Trhlina v čase

Okamžitý download
EPUB
MOBI
4 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Práh, 2015

Ďalšie formáty

Kniha
15,13 €

Pozdní hra Williama Shakespeara Zimní pohádka je proslulá mimo jiné umístěním Čech na břeh moře. Líčí chorobnou žárlivost sicilského vladaře Leonta, který choť Hermionu podezírá z toho, že otěhotněla s jeho nejlepším...

Čítaj viac

Ďalšie formáty

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Pozdní hra Williama Shakespeara Zimní pohádka je proslulá mimo jiné umístěním Čech na břeh moře. Líčí chorobnou žárlivost sicilského vladaře Leonta, který choť Hermionu podezírá z toho, že otěhotněla s jeho nejlepším přítelem Polixenem.
V úvodním svazku cyklu shakespearovských adaptací pro třetí tisíciletí přenáší autorova krajanka Jeanette Wintersonová motivy tohoto divadelního evergreenu do soudobého vystresovaného Londýna a do města New Bohemia na neklidném americkém Jihu. Její verze příběhu nazvaná TRHLINA V ČASE proplétá klukovské přátelství s mamonem a snobismus s výdobytky počítačových technologií, díky nimž se i sám Čas stává právoplatným hráčem a vysílá na scénu třeba divotvorný automobil z filmu Návrat do budoucnosti. Zásluhou autorčina dlouholetého zájmu o poetiku cestování časoprostorem zvýrazňuje nové uchopení látky nejen devastující účinky zaslepené zloby, ale i kouzlo lásky a ctnost trpělivosti.
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

-5 %
15,13 €

Posielame do 14 dní

E-knihy a audioknihy

E-kniha
EPUB
MOBI
9,60 €

Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Ďalšie
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
2964 hodiny čítania
Rok vydania
2015
Edícia
Shakespeare 400
Naše katalógové číslo
220579
Jazyk
čeština
Vydavateľstvo
Práh
Kategorizácia
21. mája 2021

Po Zimnej rozprávke prišiel ten správny moment prečítať si jej modernú cover verziu. Jeanette Winterson síce nie je také eso ako Nesbo, ale svojej úlohy sa zhostila dobre. Jej príbeh sa odohráva v súčasnom Londýne, v rodine z horných 10 000, kde sa opakuje rovnaký motív nepochopiteľnej žiarlivosti. Chlapčenské priateľstvo Lea a Xena, snobský svet umenia, ale aj počítačových technológií či ikonické auto z filmu Návrat do budúcnosti, každý motív v knihe dokážeme spätne vypátrať k jej originálu.
Páčilo sa mi, že na rozdiel od Macbetha nie je príbeh presnou kópiou Zimnej rozprávky, plynie oveľa voľnejšie a jednotlivé scény sú v ňom viac premiešané. Vždy však premýšľam nad tým, ako by som vnímala danú knihu, ak by som ju čítala bez poznania jej predlohy. Určite by dávala rovnaký zmysel, aj keď by pôsobila možno trochu nezvyčajne – nielen dejom, ale napríklad aj menami postáv. Nuž ale, to sa nikdy nedozviem, však?
Toto cestovanie v čase som si užila, ak vás láka takéto neobvyklé čitateľsko-interpretačné dobrodružstvo, kombináciu Zimná rozprávka + Trhlina v čase vám naozaj odporúčam.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,0 / 5

3 hodnotenia

1
1
1
0
0
Čítaj viac

„Čím väčšmi autorovi dochádza dych, tým sú jeho vety nie kratšie, ale dlhšie.“

John Steinbeck