Knihy
E-knihy

Zaslepenosť

Premedia, 2015
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
4-5 hodín čítania
Vydavateľstvo
Premedia, 2015
10. diel série
William Wisting
Edícia
Labyrint

Zatiaľ najlepšie hodnotený román nórskeho spisovateľa prichádza po dvojročnej prestávke, prvé dva mesiace po vydaní viedol nórsky rebríček najpredávanejších kníh. Sofie Lundová sa spolu so svojou ročnou dcérkou nasťahuje do domu...

Čítaj viac

7,90 €

Bežná cena Bežne 12,95 €

Ušetríte 39%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Zatiaľ najlepšie hodnotený román nórskeho spisovateľa prichádza po dvojročnej prestávke, prvé dva mesiace po vydaní viedol nórsky rebríček najpredávanejších kníh.
Sofie Lundová sa spolu so svojou ročnou dcérkou nasťahuje do domu, ktorý zdedila po dedkovi, obávanom starom kriminálnikovi. Jediné, čo vo vyprázdnenej vile ostane, je zamknutý sejf v pivnici. To, čo sa v ňom nachádza, prekvapí nielen Sofie, ale aj larvických vyšetrovateľov. Netušená pozostalosť rozpúta lavínu udalostí a hlavný inšpektor William Wisting má náhle plné ruky práce nielen s nevyriešeným prípadom nezvestného taxikára, ale aj s vyšetrovaním vraha, ktorý zabil mladé dievča v cudzom okrsku.
Starnúci vyšetrovateľ pochybuje o svojich uzáveroch aj o zdanlivo nepriestrelných dôkazoch. Keď vycúva zo slepej uličky, aby sa na zločiny pozrel z iného uhla pohľadu, ocitá v neľahkej situácii: je nútený ísť proti vlastným kolegom, ak chce byť lojálny voči obetiam a predovšetkým voči pravde.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Zaslepenosť - Jorn Lier Horst
Jaskynný muž - Jorn Lier Horst
15,80 €
Ušetríte 10,10 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Blindgang
Rok vydania
2015
Počet strán
312
Vydavateľstvo
Premedia
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
217667

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,5 / 5

37 hodnotení

21
12
4
0
0

Beáta Sihelská, Ing.
2.4.2019
Zaslepenosť
Ako všetky Horstove knihy , ani táto ma nesklamala. Napínavý príbeh popretkávaný nečakanými udalosťami. Vrele odporúčam.
Čítaj viac
Hela
11.12.2018
severská krimi
mám rada severské krimi a od tohto autora to bola moja prvá kniha a nesklamala ma. nie je tam tak explicitne opísané násilie a brutalita a to sa mi páči. odporúčam. nemám nič čo by som jej vytkla.
Čítaj viac
Veronika Berdakova Pavlíková
25.5.2017
Zaslepenosť
veľmi som si obľúbila detektíva William Wistinga a dokonca aj jeho dcéru Line. Detektívka je písaná jednoducho a pritom je veľmi pútavá. Prečítala som ju za jeden deň. Skutočne vrelo odporúčam.
Čítaj viac
Slavo
21.8.2016
Horst
Wisting nezostáva nič dlžný svojej povesti z predošlých kníh. Line už nie je v knihe natoľko aktívna, čo dáva príležitosť na podrobnejšie mapovanie vyšetrovania, metód a premýšľania policajtov nad prípadom, ako aj rozvoj viacerých teórií.
Horst sa v tom doslova vyžíva a dokazuje, že tieto veci pozná podrobne, ale niekedy mi to prišlo na škodu veci a dej sa spomaľoval, čo u jeho kníh nebolo zvykom.
Možno je to tým, že ide o desiatu knihu a už sa mu tak "nechcelo" alebo mu to už "tak nepísalo" ako predtým...
Napriek tomu hodnotím knihu pozitívne a teším sa na ďalšiu jeho knihu v slovenčine :-)
Čítaj viac
JK
13.7.2016
Horstova klasika pokračuje
Horstovi zostávam verná, i keď ma niektoré diela bavia viac a niektoré menej. Táto kniha patrila medzi tie ,,viac" :) Autor má úžasnú schopnosť dôverne, pritom jednoducho opisovať situácie, postavy, nastaviť príbeh tak, aby Vás držal v pozore a správne vygradovať ,,zapeklité" situácie.. Wisting je obyčajný zrelý muž, málo výrazný, ale vyrovnaný a racionálny. Dcéra Line je stále akčná a dravá mladá žena. Obaja sú ako inak v plnom pracovnom nasadení :) Každý si ide v príbehu po svojom, no nakoniec sa aj tak títo dvaja stretnú a práve na toto ich stretnutie sa veľmi teším. Všimla som si však, že autor v záveroch postupne uberá na akčnosti, ale ako jeho skalnej fanúšičke mi to nevadí :) Odporúčam prečítať v poradí ako je uvedené pod názvom titulu.
Čítaj viac
6.6.2016
Kniha
sa číta veľmi dobre a veľmi rýchlo. Hoci obsahuje dosť postáv, autor dokáže čitateľa udržať v obraze. Úvod knihy a tajomstvo okolo trezora bolo výboren vykreslené, v strede knihy autor mierne stratil dych, ale záver bol opäť vynikajúci. V podstate dolapenie vraha bolo bez nejakej priamej akcie, preto knihe trocha chýba napätie, na aké som bol zvyknutý napríklad z Poľovných psov alebo Jaskynného muža. Téma drog ma v knihách nebaví, preto som si túto knihu neužil na 100% ale len na 90:). Knihu však odporúčam všetkým, čo majú radi severských autorov.
Čítaj viac
Veronika Marencinova
31.5.2016
výborné čítanie
skvelá kniha od skvelého severského autora, odporúčam, tak ako všetky Horstove knihy.
človek ich nepustí z ruky, kým nedočíta :) dobrá zápletka, gradácia, aj rozuzlenie.
Čítaj viac
Slávka
17.4.2016
Názor zákazníka
Podľa mňa zatiaľ úplne najlepšia Horstova kniha, plne súhlasím s Ullou,tiež sa neviem dočkať jeho novej knihy. Napínavé, zamotané, ale uveriteľné....
Čítaj viac
Ulla
2.1.2016
skvelé čítanie
Horst opat nesklamal.Skvelé čitanie.Kniha je pútavá od samého začiatku až dokonca. Jediné, čo ma mrzí, že knihu rýchlo prečítam a potom sa neviem dočkať ďalšej knihy.
Čítaj viac
Juraj Červenák
24.11.2015
najlepšia severská séria
Horst svojími realistickými, civilnými, uveriteľnými procedurálkami tak veľmi strká do ľavého zadného vrecka všetky tie Nesbove šialene vykonštruované bizarnosti, až to nie je pekné. ;-)
Čítaj viac
Andrea
30.11.2018

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Súhlasím s tým, že Horstove knihy sú uveriteľné, ľudské a nechcem byť ako Robbin z Encyclopaedia Britannica od Ruth Rendellovej, ale zatiaľ som zo Zaslepenosti prečítala asi 60 strán a trochu sa mi to chaosí (ak to nie je autorov zámer). Na strane 10 sa píše "Taxikár Jens Hummel zmizol... 6. februára", na strane 28 hovorí Sofie "Frank Mandt... umrel v lete" a na strane 44 je napísane " Z pitevnej správy (Franka Mandta) sa dozvedel... za čas úmrtia označili 10. január... štyri dni po tom, ako zmizol Jens Hummel." TO ČO JE? Neviem, či je to chyba prekladu, alebo autora, ale je to dosť čudné. NIE?
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Zaslepenosť - Jorn Lier Horst
Jaskynný muž - Jorn Lier Horst
15,80 €
Ušetríte 10,10 €

„Nikdy nesúď knihu podľa filmu.“

J.W. Eagan