Knihy
E-knihy

Vôňa parfumov

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
6-7 hodín čítania
Vydavateľstvo
Fortuna Libri, 2015
Edícia
Fortuna Litera

Poznáte kľúč, ako sa dostať do mysle toho, koho ľúbite? Elena nikomu nedôveruje a už neverí v lásku. Iba pri tvorbe parfumov sa jej darí zbavovať všetkých neistôt. Len v opojení kvetinových, drevitých a korenistých esencií...

Čítaj viac

9,70 €

Bežná cena Bežne 13,90 €

Ušetríte 30%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Poznáte kľúč, ako sa dostať do mysle toho, koho ľúbite?
Elena nikomu nedôveruje a už neverí v lásku. Iba pri tvorbe parfumov sa jej darí zbavovať všetkých neistôt. Len v opojení kvetinových, drevitých a korenistých esencií dokáže premáhať svoj strach. Parfumy sú jej cestou k ľudským srdciam. Rozprávajú o najhlbších myšlienkach, o najtajnejších túžbach. Matka ju opustila ešte ako malé dievčatko prahnúce po láske a pohladení a odvtedy sa musela spoliehať iba sama na seba. Dnes má dvadsaťšesť rokov a osud ju vystavuje skúškam. Vydáva sa na cestu do Paríža, kde si jej kreácie získavajú priazeň ľudí. Elena má jedinečnú schopnosť porozumieť ľudským túžbam a splniť ich. Dokáže vytvoriť parfum, ktorým pomôže získať stratenú lásku, prekonať ostych, nájsť šťastie a spokojnosť.
Napriek tomu sa jej ešte nepodarilo vytvoriť esenciu, ktorá by jej pomohla vyrovnať sa s minulosťou a odpustiť. Len jeden človek má kľúč k jej duši a dokáže vyliečiť jej rany: Cail. Cail pozná tento krehký kvet a vie, ako ho chrániť a milovať.

Román talianskej autorky Cristiny Caboniovej je nezabudnuteľný príbeh o jazvách minulosti, ktoré môže zahojiť iba skutočná a hlboká láska. Autorka pri písaní románu čerpala z vlastnej skúsenosti. Žije na vidieku obklopená rôznymi rastlinami a kvetmi a je včelárka, čo vníma skôr ako štýl života, nielen ako remeslo. Jej svet je plný vôní. Pochopila, že vôňa je krehký a bezprostredný spôsob komunikácie, jazyk na vyjadrenie emócií. Je presvedčená, že dnešná spoločnosť hľadí iba na formu bez ohľadu na jej obsah. „Najkrajšie, čo sa človeku môže prihodiť, je byť sám sebou. Nájsť sa, spoznať sa a prijať sa, je dobrý začiatok pre šťastný život,“ hovorí autorka.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Vôňa parfumov - Cristina Caboni
Vlak o 6.41 - Jean-Philippe Blondel
16,69 €
Ušetríte 7,16 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Il sentiero dei profumi
Rok vydania
2015
Počet strán
416
Vydavateľstvo
Fortuna Libri
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
202235

Čo si myslíme my

Zuzana Timuľaková
zamestnanec
9. marca 2015

Tento román ma v prvej chvíli zaujal obálkou, ktorá sa mi zapáčila. Potom som knihu prelistovala a povedala si, že nastal čas na niečo ženskejšie ako zvyčajne a neľutujem:) Hlavná hrdinka Elena prežíva nepríjemný rozchod po tom čo svojho vyvoleného našla s inou. Zmení prostredie a vráti sa k práci, ktorá bola jej súčasťou už od mala. Výroba parfumov. Celým príbehom čitateľa sprevádza vôňa a opis jednotlivých zložiek parfumov čím mu dodávajú čaro. Elena stretáva novú lásku s ktorou prekoná aj zložitosť situácie akou je tehotenstvo s bývalým. Ak máte teda chuť na niečo nenáročné a pritom trocha nezvyčajné, toto je kniha pre vás.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,8 / 5

12 hodnotení

11
0
1
0
0

JARKA
23.6.2015
Úžasná !
Veľmi som sa na knihu tešila, keďže v poslednej dobe ma veľmi zaujímajú parfémy. A veru ma nesklamala, práve naopak. Príbeh mladej ženy, ktorá sa po rozchode s priateľom rozhodla postaviť na vlastné nohy a splniť si sen z mladosti, určite stojí za to. A ešte k tomu tie vône, vône, vône...Kto sa rád túla uličkami Paríža- hoc len pri čítaní knižky a túži nazrieť do zaujímavej parfumérie, pre toho je tento príbeh ako stvorený...
Čítaj viac
Veve
5.6.2015
Originálne
Nie som milovníčkou ženských románov, čítam ich naozaj len výnimočne. Tento ma však zaujal svojou zmyselnosťou- a to doslova, keď autorka takmer na každej stránke opisuje čuchové vnemy hlavnej hrdinky. Kniha nie je originálna ani tak príbehom, ktorý je priemerný a pre ženské romány typický, ako práve tým, že v čitateľovi neustále prebúdza obrazotvornosť a vťahuje ho do sveta vôní a zmyslov.
Po prečítaní tejto knihy som mala čo robiť, aby som odolala a nešla si hneď kúpiť nejaký kvalitný parfum :)
Čítaj viac
Katarína
1.6.2015
Kniha plná vôní
Spočiatku ma kniha nie veľmi chytila a myslela som, že ju odložím no ako som čítala ďalej, nemohla som sa od nej odtrhnúť úplne som sa s ňou zžila a celý jeden deň strávila s týmto nádherným príbehom lásky, vôní, parfumov... Nádherný príbeh mladej ženy, ktorá prechádza neľahkými životnými problémami. Podmanivé prostredie Paríža, krása vôní, ktoré pri čítaní akoby ožívali. Do tohto sveta sa dá dostať práve pri čítaní tejto knihy. Úplne ma pohltila, mala som pocit, že som priamo v deji. Kúpu tejto knihy vôbec neľutujem a iste sa k nej s odstupom času vrátim.
Čítaj viac
Mirka
23.4.2015
Podmanivá kniha
Pri čítaní tejto knižky som sa ocitla vo svete omamných vôní v príbehu citlivej Eleny, ktorá vďaka parfumom pomáha nielen druhým ľuďom, ale i sebe nájsť šťastie, vieru i lásku. Rada počúva životné príbehy druhých a vytvorením ich osobného parfumu v nich vyzdvihuje to najkrajšie, ukryté v srdci. Napriek sklamaniu a strachu z minulosti a obavám z budúcnosti nachádza cestu k svojej láske, životnej túžbe i k rodine.
Čítaj viac
Viktória Vikartovská
Viktória Vikartovská
17.3.2015
Názor zákazníka
Podmanivý! To je slovo, ktoré ma napadlo po prečítaní... všetky tie vône, ich opis a príbehy postáv si vás jednoducho podmania. Dlho som uvažovala či si túto knihu kúpiť a rozhodne neľutujem... zaujala ma natoľko, že som ju prečítala za deň.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Vôňa parfumov - Cristina Caboni
Vlak o 6.41 - Jean-Philippe Blondel
16,69 €
Ušetríte 7,16 €

„Môj život sa začal, keď som dostala svoj prvý čitateľský preukaz.“

Rita Mae Brown