Knihy
E-knihy
16,56 €

Bežná cena Bežne 16,60 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Tretí diel edície Slovenské dejiny približuje obdobie od roku 1780 do roku 1914. Autorská dvojica ponúka prehľadný obraz tzv. dlhého 19. storočia, na ktorého začiatku sa začal proces formovania moderného slovenského národa v podmienkach habsburskej monarchie, v staršej historiografii známe tzv. obdobie slovenského národného obrodenia. Publikácia prináša pohľad na politické, kultúrne, sociálne a hospodárske pomery v habsburskej monarchii, Uhorsku a na Slovensku v danom období. Ide o storočie plné zmien ohraničené na začiatku Veľkou francúzskou revolúciou a na konci vypuknutím prvej svetovej vojny, v ktorom spoločnosť oscilovala medzi stavovským a občianskym princípom, prešla modernizáciou v hospodárskej a ekonomickej oblasti a Slováci ako národ prvýkrát aktívne zasahujú do stredoeurópskeho diania a hlásia sa o svoje práva. Publikácia je určená širokej verejnosti, je vhodná aj ako vysokoškolská učebnica.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Slovenské dejiny III - Peter Podolan, Miriam Viršinská
Slovenské dejiny V. (1938-1945) - Róbert Letz
33,12 €
Ušetríte 0,08 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
405
Hmotnosť
930 g
Rok vydania
2014
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Literárne informačné centrum
Rozmer
175×240 mm
ISBN
9788081190810
Naše katalógové číslo
203026

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,7 / 5

3 hodnotenia

2
1
0
0
0

Daniel
18.7.2017
Odporucam
Mame malo vedcov, ktori by sa venovali nasim dejinam a culture (este menej ich publikuje). K tejto publikacii sa stale vraciam, jedna z najlepsich prac Slovenskych dejin. Odporucam aj ostatne diely. Kniha je uz robena bez Marxistickeho vplyvu ako napr. Kovacove knihy.
Čítaj viac
Viktor Wintner
3.1.2016
Kvalitne spísané dejiny
Ako študent hodnotím túto knihu veľmi kladne. Na jednej strane je veľmi dobrá ako učebnica, no vďaka početným citátom dobových osobností a množstvu obrázkov iste nejde len o obyčajné nezáživné skriptá, ale o zaujímavú knihu v "učebnicovom šate".
Študent by však mal vedieť, že kniha končí rokom 1914 a teda nezahŕňa témy ako domáci a zahraničný odboj počas prvej svetovej vojny či vznik ČSR (na niektorých univerzitách pritom aj toto obdobie patrí pod ten istý učebný predmet). Tiež môže niekomu na skúške spôsobiť problém istá formalita ako je trochu odlišná periodizácia Slovenského národného obrodenia na štyri, nie na tri obdobia a podobné odchýlky od zaužívaných vzorcov v starších učebniciach ...
Okrem toho je podľa mňa škoda, že kniha venuje dosť malú pozornosť dejinám hospodárstva, vierovyznaniam a štruktúre obyvateľstva, inak som s ňou však úplne spokojný a jej kúpu vôbec neľutujem. Spomenuté medzery vo výklade som si uspokojivo vyplnil Dejinami Uhorska od prof. Kónyu.
Čítaj viac

O autoroch

Čítaj viac
Kúpte spolu
Slovenské dejiny III - Peter Podolan, Miriam Viršinská
Slovenské dejiny V. (1938-1945) - Róbert Letz
33,12 €
Ušetríte 0,08 €

„Knižnica je nemocnicou pre dušu.“

Anonym