Knihy
E-knihy
6,90 €

Bežná cena Bežne 7,00 €

Dodanie môže trvať viac ako tri týždne

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Dejiny starovekého Ríma zahŕňajú od založenia mesta až do zániku Západorímskej ríše 13 storočí vývoja. Od malého mestského štátu sa rozvíjal tento štát až na rozsiahlu ríšu, ktorá sa rozprestierala na troch kontinentoch. Od malých hospodárstiev sa rozvinula na štát s vyspelou poľnohospodárskou, remeselnou výrobou a obchodom so zložitou cestnou sieťou, ktorá zahŕňala a ovplyvňovala aj územia za hranice ríše. Pod vplyvom kultúrne vyspelých civilizácií (Etruskovia, Gréci, ale aj ďalších) sa vyvinula zložitá kultúra, literatúra, umenie, s ktorých zvyškami sa stretávame v Európe, Ázii a Afrike. V neskorších obdobiach táto kultúra ovplyvnila a ovplyvňovala v nasledujúcich obdobiach ďalšie národy a kultúry, dokonca i dnes ovplyvňuje mnohé kultúrne prvky. V prvých štyroch storočiach n. l. sa do susedstva s Rímskou ríšou dostalo aj územie dnešného Slovenska a národy (Germáni, Kelti), ktoré tu sídlili. Historici, archeológovia, umenovedci dodnes odkrývajú stopy dávnej minulosti Slovenska.

Predložená Chronológia starovekého Ríma postihuje tento zložitý historický a kultúrny vývoj v uvedenom období. Zahŕňa politické dejiny, ale aj hospodársky a sociálny vývoj a náboženské dejiny, zahrnuli sme do nej i niektoré kultúrne prvky (údaje napr. o spisovateľoch, budovaní niektorých umeleckých pamiatok).
Čítaj viac
Kúpte spolu
Chronológia rímskych dejín - Pavol Valachovič
Homo Deus - Yuval Noah Harari
22,08 €
Ušetríte 3,82 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
120
Hmotnosť
180 g
Rok vydania
2015
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Heuréka
Rozmer
145×210 mm
ISBN
9788081730054
Naše katalógové číslo
204680

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac
Kúpte spolu
Chronológia rímskych dejín - Pavol Valachovič
Homo Deus - Yuval Noah Harari
22,08 €
Ušetríte 3,82 €

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green