Knihy
E-knihy

Odsúdení prežiť

Tri mladé matky a ich neobyčajný príbeh o odvahe, vzdore a odhodlaní žiť

Citadella, 2015
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Citadella, 2015

Tri neuveriteľné skutočné príbehy, ktoré osud spojil do jedného! Keď Slovenka Priska, Poľka Rachel a Češka Anka prešli v roku 1944 cez nechválne známu bránu najväčšieho nacistického koncentračného tábora Auschwitz II. - Birkenau...

Čítaj viac

10,40 €

Bežná cena Bežne 14,90 €

Ušetríte 30%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Tri neuveriteľné skutočné príbehy, ktoré osud spojil do jedného!

Keď Slovenka Priska, Poľka Rachel a Češka Anka prešli v roku 1944 cez nechválne známu bránu najväčšieho nacistického koncentračného tábora Auschwitz II. - Birkenau, ukrývali tajomstvo - všetky boli v druhom stave. Osamelé a vydesené sa v kútiku duše rozhodli, že si nenechajú vziať to jediné, čo im ostalo - svoj život a život svojich nenarodených detí.

Tri bábätká sa narodili s odstupom niekoľkých týždňov a za nepredstaviteľne krutých okolností. Všetkým trom ženám sa nejakým spôsobom podarilo prežiť neľudské podmienky v nemeckom pracovnom tábore. A napriek nepriazni osudu prežili aj ich novorodeniatka. O sedemdesiat rokov neskôr sa títo súrodenci spriaznení osudom po prvý raz stretli, aby vyrozprávali pozoruhodné príbehy svojich matiek, ktoré sa vzopreli smrti, aby im dali život. Každý z nich sa narodil, aby prežil.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Odsúdení prežiť - Wendy Holden
Utiekol som z Osvienčimu - Rudolf Vrba, Alan Bestic
20,10 €
Ušetríte 8,70 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Born Survivors
Rok vydania
2015
Počet strán
358
Vydavateľstvo
Citadella
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
224045

Čo si myslíme my

Nemám rada nespravodlivosť, aroganciu, povýšenosť a keď sa ubližuje deťom, starým ľuďom a zvieratkám /som zvieratkomil, viem, že nedokážem spasiť svet, ale keď sa dá, pomôžem/.

Iveta Janíková
Produktový manažér
27. júla 2015

Svoju recenziu začnem trochu netradične, citátom z jednej básne.
"Drž človek zdravý rozum v hrsti vo dverách tisícročia. Tisíc rokov starú, horiacu pravdu odovzdáme tým, ktorí sa už dávno pri nás rodia?"
Tri ženy, tri deti, tri osudy. Memento, otázka, výkričník. Po prečítaní knihy si položíme otázku, či je to vôbec možné? Ako mohla táto naša Európa, kde bratia Lumiérovci verejne predstavili svoje filmy a Alexander Fleming vynašiel penicilín toto všetko dopustiť? Ako je možné, že denne umierali stovky detí, žien a mužov len preto, lebo sa "previnili". Previnili sa svojou vierou a svojím presvedčením. Tým, že sa narodili s inou farbou pleti, alebo rozprávali inou rečou.
V úcte a piete k tisíckam zavraždených a potupených ľudí nebudem písať, že je kniha skvelá, alebo vynikajúca. Kniha podáva obraz danej doby, neskresľuje, neobviňuje. Prosí. A dvíha varovný prst, aby sa už nič podobné nezopakovalo. Nech bez obáv prežívame prvé lásky a sklamania, vychovávame naše deti a vnúčatá. Tešíme sa z každodenných radostí, nech nás trápia každodenné starosti. Bez bolesti, bez strachu zo zajtrajšieho dňa. Bez obavy, že tých, ktorých milujeme a na ktorých nám záleží už nikdy neuvidíme. Prečítajme si knihu a zamyslime sa!

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,8 / 5

148 hodnotení

127
12
6
0
2

Angela Baloghova
22.4.2019
Povinné čítanie
Je to prvá kniha s touto tematikou akú som čítala takže nemám s čím porovnávať. Kniha má od začiatku zaujala a vďaka nej som sa začala zaujímať o históriu. Nevedela som od nej odtrhnúť oči. Tí ľudia si toho toľko museli prežiť, obdivujem ich za ich statočnosť a odhodlanie, silu a nádej, že sa to utrpenie čoskoro skončí. Mňa tá kniha fascinovala a určite ju odporúčam prečítať.
Čítaj viac
5

Milujem knihy a čítanie je moje hobby. Knihami obklopená som dokonca aj v práci nakoľko robím ako knihovnicka v krajskej knižnici

Anita Kováčová
1.4.2019
Odsúdení prežiť je jednou z mnoho kníh, ktoré som si z obdobia druhej svetovej vojny a z prostredia koncentračných táborov prečítala. Musím priznať, že sa nezaraďuje medzi moje obľúbené. Kniha sa mi čítala veľmi ťažko a nebolo to vážnosťou témy. Niektoré časti mi prišli zbytočne zdĺhavé, no napriek tomu som knihu prečítala do posledného písmenka a neľutujem to.
Čítaj viac
Lucia
7.2.2019
Nadšená
Prečítala som viacero kníh, ktoré vyšli v posledných rokoch, z prostredia koncentračných táborov a musím povedať, že táto je bezpochyby najlepšia.
Kniha je pútavo písaná, hltala som ju od prvej strany do poslednej strany...
Zaujalo ma tak rozprávanie o živote Židov pred a počas vojny, ktorý si mohol čitatel predstaviť, na príklade troch žien, na Slovensku, Poľsku a v Čechách, ako aj rozprávanie o živote v getách, táboroch i o tom čo sa stalo na konci vojny.
Kvitujem tiež podrobnejšie informácie o miestach, ktoré boli spomínané v príbehu, o ich histórii, spomienky viacerých přeživších, ktoré dokonale dopĺňali pribeh.
Spočiatku mi síce vadilo pararelne prerozprávanie príbehov troch hlavných hrdiniek, keďže som si ich zo začiatku trochu plietla, postupne som ale pochopila zámer, a aj keď sa ženy ani raz nestretli, ich príbehy boli veľmi prepojené.
Ozaj dobrá kniha. Odporúčam ????
Čítaj viac
Ivana
19.11.2018
Odsúdení prežiť
Určite dobrá kniha, ktorá stojí za prečítanie. S touto tematikou mám už prečítaných viacero kníh a vždy som ich zhltla za pár dní, pri tejto som sa asi v polovici knihy strašne zasekla, nemám rada keď sa prelína viacero príbehov, vždy ma to metie a po pár dňoch pauzy si nepamätám čo bolo k čomu. Trvalo mi niekoľko mesiacov kým som sa odhodlala ju dočítať, ale nakoniec sa to rozbehlo a dočítala som ju za pár dní. Knihy s touto tematikou by sa mali zaradiť do povinného čítania.
Čítaj viac
Zuzana Ľachká
10.11.2018
Zuzana
Kniha je veľmi dobrá, na jednej strane som mala chuť ju naraz celú prečítať ,ale na druhej musela som si dávať pauzy na to,aby som dokázala vstrebať všetko čo som prečítala...... tá krutosť a nadradenosť bola hrozná a to som len čitala o tom ,tak aké to muselo byť v skutočnosti príšerné ...
Čítaj viac
Nikoleta
12.7.2018

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Kniha skvela, som rada, ze som si mohla precitat knihu aj z ineho tabora ako je Auschwitz. Jedine, comu nerozumiem, preco je v knihe niekolkokrat spomenute, ze 'Rachel, Priska a Anka sa este stale nepoznaju' , kedze sa nespoznali vobec, dokonca o sebe ani nevedeli, len jedna z nich.
Inak, velmi silny zazitok z citania, urcite odporucam.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Odsúdení prežiť - Wendy Holden
Utiekol som z Osvienčimu - Rudolf Vrba, Alan Bestic
20,10 €
Ušetríte 8,70 €

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“