Knihy
E-knihy

Nečakaná diagnóza

Striehne vo vode. A zabíja.

Noro Ölvecký

Narodil sa v Nových Zámkoch, ale žije v Nitre. Pracuje ako biológ, mikrobiológ a manažér kvality v akreditovanom laboratóriu vo vodárenskej spoločnosti. S písaním začal v roku 2011, keď sa prvýkrát zúčastnil na poviedkovej súťaži a z poviedok, ktoré do súťaže poslal, vybrali dve. Vyšli v knihe...

BESTSELER, 2015
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
TOP #18
Akcia
3 hodiny čítania
Vydavateľstvo
BESTSELER, 2015

Napínavý román o diagnóze, ktorá sa síce na Slovensku ešte nevyskytla, ale v Čechách už áno – a takmer vždy sa končila smrťou. Striehne na nás vo vode – na kúpaliskách, jazerách.. A zabíja… Rýchlo a nečakane...

Čítaj viac

3,90 €

Bežná cena Bežne 8,50 €

Zľava 54%
platí do 31. 5. 2019

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Napínavý román o diagnóze, ktorá sa síce na Slovensku ešte nevyskytla, ale v Čechách už áno – a takmer vždy sa končila smrťou. Striehne na nás vo vode – na kúpaliskách, jazerách.. A zabíja… Rýchlo a nečakane.

Peter Rybanský, jediný syn biológa Tomáša a zdravotnej sestry Klaudie, náhle ochorie a je hospitalizovaný na infekčnej klinike. Napriek veľkému úsiliu sa primárke Markovej a tímu lekárov nepodarí určiť správnu diagnózu a jeho stav sa zhoršuje. Do boja o synov život vstupuje aj Tomáš. Keď mu vďaka skúsenostiam a vedomostiam z biológie skrsne v hlave podozrenie, o akú chorobu môže ísť, bez váhania sa púšťa do pátrania po jej pôvodcovi a robí všetko preto, aby svoje domnienky potvrdil alebo vyvrátil.

Nádeje vkladá do rýchlej a spoľahlivej diagnostickej metódy, ktorú vykonáva súkromné laboratórium Diagnostik. Práve tam natrafí na bývalú lásku, molekulárnu biologičku Zuzanu Danišovú, ktorá mu ochotne vyjde v ústrety a snaží sa mu zo všetkých síl pomôcť, hoci sama prežíva ťažké obdobie so žiarlivým manželom Patrikom.

Potvrdí sa u Petra diagnóza, ktorá sa na Slovensku dosiaľ nevyskytla a pri ktorej môže pomôcť iba včas začatá liečba a niekedy ani tá nie? Podarí sa Tomášovi ubrániť spomienkam na minulosť, ktoré mu prinesie stretnutie so Zuzanou? Je to začiatok epidémie? Parazit nepozná zľutovanie a ďalší prípad ochorenia je na svete.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Nečakaná diagnóza - Noro Ölvecký
Odsúdená pre život - Soňa Rebrová
7,80 €
Ušetríte 8,60 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
214
Vydavateľstvo
BESTSELER
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
216629
Rok vydania
2015

Čo si myslíme my

12. januára 2016

Skvelo napísaná kniha s prekvapivým dejom. Hoci sú postavy fiktívne, po tele mi prebehli zimomriavky už len pri pomyslení na to, že choroba je reálna. Kniha sa čítala ľahko, autor píše zaujímavo a pútavo, zhltla som ju za necelé 3 hodiny. Autor si nepochybne musel naštudovať veľmi veľa informácií a odborných faktov. Som rada, že sa píše aj takýchto problémoch a dúfam, že sa nezostanú nepovšimnuté.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,6 / 5

25 hodnotení

18
6
0
1
0

Janka
25.10.2018
odporúčam prečítať
Mám rada knihy z lekárskeho prostredia tato kniha je skvelá odporúčam určite porečítať kto má rád tento žáner ale aj kto má rád romantiku za mňa pútavý príbeh pri ktorom som mala husiu kožu a čím skôr som chcela byť na jej konci určite si rada prečítam aj dalšie knihy spisovatela
Čítaj viac
Zuzana Bajáková
15.5.2018
Super čítanie
Veľmi dobré čítanie, chvilami som sa bála čítať ďalej v nádeji, že chlapec bude v poriadku ak neotočím stránku v niektorých pasážach mi naskakoval husia koža pri pomyslení, že by som zažila niečo podobné na vlastnej koži. Hoci nemám zatiaľ vlastné deti, posledné kapitoly som čítala so slzami v očiach a husou kožou.
Čítaj viac
Mária Uhrová
30.4.2017
Odporúčam nečítať
Nečítať odporúčam iba tým rodičom, ktorí stratili dieťa a táto kniha by ich vrátila späť do emočného prežívania jeho straty. Tematika ako aj zvedavosť tejto vynikajúco napísanej knihy ma žiaľ na moju škodu nútili čítať ďalej, aj keď som od nej musela odísť a vyplakať sa. Obdivujem autora, ktorý hoci to nezažil, dokázal tak trefne opísať emócie Peťkových rodičov, ako som ich prežívala aj ja. Moje čítanie skončilo vyplakanými, opuchnutými očami a srdcovou fibriláciou, ktorú som nemala už 6 rokov od prečítania synovej rozlúčkovej knihy Nie na ústa. Odporúčam prečítať tým, ktorí takúto emočnú prekážku nemajú.
Čítaj viac
Jana Pustajová
6.5.2016
Odporúčam prečítať
Za poslednú dobu najlepšia kniha akú som čítala,zaujímavý a veľmi pútavý príbeh,ktorý sa dokonca odohráva na Slovensku a teda sa môže týkať nás všetkých.Držím palce autorovi,aby sa mu podarilo napísať ešte pár takýchto kníh,ktoré sa čítajú jedným dychom.Ďakujem za krásny zážitok.
Čítaj viac
Miriam Slivková
4.5.2016
Oplatí sa prečítať
Niečo nové na knižnom trhu. Žiadny román s bohatými, krásnymi ľuďmi a ich banálnymi problémami. Norov štýl prinúti zamyslieť sa nad životom, ktorý sa môže v sekunde zmeniť. Prečítala som ju jedným dychom a vrele odporúčam.
Čítaj viac
Viera Šalková
2.5.2016
Názor čitateľa
Ku knihe som sa dostala hneď po jej vydaní. Prečítala som ju za dva večery. Ťažký príbeh rodiny napísaný s ľahkosťou a pútavosťou. Ťažké bolo položiť ju z ruky. Len jedno mi vadilo, ale v dobrom. Koniec som pre slzy nevedela dočítať.
Čítaj viac
Martina
26.11.2015
Jednoznacne odporucam!!!!
Vau!!!! Uz prva kapitola bola napisana par excellence a hovorila som si, aby sa to nepokazilo. Nepokazilo sa. Pri citani mi napadla tiez podobnost s Cookom a to som od autora precitala len jednu knihu. Kazdopadne to rozhodne nie je na skodu alebo nejake znevazovanie. Tato kniha je vazne super, zazrak spomedzi vsetky umrncane romany alebo knihy, kde sa donekonecna riesi len nevera.
Čítaj viac
Gabriela Krajčovičová
15.11.2015
Pár slov ku knihe Nečakaná diagnóza...
Pre mňa bola táto kniha pútavá - hneď v úvode ma vtiahla do deja...zaujímavá - bola s tematikou mne veľmi blízkou a aj po odbornej stránke bola spracovaná bravúrne...napínavá - v ďaka neskutočnej snahe otca dokázať takmer nemožné...smutná - lebo to aj naozaj bolo smutné čítanie...skutočná - keď že ameba nie je výmysel, ale reálna hrozba... jednoducho táto kniha bola výborná!!!
Čítaj viac
31.10.2015
Nečakaná diagnóza priniesla nečakané emócie
Ani neviem aké očakávania som mala, keď som knihu Nora Olveckého vzala do rúk... Čokoľvek by som však očakávala, kniha to predčila! Pred očami sa mihal príbeh, ktorý vo mne nezanechal len čitateľský zážitok. Priniesol mi pohľad na tému, s ktorou sa nestretnete v každej druhej knihe slovenských autorov.... Priniesol emócie, z času na čas aj slzy. Kniha je naozaj skvelá, stotožňujem sa s názorom ostatných - trošku pripomína Cooka (čo je tiež fajn). Blahoželám vydavateľstvu Bestseler k vydaniu skvelej knihy, blahoželám autorovi, že predajom knihy pomáha plniť detské sny. Teším sa na ďalšiu knihu! :)
Čítaj viac
Erika Jarkovská
29.10.2015
zaujímavý námet
aj stráviteľný štýl písania. Oceňujem, že som sa dočítala vedecké zaujímavosti o problematike, ktorá bola nosnou témou knihy a že som nenatrafila na prehnanú love story, ale že ma niektoré momenty veru poriadne prekvapili. Miestami som mala pocit, že som sa vrátila v čase a čítam knihu kedysi môjho obľúbeného autora Robina Cooka. Myslím, že autor by sa pokojne mohol vybrať touto cestou, určite by to bolo oživenie slov. čitateľského trhu. Ďakujem za príbeh a prajem veľa úspechov aj zaujímavých námetov. :-)
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Nečakaná diagnóza - Noro Ölvecký
Odsúdená pre život - Soňa Rebrová
7,80 €
Ušetríte 8,60 €

„Čím viac pomlčiek v knihe, tým menej myšlienok.“

A. Schopenhauer