po dlhšej dobe moju prvú Kingovku, tak by som ju pravdepodobne aj mal recenzovať, keďže p. King je v posledných rokoch najčítanejší autor. Alebo aspoň jeden z nich. Prvá a zatiaľ aj posledná kniha, ktorú som od neho čítal bola v slovenskom jazyku s názvom Podpalačka. Je to príbeh, ktorý hovorí o sprvoti jednoduchom, no neskôr nebezpečnom experimente s drogou L6. Jej požitie prižili len dvaja ľudia, ktorí získali menšie nadprirodzené schopnosti. Ovšem nemôže chýbať láska a tak je to muž so ženou. Začnú spolu žiť a ovšem splodia dieťa s menom Charlie, ktorá je mierne povedané mutant. Dokáže predvídať budúcnosť v krátkom časovom rozmedzí, zapalovať oheň pomocou mysle (pyrokinéza) a hýbať predmetmi. Charlienu matku brutálne zabijú a Charlie musí utekať pred tajnými agentmi spoločnosti so svojím otcom Andym, čo sa im darí, no len do určitého času, pretože americký agenti majú veľkú trpezlivosť samozrejme aj rozpočet na podobné dlhoročné akcie. Nasleduje zaujímavý priebeh celého rozprávania, ktorý odhaliť nemôžem, pretože základ knihy, by bol pre budúceho čitateľa odhalený Stephen King tento príbeh napísal celkom zaujímavo, no nevtiahol ma viac ako 2x do deja a tak som knihu čítal ako úplnú oddychovku, hoc mala byť akčná. Či je to problém a či nie, ťažko posúdiť. Ak sa niekomu nechce publikáciu čítať, môže si pozrieť aj sfilmovanú verziu Ohnivé oči (1984). Je aj novší film, ale ten sa od knihy lýši úplnými vymyslenými hlúposťami, ktoré v nej nikdy neboli napísané. Čítať viac
3.11.2013
Názor čitateľa
Podpaľačka je mojou prvou Kingovkou, ktorú som čítal a táto kniha vás vtiahne do deja od úplného začiatku a nepustí, o čom svedčí, že som ju celú prečítal za jeden víkend. King je vážne majster slova a ako pracuje s postavami a vykresľuje ich je fenomenálne a odpustíte mu aj pár hluchých miest, pretože sa aspoň znova niečo dozviete o postavách a pochopíte ich konanie. Dej nie je nijako prevratný, ale na tú dobu to bolo asi veľmi novátorské písať o rôznych tajných organizáciách a ich pokusoch. Ide o perfektný triler s mysterióznymi prvkami. Príjemne strávený jesenný víkend. Čítať viac
3.11.2013
Názor čitateľa
Podpaľačka je mojou prvou Kingovkou, ktorú som čítal a táto kniha vás vtiahne do deja od úplného začiatku a nepustí, o čom svedčí, že som ju celú prečítal za jeden víkend. King je vážne majster slova a ako pracuje s postavami a vykresľuje ich je fenomenálne a odpustíte mu aj pár hluchých miest, pretože sa aspoň znova niečo dozviete o postavách a pochopíte ich konanie. Dej nie je nijako prevratný, ale na tú dobu to bolo asi veľmi novátorské písať o rôznych tajných organizáciách a ich pokusoch. Ide o perfektný triler s mysterióznymi prvkami. Príjemne strávený jesenný víkend. Čítať viac
Ondrej
Neoverený nákup
29.11.2012
Prvá Kingovka...
... ktorú som čítal. Príjemne ma prekvapila, nakoľko som čakal americkú blbosť. Kniha sa číta veľmi rýchlo a postavy sú dobre vykreslené, ale dej sa dá dosť predvídať, a jeho zvraty človekom ani veľmi nepohnú. Nevedel som sa veľmi vcítiť do postáv, skôr som ich iba chladne pozoroval. Pravdou však je, že kniha mohla byť omnoho kratšia a údernejšia, toľko vaty som v deji už dávno nevidel. Bolo to zaujímavé čítanie, ale nechalo ma to chladným. Treba sa ale zamyslieť nad tým, ako kniha pôsobila vtedy keď vyšla, čo bolo originálne možno 20 rokov dozadu. Čítať viac
Beba
Neoverený nákup
28.5.2012
Krása
Toto je prvá kniha ktorú som od Kinga čítala a prvá kniha pri ktorej som sa v jednom momente rozplakala... Je neskutočne super napísaná, nemohla som prestať čítať a ten dej si ma omotal okolo prsta. Paráda, musíte si to prečítať :) takto si ma nezískala ešte žiadna kniha a to ich mám prečítaných kopu :) Čítať viac

Stephen King

Čítať viac

„Človek má toľko začiatkov, koľko je v živote dní a predsa sa niektoré veci už nikdy nezmenia.“