Harriet Beecher Stowe: Chalúpka strýčka Toma. Ikar, 2023.
Sila ľútosti - Daniel H. Pink, Ikar, 2023

17,25 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Sila ľútosti

Ako nás pohľad späť posúva dopredu

Každý z nás niečo ľutuje. Ľútosť je univerzálna súčasť ľudského bytia. Keď však pochopíme, ako funguje, budeme sa múdrejšie rozhodovať, dosahovať lepšie výsledky a pocítime... Čítať viac

Vydavateľstvo
Ikar, 2023
Počet strán
288

Každý z nás niečo ľutuje. Ľútosť je univerzálna súčasť ľudského bytia. Keď však pochopíme, ako funguje, budeme sa múdrejšie rozhodovať, dosahovať lepšie výsledky a pocítime väčší zmysel života... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
17,90 €

17,25 €

-4 %
Na sklade, objednávajte však rýchlo
Kniha je dostupná v piatich knižniciach. Pozrieť dostupnosť v knižniciach

Naši škriatkovia odporúčajú

Hlbina - Jozef Karika, Ikar, 2023

Viac o knihe

Každý z nás niečo ľutuje. Ľútosť je univerzálna súčasť ľudského bytia. Keď však pochopíme, ako funguje, budeme sa múdrejšie rozhodovať, dosahovať lepšie výsledky a pocítime väčší zmysel života. A dokážeme ešte oveľa viac: z toho, čo nás brzdí, vytvoríme úžasnú posilňujúcu životnú energiu.

Daniel H. Pink, na základe výskumov z oblasti sociálnej psychológie, neurovedy a biológie, vyvracia mýtus o životnom postoji „nič neľutujem“ a ponúka nový dynamický spôsob uvažovania o tomto fenoméne. Kniha Sila ľútosti je plná silných príbehov aj praktických poznatkov. S jej pomocou zistíme, ako ľútosť premeniť na pozitívnu silu, a tak žiť bohatší a aktívnejší život.
Čítať viac
Originálny názov
The power of regret
Počet strán
288
Väzba
pevná väzba
Rozmer
135×210 mm
Hmotnosť
347 g
ISBN
9788055188614
Rok vydania
2023
Naše katalógové číslo
1904705
Vydanie
1
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené štáty
Vydavateľstvo
Ikar
Účel knihy
motivačná
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,5 / 5

4 hodnotenia

2
2
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

18
Overený zákazník
16.6.2023
Autor v úvode spomína pesničku francúzskej šansoniérky Edit Piaf Je ne regrette rien. Poznáte?
Vďaka tej skladbe sa stala ikonou, do roka si ľudia kúpili viac ako milión kópií a neskôr ju prespievali ďalšie svetové hviezdy ako Ella Fitzgerald, Robbie Williams, či raper Eminem.
Spieva v nej o tom, že nič neľutuje. Nie, nič neľutujem, Je zaplatené, zametené, zabudnuté. O minulosť sa viac nezaujímam. Nič neľutujem...

Podľa Daniela H.Pinka, ovenčeného viacerými vyznamenaniami a oceneniami, je však ľútosť súčasťou našich životov. Ukazuje, ako nás pohľad späť posúva dopredu. Každý z nás totiž niečo ľutuje. Napokon aj Edit Piaf to mala ťažké, jej život bol plný tragédií a problémov, v 17-tich rokoch porodila dieťa, ktoré zverila do cudzej starostlivosti a ktoré pred dovŕšeným troch rokov zomrelo. Žeby ani nad touto smrťou necítila ľútosť?

Ľútosť je univerzálna súčasť nášho bytia a keď pochopíme, ako funguje, budeme sa múdrejšie rozhodovať, dosahovať lepšie výsledky a pocítime väčší zmysel života. Zistíme, čo nás brzdí a budeme sa vedieť pohnúť.
Pink vyvracia mýtus o životnom postoji „nič neľutujem“ a nabáda nás postaviť sa čelom emóciám, naučiť sa ich spracovať a využiť pre lepší život. Vo svojej knihe ponúka jednoduché postupy, ako vnímať ľútosť, ako sa z nej poučiť a ilustruje to na zaujímavých príbehoch zo života.
Čítať viac
20.3.2023
"Je ne regrette rien - Nič neľutujem", tak sa začína známa pieseň francúzskej chansonierky, Edit Piaf. O ľútostiach, prešľapoch, ospravedlneniach a o tom, ako nám pomáhajú posúvať sa dopredu píše americký autor Daniel H. Pink. Jeho knihy sa pravidelne dostávajú medzi bestsellery NYT.

V knihe sa na príkladoch najprv pozrieme na príklady ľútostí, ktorými ľudia trpia. Medzi najväčšie patria vzdelanie, rodina, práca, vzťahy, zdravie, financie a prešľapy v morálke. Nad premárnenou príležitosťou, že sme neboli zodpovednejší alebo, že sme nezachytili problém včas. Medzi najľutovanejšie hriechy zase patria zákernosť, nevera, krádež, zrada a svätokrádež.

Zaujímavým bodom je vysvetlenie, prečo sú medailisti na 3. mieste šťastnejší ako tí na druhom.

Veľká časť knihy sa zameriava na odpúšťanie. Ako sa k odpúšťaniu stávajú svetové náboženstvá, ako odpúšťať sebe a druhým a ako žiadať o odpustenie.

Na záver je krásna metafora japonského umenia kensugi, teda oprava rozbitého porcelánu roztaveným zlatom. Vec sa teda stáva hodnotnejšou, ako bola na začiatku. Rovnako aj pri chybovaní človeka, ak sa z chýb a ľútostí dokáže človek poučiť, tak vie byť silnejší a múdrejší do budúcnosti.

"Zlyhanie je najlepším učiteľom" Majster Yoda

#knihy #kniha #knihomol #tipnaknihu #dnescitam
Čítať viac

Vydavateľstvo Ikar

Čítať viac

„A možno práve vtedy, oslobodení od sebectva zistíme, aký jednoduchý a krásny môže byť život. Úplne jasne uvidíme, čo všetko sme schopní obetovať a vzdáme sa toho s prekvapivou ľahkosťou, a jediný obraz, ktorý sa nám vryje navždy do pamäti, bude tvár človeka, ktorému sme podali ruku, aby vládal kráčať.“

A vráť sa po slabších - Silvia Bystričanová, 2016
A vráť sa po slabších
Silvia Bystričanová