Vianoce
Knihy sú ten najobľúbenejší vianočný darček - Martinus, 2023
Maliny v mede, BONThé, 2015

4,99 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Maliny v mede TOP #8

80g (20 x 4g)

  Lákavá chuť zrelých malín a sladkého medu... Čítať viac

  Výrobca
  BONThé, 2015

  Lákavá chuť zrelých malín a sladkého medu... Čítať viac

  • Káva/čaj

  4,99 €

  Na sklade > 5 ks
  Posielame ihneď
  Stíhame do Vianoc

  Vianoční škriatkovia odporúčajú

  Vojna dvoch kráľovien - Jennifer L. Armentrout, Zelený kocúr, 2023
  Maliny v mede, BONThé, 2015
  4,99 €

  Viac o produkte

  Lákavá chuť zrelých malín a sladkého medu.

  Zloženie: Jablká, šípky, arónie, čierne ríbezle, červená repa, černice, maliny (min. 1,3%), nechtík lekársky, aróma, aróma medu (min. 0,3%).

  Čaj vzniká spracovaním listov čajovníka. Z botanického hľadiska je čajovník (lat. Camellia sinensis) stálezelený krík, dorastajúci v prírode do výšky 5 až 15 metrov, výnimočne až okolo tridsať metrov. Na plantážach sú kríky udržiavané do výšky okolo jedného metra. Umožňuje to pohodlnejší zber čajových lístkov, mechanizáciu zberu a zvyšuje úrodu.
  Divoký čajovník rástol v juhovýchodnej Ázii, pri hraniciach Číny a Indie. Ako domestikovaná rastlina sa pestuje na mnohých miestach s vhodnými podmienkami. Medzi krajiny známe produkciou čaju patria Čína, India, Pakistan, Irán, Srí Lanka, Taiwan, Japonsko, Indonézia, Nepál, Austrália, Argentína a Keňa. Najlepšie sa mu darí v monzúnovom podnebí v subtropickom a tropickom páse, rastie na kyslejších pôdach, od hladiny mora až po nadmorské výšky okolo 2 500 m.
  Listy čajovníka sú dlhé od troch do dvadsaťpäť centimetrov a široké medzi jedným až desiatimi centimetrami. Dospelé listy sú hrubé, hladké a kožnaté, s krátkou stopkou. Čajové listy sa väčšinou zbierajú niekoľkokrát do roka, v niektorých oblastiach prakticky celý rok. Lístky sa zbierajú podľa takzvaných zberových formúl určujúcich, ktorú časť výhonku odštipnúť.
  Obvykle sú cennejšie mladšie a menšie lístky pri špičke výhonku a pupeň. Kvalitnejšie čaje sú vyrábané len z vrchných dvoch lístkov a pupeňa.
  Ďalšie spracovanie sa deje rôznymi spôsobmi, ktoré vedú k rôznym „druhom“ čaju. Základným faktorom je stupeň oxidácie (často sa využíva z chemického hľadiska nesprávny názov fermentácia).

  Tradičné je delenie do štyroch základných skupín:

  Zelené čaje: listy sa mechanicky narušia, ale oxidácia je rýchlo ukončená pôsobením tepla. V Číne sa na ukončenie oxidácie zvyčajne využíva sušenie na pare, v Japonsku prevláda sušenie na slnku, prípadne teplým vzduchom. Spracovanie je ukončené jeden až dva dni po zbere.
  Oolongy (vyslov úlong, taktiež modrozelené, polozelené čaje) – tvoria prechod medzi zelenými a čiernymi čajmi. Často sú pri príprave navoňané kvetmi, napríklad orchideou, osmanthom.
  Čierne čaje (taktiež červené čaje, tento názov sa pre farbu nálevu používa najmä v Číne): listy sa mechanicky narušia, oxidácia sa nechá úplne prebehnúť. Spracovanie trvá týždeň, ale aj dlhšie. Veľmi výrazný rozdiel je medzi ortodoxným ručným spracovaním a plne mechanizovanou výrobou metódou CTC (Crush, Tear, Curl), ktorou vzniká drvený substrát vhodný do čajových vrecúšok. V strednej Európe (a „západnej civilizácii“ všeobecne) je historicky najobľúbenejší práve čierny čaj.
  Pu-erh: je dvojnásobne oxidovaný čaj, ktorý sa necháva 'odležať' často aj po dobu niekoľkých rokov. Čím je pu-erh starší, tým býva viac cenený, pričom nezriedka sa predáva aj 15 až 20-ročný. Vyznačuje sa plnou, zemitou chuťou. Pravdepodobne má na organizmus pozitívne a mierne liečivé účinky.
  Biely čaj: vyrába sa iba z pupeňov a horných lístkov. Tie neprechádzajú mechanickým spracovaním ani oxidáciou. Biely čaj je takmer bezfarebný a pokladá sa za nápoj gurmánov.
  Čítať viac
  Hmotnosť
  80g
  Celková hmotnosť
  97 g
  Rozmer
  155×220 mm
  Balenie
  vákuové balenie
  Katalógové číslo výrobcu
  700391
  Naše katalógové číslo
  204231
  Kategorizácia

  Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

  Nahlásiť chybu

  Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

  Hodnotenia

  4,7 / 5

  7 hodnotení

  5
  2
  0
  0
  0

  Ako sa páčil produkt vám?

  Recenzie čitateľov

  17

  Čitateľ prevažne Post-apokalyptických románov :) ale som otvorený akémukoľvek žánru. Vyštudoval som SPU v Nitre a momentálne pracujem :)

  Štefan Filaga
  Overený zákazník
  28.12.2021
  Názor ochutnávača
  Čaj Maliny v mede som si zakúpil zo zvedavosti a oplatilo sa. Je lahodný, chutný a veľmi aromatický ( predovšetkým aróma medu ), no mne osobne to vôbec neprekáža, ba naopak - vychutnávam si tú arómu. Chuťovo už med cítiť o niečo menej, dostávajú sa do popredia z časti aj maliny ( no med tam cítiť stále najviac ) ale odporúčam ho každému, kto má rád ovocné aromatické čaje. Ja si ho vychutnávam tak raz, dva krát do týždňa (striedam príchute čajov) a určite si ho v budúcnosti zakúpim opäť.
  PS - tá aróma rozvoniavala aj keď som si čaj lúhoval v práci, pričom ho bolo neskôr cítiť v stredne veľkej hale na každom kroku až niekoľko minút a ľudia za mnou chodili a pýtali sa ma, čo to mám :) keď som im dal ovoňať, tak boli milo prekvapený.
  Čítať viac
  Jana Adamicková
  Overený nákup
  22.12.2021
  Odporúčam
  Úžasný čajík, človek pri jeho nádhernej vôni a ešte lepšej chuti úplne zrelaxuje. Milujú ho dospelí, aj deti. Čítať viac
  22.11.2021
  Čaj je naozaj aromatický, ale hlavne chutný a hodí sa i pre deti. Niektorým precitliveným ľuďom na med môže trošku prekážať, príp. škodiť aróma medu. Osobne mám pocit, že ide skutočne len o arómu, lebo tak trošku prebila chuť ostatných ingrediencií.
  Čaj je i napriek tomu veľmi chutný a kto nemá nejaké intolerancie a alergie si iste pochutná - čítajte však pozorne zloženie !
  Čítať viac
  Lucia L
  Neoverený nákup
  24.2.2021
  Čajík maliny v mede
  Krásne voňavý a chutný ovocný čajík na spríjemnenie akejkoľvek časti dňa.
  Ideálny ako drobný darček - určite poteší !
  Čítať viac
  Jarka Boldišová
  Overený nákup
  5.10.2019
  Odporúčam
  Vynikajúci ovocný čaj, vhodný aj pre deti. Moje deti ho zbožňujú. Čítať viac

  „A já doufám, že jednou na hřišti nebo v reklamní agentuře s panoramatickými okny pochopíš, že odvážný není ten, kdo se pouští do rvačky a neví, jestli vyhraje, nebo prohraje. Odvážný je ten, kdo ví, že by vyhrál, ale nechá to být. “