Tenebris 2

Regina a Naevusovo srdce

Dva príbehy, dva fantazijné svety, dva páry a dva osudy, ktoré si nikto z nich nevybral. Aj v druhom diele, rozdelenom na dve časti, sa ponor do originálneho príbehu... Čítať viac

4,4 45 hodnotení
Vydavateľstvo
Michaela Brnková, 2023
249 strán
3-4 hodiny čítania

Dva príbehy, dva fantazijné svety, dva páry a dva osudy, ktoré si nikto z nich nevybral. Aj v druhom diele, rozdelenom na dve časti, sa ponor do originálneho príbehu tajomného sveta, ktorý udržuje rovnováhu medzi dobrom a zlom. Prvá... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

9,90 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

K. Ploig: Irgur. K. Ploig. 2023

Viac o e-knihe

Dva príbehy, dva fantazijné svety, dva páry a dva osudy, ktoré si nikto z nich nevybral.

Aj v druhom diele, rozdelenom na dve časti, sa ponor do originálneho príbehu tajomného sveta, ktorý udržuje rovnováhu medzi dobrom a zlom.

Prvá časť má názov Regina a zobrazuje svet, v ktorom žijú dvaja bratia - Tenebrisovi synovia.
Ktorý z nich bude vládnuť srdcu najsilnejšej Svetlušky? Ten, ktorého miluje od detstva, alebo ten, ktorého z celej duše nenávidí?

Druhou časťou je Naevusovo srdce. Prevedie ťa Infernom - krutým svetom zla a nenávisti, večne bažiacom po moci.
Ale čo ak existuje žena, ktorá vie jeho silu ovládať? Bude jeho slabinou?
A môže byť kráľ Inferna vôbec schopný lásky, ak nemá srdce?

Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť
Čítať viac
Počet strán
249
Rok vydania
2023
Naše katalógové číslo
1860059
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Michaela Brnková
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,4 / 5

45 hodnotení

33
6
1
1
4

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

Petronela Fojtík
Neoverený nákup
14.6.2023
Tenebris 2
Po prvom diele veľké očakávanie… díkybohu naplnené do poslednej bodky. Strašne ma to bavilo a to nie som nejakým fanúšikom fantazijných kníh. Obidva príbehy vrámci jednej knihy mali svoje čaro. Viac sa mi páčil prvý, ale druhý zaujal tiež. Čítať viac
12.4.2023
Po první knize této série jsem byla na pokračování opravdu zvědavá a moje očekávání bylo maximální.
Kniha se mi opět četla skvěle, autorka opravdu umí psát a stránky vám ubývají mezi prsty.
Vrátím se ale k těm očekáváním, která u mě v tomto případě zahrála významnou roli.
Tím, že u první knihy Tenebris pro mě @michaela.b.autorka nasadila pomyslnou laťku velmi vysoko, bylo v mých očích hodně těžké ji překonat.

V každé části Tenebris 2 jsem si našla to svoje. V Regině i Naevusově srdci byly postavy, které jsem si oblíbila, nechybělo ani několik situaci, při kterých jsem téměř nedýchala a taky pár těch, u kterých jsem se usmívala.
Nicméně oba páry a obě části prvního dílu této série pro mě zůstávají na špici.
Darius i Naevus mi snad prominou, i když byli oba neodolatelní a úžasní, moje srdce prostě patří Tenebrisovi a Maximianovi.
Čítať viac
23.3.2023
V porovnaní s jej tlačenými knihami je to autorsky stále o niečo slabšie, no už tu je veľmi vidno jej cit pre prepracované zápletky a poprepletané príbehy.
Kniha sa číta veľmi ľahko a rýchlo a je to skvelá dark fantasy romance oddychovka so slow burn, enemies to lovers a friends to lovers zápletkami.
Za mňa za prečítanie jednoznačne stojí a myslím, že sa dá čítať aj ako stand alone, no prvý diel určite pomôže lepšiemu porozumeniu súvislostí.
Čítať viac
22.2.2023
Ak ste čítali Tenebrisa 1, musíte si určite prečítať aj tento diel!

Opäť sa dostávame do sveta, kde je boj medzi dobrom a zlom a je potrebné udržiavať rovnováhu.

V prvej časti - Regina - spoznáte Amelie, dcéru Maximiana a Katrin, neobyčajnú a veľmi mocnú Svetlušku.

A dvoch bratov - Dariusa a Lucianusa - synov Tenebrisa a Stelly.

S jedným sa priatelí a s druhým neznáša. A je to obojstranné. Alebo nie?

Kto je vlastne pre koho stvorený?

To zistia až vtedy, keď sú nútení spolu stráviť čas. Amelie si však pripadá ako v zlatej klietke, kde pravidlá platia iba pre ňu. A často ich porušuje. Preto sa dostáva do rôznych situácií. Mohlo by sa zdať, že je niekedy fakt detinská a potrebuje nutne dospieť a prijať zodpovednosť, ale od mala ju chránili a nespustili ju z očí, bez toho, aby jej povedali prečo.

On je opak a dbá na pravidlá. No skrýva sa v ňom oveľa viac.

Celý ich vzťah je ako jazda na horskej dráhe a ja si tú jazdu užívam od začiatku až do toho smutno-šťastného konca.

V časti Naevusovo srdce spoznáme dieťa Inferna a jeho budúceho kráľa - Naevusa. Vyrastá vo svete ľudí, no je si vedomý toho, že k nim nepatrí. Niektorí z nich mu to aj dávajú najavo.

Ale ona nie. Silene je tu ako niekto, kto ho vždy upokojí. Ich svet to tak zariadil. Obaja to však vnímajú po svojom. Povahovo sú úplné protiklady a až do konca netušíte, ako to s nimi a týmto svetom dopadne. Či zostane v rovnováhe.

Tieto príbehy sú jedinečné. Nie je to len fantasy a nie je to len romantika. Je to tak akurát namixované, je tu zo všetkého kúsok a myslím, že každý si tu nájde niečo svoje.

Stále sa niečo deje, či už smutné, veselé, milé, šokujúce alebo horúce. Alebo veľmi horúce.

Milujem všetky postavy, ktoré Miška vytvorila. Každá si ma získala niečím iným. Oddanosťou, silou, láskavosťou, nespútanosťou.

Ale Naevus? Čím to je, že my ženy proste milujem zlých chlapcov? ;)
Čítať viac
Alena Podhorská
Overený zákazník
20.2.2023
Tenebris 2
Rovnako krásna a pútavá a možno ešte o kúsok viac ako prvá. Budem všade odporúčať a kúpim si aj knihu, keď vyjde. Čítať viac
Knihomolka Sarka
Overený zákazník
15.2.2023
Tenebris
Krásny a pútavý príbeh, ktorý som si užila.

Oba diely patria medzi moje obľúbené a postavy doslova zbožňujem. Až tak, že by som si ich vedela užiť aj na pár stranách navyše, čo považujem za jediné mínus :)
Páčil sa mi prerod Amelie z rozmaznaného dieťaťa na ženu a aj Naevusove trápenie, s ktorým mu pomáhala Silene. Bavila som sa, o tom niet pochýb.
Odporúčam!
Čítať viac
Ketrin (@vnimej_svet_knih)
Neoverený nákup
15.2.2023
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Pokud jste si zamilovali knihu Tenebris, rozhodně byste si neměli nechat ujít pokračování tohoto romantického fantasy příběhu. Tentokrát se příběh zaměřuje na další generaci, na potomky Tenebrise a dalších postav z prvního dílu. A že je to opět pořádná jízda!

První část příběhu nese název Regina a zaměřuje se na syny Tenebrise a Stelly a na dceru Katrin a Maximiana. Amelie zbožňuje Lucianuse, jednoho z bratrů, již od dětství. Jsou to nejlepší přátelé a Amelie doufá, že se jednoho dne stanou partnery. Naopak druhého bratra, Dariuse, naprosto nesnáší. Jenže osud již určil, který z nich získá srdce té nejsilnější světlušky. Tento příběh je doslova nabitý chemií mezi hlavní dvojicí. Můžete se těšit na nespoutanou a nezkrotnou hlavní hrdinku, která vykouzlí úsměv na rtech i tomu nejvíce pravidly svázanému Regemovi. Jen závěr příběhu mi přišel krapet uspěchaný. Také mě mrzelo, že štěstí hlavní dvojice bylo vykoupeno opravdu vysokou cenou. Každopádně četlo se to úžasně!

Druhá část příběhu nese název Naevusovo srdce. V tomto příběhu se konečně dostáváme také na tu odvrácenou, temnou stranu – do samotného Inferna. Hlavní hrdina Naevus je jeho králem a zlo v něm doslova vře. Je tu ale jedna dívka, která dokáže jeho temnou stránku zkrotit. I tento příběh nabízí úžasnou chemii mezi hlavní dvojicí. Tak úžasnou, že si zamilujete i toho největšího padoucha. Na konci příběhu ale přichází dost smutný zvrat, který podle mého názoru nebyl úplně zapotřebí. A ač je vše pěkně vysvětleno, tak podle mého názoru to mohlo být vyřešeno jinak.

Každopádně oba příběhy jsou úžasné a skvěle se čtou, že je čtenář doslova nucen otáčet stránku za stránkou, aby zjistil, co bude následovat. Až na pár drobností, které jsem uvedla výše, se opět jedná o skvělý kousek, který se rozhodně vyplatí si přečíst.
Čítať viac
14.2.2023
Keď Miška to inak nevie, len odpáliť na mesiac, či ide o fantasy, mafiu, román .
A presne takouto formou sa bude niesť celý príbeh, na začiatku Vás zahreje štart, ktorý Vás uvedie možno do obrazu a možno do omylu. Ale poďme pekne po poriadku, vzhľadom na to, že ja so dobré dievča a tak mám už len z princípu rada zlých chlapcov, a Amelie je zlé dievča, takže ju to prirodzene ťahá k tým dobrým. Čo myslíte, ktorá z nás má lepší vkus? P.S. správna odpoveď je JA!
Toto tvrdenie si prosím zapamätajte, pretože pri Silene to platí stopercentne, pretože je ako ja. Má proste správny vkus, teda, uhm nie vždy ... Ale veď každý sa občas zmýlime vo výbere partnera. Tak jej to odpusťme a nech si to užije.
Oba diely v sebe skrývajú výbuchy emócií, snažím sa ich krotiť, pretože by ste mi asi nerozumeli ani slovo, také miš-maš myšlienky by tu boli.
Ale pár varovaní pre Vás mám - vreckovky, vreckovky, vreckovky.
A je jedno či na utieranie sĺz, slín, alebo nebudem hovoriť - myslím že pochopíte. Ale potečie všetko, to Vám zaručiť môžem!
A teraz babo raď, ktorého chcem viac, už keď je ten Valenťoš... Miška, prosím niektorého tvojho hrdinu mi vykresaj a pošli živého so všetkými končatinami, adresu pošlem ...
Čítať viac

Michaela Brnková

Čítať viac

„Nikdy nezapomeň, kdo jsi, protože svět na to nezapomene určitě. Udělej to svou předností a nedopusť, aby to bylo tvou slabostí. Obrň se proti tomu a nikdy to nebude použito k tomu, aby ti to ublížilo.“

Hra o trůny - 1 - George R.R. Martin, 2011
Hra o trůny - 1
George R.R. Martin