Mafiánske balady

Aký rodinný život majú mafiánski vrahovia? Prečo bývalá miss Humenné ušla z Londýna do Bystrice? Naozaj zomrie každý, koho odfotí mladík Tomy? Treba zodvihnúť telefón, keď vám... Čítať viac

Vydavateľstvo
Slovart, 2022
448 strán
6-7 hodín čítania

Aký rodinný život majú mafiánski vrahovia? Prečo bývalá miss Humenné ušla z Londýna do Bystrice? Naozaj zomrie každý, koho odfotí mladík Tomy? Treba zodvihnúť telefón, keď vám po rokoch volá bývalá láska? Aké vybavenie ... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

12,59 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Aký rodinný život majú mafiánski vrahovia? Prečo bývalá miss Humenné ušla z Londýna do Bystrice? Naozaj zomrie každý, koho odfotí mladík Tomy? Treba zodvihnúť telefón, keď vám po rokoch volá bývalá láska? Aké vybavenie používa odpratávač mŕtvol? Je dobrý nápad zatúžiť po žene, ktorej erotické fotky a telefónne číslo nájdete v cudzom mobile? Čo všetko urobí psík Harino pre svojho pána? Mafiánske balady sú akčný román o posledných dňoch a hodinách života siedmich ľudí, ktorí uverili, že ich práve postretlo šťastie.

Všetci zomrieme, nikto však nevie kedy, kde a ako. Nevedia to ani hlavné postavy románu Mafiánske balady. Osudovo ich spojí mŕtvola, zahrabaná v lese a jej nález rozbehne reťazec udalostí, ktoré už nedokážu zastaviť. Sedem prekvapujúco spojených príbehov, nečakané dejové obraty, šokujúce pointy a zároveň intímny pohľad do života ľudí, ktorí si myslia, že páchať zlo sa im oplatí. Román svojim nezameniteľným štýlom bohato ilustroval známy výtvarník Danglár.

Mafiánske balady sa odohrávajú na súčasnom Slovensku, divoké deväťdesiate roky sú už dávno preč a hoci názov naznačuje, že by malo ísť o prostredie organizovaného zločinu, takmer polovica románu sa zaoberá ľuďmi, ktorí s mafiánmi nemajú nič spoločné. Vďaka tomu si pri čítaní aj vy neraz položíte otázku: čo by som v danej situácii robil ja? Smrť je len náhoda alebo ju svojim konaním a rozhodnutiami privolávame sami? Hoci je román zaradený do kategórie akčný triler, vo svojom vyznení je až znepokojujúco realistický.
Čítať viac
Počet strán
448
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1794567
Ilustrácie
Štýl
špionážny, historický, napínavý
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Slovart
Pre koho
pre dospelých, pre mužov
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

4 hodnotenia

4
0
0
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

14

Megamilovníčka Stephena Kinga ktorá sa pri knihách rada bojí, smeje alebo plače, pokojne aj všetko v jednej. O knihách sa rada vykecávam aj na IG profile @tyrky.sova

Lenka Miklášová
Overený zákazník
27.12.2022
Mafiánsky Čierny Peter
Mafiánske balady sú rozdelené na sedem viac či menej rozsiahlych kapitol a na začiatku každej z nich sa dozvieme, o kom budeme na nasledujúcich stranách čítať. A aj to, koľko času mu ešte zostáva, kým jeho EKG krivku prestane baviť pojašene poskakovať hore dolu a vyjadrí sa priamočiaro. Teda priamou čiarou. Veľmi sa mi páčilo, ako autor príbeh vymodeloval do podoby morbídnej partie Čierneho Petra, alebo štafety s týždňovým hovnom namiesto kolíka. Postava, ktorá zohrala významnú úlohu pri úmrtí niekoho iného, sa v ďalšej kapitole môže rozlúčiť s manželkou, psom, akvarijnou rybičkou a životom, pretože to má tiež spočítané.

Mafia nestojí celý čas v popredí príbehu a človek si vlastne dodrbe život s jej minimálnym pričinením. Niekedy fakt stačí nepchať paprče tam, kam nepatria. To ich mama neučila, že cudzie balíky bankoviek neznámeho pôvodu sa nemajú brať?

Dej je dynamický a napínavý a vždy ho sledujeme z pohľadu konkrétnej postavy, ktorej je venovaná aktuálna kapitola. Príbeh je postupne dopĺňaný o jednotlivé detaily a rozšírený náhľadom do minulosti jednotlivých hrdinov (no, v tomto prípade skôr antihrdinov), až sa nakoniec kruh uzavrie.

A aby som nezabudla, viete, čo je lepšie ako vydarený akčný triler? Ilustrovaný akčný triler! Milujem obrázkové knižky, a dupľom, keď sa ich grafickej podoby zhostí taká legenda, akou je pán Danglár, Navyše im to s pánom Taragelom ladí už roky, ja sama si pamätám ich spoluprácu na knižke Rozprávky pre neposlušné deti. Obrázok dievčatka s rukami zarazenými v nose až po lakte ma dodnes občas vytrhne zo spánku, ďakujem pekne.
Čítať viac
Kristína Holá
Overený nákup
16.12.2022
Knihu 21.12. odovzdám manželovi ako darček k keho narodeninám,už sa na ňu veľmi teší,spríjemní mu dlhé zimné večery. Čítať viac

Vydavateľstvo Slovart

Čítať viac

„Víra v budoucnost - to je pochybná ctnost, nemyslíš? Něco stejně pošetilého jako stavět modely lodí do lahví. Víš, jak to myslím - obdivuhodné, ale trochu z toho naskakuje husí kůže. “

Domov na konci světa - Michael Cunningham, 2013
Domov na konci světa
Michael Cunningham