Knihy
E-knihy

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Naveky najsmutnejší! Taký je ten príbeh Romea a Júlie. To sú verše o nesmrteľných milencoch zo Shakespearovho veľdiela Romeo a Júlia, ktoré nebolo vytvorené iba pre javisko, ale je aj nádherným čitateľským zážitkom. William Shakespeare (1564 – 1616) nebol obyčajný dramatik – o ňom sa vždy bude hovoriť ako o najväčšom básnikovi divadla. Aj nový slovenský preklad je dielom básnika – hru preložil Ľubomír Feldek. V jeho preklade pripravuje vydavateľstvo Ikar ďalšie Shakespearove hry: Trojkráľový večer, Sen svätojánskej noci, Othello, Ako sa vám páči, Antonius a Kleopatra. Všetky preklady sa opierajú o najlepšie anglické kritické vydanie THE ARDEN SHAKESPEARE.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Romeo a Júlia - William Shakespeare
Sen svätojánskej noci - William Shakespeare
11,51 €
Ušetríte 0,29 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Romeo and Juliet
Rozmer
126×200 mm
ISBN
805510901X
Naše katalógové číslo
21077
Počet strán
144
Hmotnosť
150 g
Rok vydania
2006
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Ikar

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,6 / 5

330 hodnotení

247
46
26
6
5

Adéla Čápová
Adéla Čápová
3.7.2018
Klasika - příběh, který nikdy nevyjde z módy. Aneb co všechno se může stát, když spolu dva rody válčí a soupeří. Smutný příběh plný lásky, která tentokrát bohužel nezvítězí.
Čítaj viac
Tajomná muzikálová diva
12.3.2018
Najkrajší ľúbostný príbeh všetkých čias

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Tento najznámejší ľúbostný príbeh sa odohráva v talianskom meste Verona. Dva znepriatelené rody Capuletovcov a Montekovcov medzi sebou súperia a vládne medzi nimi nenávisť. Na bále u Capuletovcov sa stretnú Júlia, dcéra Capuletovcov a Rómeo, syn Montekovcov. Na prvý pohľad sa do seba zamilujú. Ale kvôli tomu, že je Romeo syn Montekovcov ich láske neprajú. Rómea kvôli nedorozumeniu vyhostia z Verony, no Júlia chce byť za každú cenu s ním. Mních jej teda dá vypiť jed, po ktorom zostane jej telo chladné na dvadsaťštyri hodín. Nezomrie, no okolie si bude myslieť, že je mŕtva. Rómeo v tušení, že je Júlia mŕtva, nechce zostať na tomto svete bez svojej Júlie, a tak napokon vypije zvyšný jed. Júlia sa zobúdza a keď zistí, že je Rómeo mŕtvy, tak sa prebodne dýkou. Keď to zistia rody Montekovcov a Capuletovcov, uvedomia si, že vďaka vzájomnej nenávisti prišli o svoje jediné deti. Nakoniec sa obidva rody zmieria.
Romeo a Júlia je moja najobľúbenejšia kniha zo všetkých kníh na celom svete!
To, ako sa Romeo na bále zamiluje do Júlie je magické. No nepriazeň okolia ich láske nedáva šancu. Asi všetci dobre poznáme tento príbeh. Dva znepriatelené rody. Montekovci a Capuletovci. A k tomu veľká láska Rómea a Júlie. Tento príbeh sa mi páči aj ako muzikál. A kebyže som sa stala muzikálovou hviezdou, tak by som chcela hrať Júliu práve v tomto nádhernom muzikáli.
Rómeo a Júlia- Naveky najsmutnejší
Čítaj viac
Darina
9.7.2016
Romeo and Juliet
Predpokladám, že každý pozná príbeh milencov z Verony,ale o dej tu ani tak nejde ako o brilantnú reč, skvelý preklad a úžasné dvojjazyčné čítanie. Kto má rád angličtinu i poéziu príde si na svoje.Vrele odporúčam najma študentom.
Čítaj viac
Miroslav Liška
18.1.2016
Klasika
Shakespeare nesklamal. Pútavý dej, dobre upravený text v knihe. Veľmi dobrý komentár aj od pána Feldeka. Prečítal som ju celú vo vlaku z Bratislavy do Košíc... :)
Čítaj viac
26.8.2015
Romeo a Júlia

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Celkom dobré,no nie najlepšie.Nepáčilo sa mi,že Romeo Júliu iba uvidel a hned sa do nej zaľúbil,podla mňa ju to absurdné,ani ju dobre nepoznal a Júlia tiež,a boli ešte mladý(14 rokov) a hned na druhý den sa chceli vziať,to mi nesedí,ani ten koniec sa mi nepáči.Proste nič moc,napriek tomu ako ju vychvalujú,ale každému sa páčiť nemôže.
Čítaj viac
Alena Nakatová
Alena Nakatová
15.11.2014
príbeh lásky
Skvelá kniha s pútavým dejom a veľkolepým príbehom od autora, ktorého nemožno nazvať inak ako génius. Zrada, pomsta, nenávisť, ale i láska a obeta - to všetko v príbehu Rómea a Júlie. "Naveky najsmutnejší!"
Čítaj viac
Moni
16.2.2014
Úplné iné čítanie
Úplné iné čítanie na aké som zvyknutá,ale pekný príbeh :) Dej bol zaujímavý a bola som zvedavá ako to celé dopadne.
Čítaj viac
anonym
3.6.2014
Názor čitateľa
balada nieeee :DDDDDDDDDdd to je Tragédia
Čítaj viac
Andrea Kuffová
Andrea Kuffová
24.6.2013
Vynikajúca
Hra je vynikajúca rovnako ako celá tvorba od W. Shakespeara. Večný príbeh lásky, ktorý sa stal predlohou pre všetky ostatné.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Romeo a Júlia - William Shakespeare
Sen svätojánskej noci - William Shakespeare
11,51 €
Ušetríte 0,29 €

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia