The Goldfinch - Donna Tartt
The Goldfinch
11,50 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Ďalšie formáty

11,50 €

Dodanie môže trvať viac ako tri týždne

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Aged thirteen, Theo Decker, son of a devoted mother and a reckless, largely absent father, survives an accident that otherwise tears his life apart. Alone and rudderless in New York, he is taken in by the family of a wealthy friend. He is tormented by an unbearable longing for his mother, and down the years clings to the thing that most reminds him of her: a small, strangely captivating painting that ultimately draws him into the criminal underworld. As he grows up, Theo learns to glide between the drawing rooms of the rich and the dusty antiques store where he works. He is alienated and in love - and his talisman, the painting, places him at the centre of a narrowing, ever more dangerous circle. The Goldfinch is a haunted odyssey through present-day America and a drama of enthralling power. Combining unforgettably vivid characters and thrilling suspense, it is a beautiful, addictive triumph - a sweeping story of loss and obsession, of survival and self-invention, of the deepest mysteries of love, identity and fate.
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha brožovaná väzba, Anglický jazyk, Abacus, 2014
11,50 €

Dodanie môže trvať viac ako tri týždne

Kniha pevná väzba s prebalom, Slovenský jazyk, Slovart, 2015

Vypredané

Kniha pevná väzba s prebalom, Český jazyk, Argo, 2015

Vypredané

Kniha brožovaná väzba, Anglický jazyk, Little, Brown, 2013
-5%

Vypredané

E-knihy a audioknihy

E-kniha Slovenský jazyk, Slovart, 2015
PDF
EPUB
MOBI
11,90 €

Okamžite na stiahnutie

Ďalšie
Kúpte spolu
The Goldfinch - Donna Tartt
Klbko zmijí - Dominik Dán
23,50 €
Ušetríte 2,95 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
864
Hmotnosť
610 g
Rok vydania
2014
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
anglický
Vydavateľstvo
Abacus
Rozmer
126×198 mm
ISBN
9780349139630
Naše katalógové číslo
178342

Donna Tartt je výrazným a ojedinelým zjavom súčasnej americkej literárnej scény, literárna kritika hodnotí každý jej román ako výnimočnú udalosť. Za román Stehlík dostala v roku 2014 prestížnu Pulitzerovu cenu. Príbeh malého Thea je modernou odyseou o dozrievaní, prvých láskach a lúčení sa s nevinnosťou. Ideálna kniha na dlhé večery – vtiahne do deja a nepustí.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,3 / 5

66 hodnotení

42
8
12
2
2

Petra
3.6.2020
Za mňa hrozné
Čakala som veľa od knižky ktorá má Pulitzerovu cenu ale očividne nie som typ čitateľa, ktorý bude na 300 stranách čítať o “nesmrteľnosti chrústa”. Keď sa mi už aj miestami zdalo, že však celkom fajn, opäť to skĺzlo do otrasných sfetovaných nezmyslov. Za mňa bola kniha dlhá, nudná, zbytočne temná, dej sa vliekol.... neviem komu by som ju odporučila a komu nie, asi každý máme iný vkus na knihy (lebo je tu aj veľa pozitívnych recenzií). Čítaj viac
8
Kruh - Bernard Minier
Práve čítam
Kruh

Milujem knihy...sú mojimi priateľmi, mojimi učiteľmi, mojím svetom :)

Natália Šupolová
29.3.2020
Kniha sa mi páčila, vnútorný svet malého i dospelého Thea, rôzne podoby vzťahov, lásky, kamarátstva, rodičovstva, umenia, dobra a zla. Nedávam 5 hviezdičiek, lebo boli pasáže, kde mi chýbalo trochu dynamiky, opisy v knihe sú jedinečné, len už ich bolo niekedy na mňa priveľa :) Čítaj viac
Viera Lövingerová
23.3.2020
Stehlík
Knihu som kúpila ako vianočný darček synovej rodine. Našla som ju medzi najčítanejšími knihami. Podľa recenzií som usúdila, že kniha by sa mohla páčiť. A naozaj. Moja nevesta začala knihu posúvať po rodine. Zatiaľ skončila u mňa. Tak ma uchvátila, že som si začala robiť najprv výpisky, potom som podčiarkovala zaujímavé myšlienky, potom značkovala farebnými papierikmi. A potom som usúdila, že si knihu nechám a synovej rodine kúpim novú.
Ako som knihu dočítala, v kinách sa objavil aj film. Samozrejme som ho musela vidieť. Ostala som prekvapená, keď nás v hľadisku (Martin) bolo sedem (z toho 2 babenky z Bratislavy). Film bol nádherný, ale kniha je kniha.
Čítaj viac
Zuzana Tomasch
4.3.2020
The Goldfinch - Stehlík
Kniha rozpráva pútavý príbeh len trinásťročného Theodora, ktorému teroristický útok prevrátil život na ruby. Už ako dieťa prežíva ťažké časy a kniha je plná zvratov a nečakaných situácií. Zároveň v knihe objavíte aj množstvo momentov, pri ktorých sa pousmejete. V knihe je množsto úvah o umení a ľudskom bytí. Táto kniha je pre každého, kto rád unikne od svojho každodenného života a zaručujem, že budete mať problém sa od tejto knihy odrthnúť. Čítaj viac
7

Knihomoľ. Času je málo, ale keď si ho ukradnem, vždy som znova a znova knihomoľ. :)

Peter Vrábel
1.3.2020
Odporúčam
Tento príbeh má schopnosť, čitateľa pohltiť. Vcucnúť. Nie je dobro a nie je zlo. Nie je začiatok a nie je koniec. Vrstvy životov sa prekrývajú, sú príčinami a následkami, vo veľkej miere príčinami aj následkami zároveň.
Labyrint, ktorým čitateľ prejde, má svoju vlastnú autentickú mikroklímu. Je vôbec možné vyjsť na jeho konci bez vlastných odhalených šrámov?
Čítaj viac
6
14.11.2019
Melancholické dielo, plné strát hlavnej postavy Theodora Druckera. I keď som po knihe siahala celkom s nedôverou, najmä kvôli počtu strán, oplatilo sa ju prečítať. Jediné, čo knihe ublížilo, bola zbytočná posledná štvrtina knihy - úvahy, pri ktorých som sa často strácala a zabiehala som myšlienkami niekam úplne inam. Čítaj viac
6
23.9.2019
Toto je asi jedna z tých kníh, ktoré vám buď sadnú alebo nie. Ja sa nachádzam v tej druhej skupine. Knihe by určite prospelo, ak by bola kompaktnejšia a počet strán sa zredukoval. Na druhú stranu však oceňujem neočakávané zápletky a to, že hlavná postava nie je typický kladný hrdina. A v posledných dvesto stranách prišli aj úvahy, ktoré stáli za zamyslenie. Čítaj viac
4
15.9.2019
Túto knihu som dočítala už asi pred pol rokom, no práve som sa dostala do kina, kde som mala možnosť pozrieť si film. Musím povedať, že ako vo väčšine takýchto prípadov ma to spracovanie a poňatie knihy sklamalo. A práve to ma donútilo sa k nej vrátiť a spätne porozmýšľať nad mnohými myšlienkami autorky. Čo musím vyzdvihnúť, tak je jednoznačne vnútorná psychológia postáv a budovanie ich charakterov. Páči sa mi, že ani jedna z nich nezostala nedotknutá a mohli sme nazrieť aspoň čiastočne na ich príbeh. Vrelo odporúčam každému, aby sa prekúsal cez tých 700 strán, je to lepšia jazda ako dvojhodinový veľmi zosekaný film. Ak je niekto rovnakým fanúšikom umenia a filozofických hlbavých úvah, tak toto je príjemné spojenie. No radšej siahnite po originálnej anglickej verzii ak ste jazykovo zdatnejší. Niktoré veci sa jednoducho preložiť nedajú. Čítaj viac
Anna
3.9.2019
Ako jedna tragická udalosť v živote človeka zdeformuje... Všadeprítomná bolesť a zúfalstvo hlavného hrdinu, ktoré som často cítila takmer fyzicky a hlboko, za mňa túto knihu pozdvihujú do inej dimenzie. Okrem iného vo mne zarezonoval krásny opis lásky hl. hrdinu ku jednej žene (kvôli deju neprezrádzam viac).

0.5 hviezdy z hodnotenia odoberám kvôli príliš lyrickým a miestami siahodlhým opisom a dialógom, ktorým som pri všetkej snahe (a bola veľká) nedokázala porozumieť, hoci milujem zamýšľanie nad knihami. A 0.5 hviezdy odoberám kvôli tomu, že som sa v deji sporadicky stratila a nevedela dedukovať, čo sa práve udialo, čo je pravda a čo sú len úvahy.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
The Goldfinch - Donna Tartt
Klbko zmijí - Dominik Dán
23,50 €
Ušetríte 2,95 €

„Kniha je záhrada, ktorú môžeš nosiť vo vrecku.“

Arabské príslovie