Nemé hlasy - Adam Kováčik

16,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Nemé hlasy - Adam Kováčik
Nemé hlasy - Adam Kováčik

Nemé hlasy

Mysteriózny triler Nemé hlasy-mrazivý príbeh z ikonickej hory nášho severu Na Slovensku je množstvo hôr, ktoré skrývajú nevšedné tajomstvá a sú sprevádzané svojím... Čítať viac

4,7 26 hodnotení
Vydavateľstvo
Adam Kováčik, 2022
264 strán
4-5 hodín čítania

Mysteriózny triler Nemé hlasy-mrazivý príbeh z ikonickej hory nášho severu Na Slovensku je množstvo hôr, ktoré skrývajú nevšedné tajomstvá a sú sprevádzané svojím hrôzostrašným, no autentickým folklórom. Jedným z nich je aj Babia hora, ktorá na Poľskej Čítať viac

  • Pevná väzba s prebalom
  • Slovenčina

16,90 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Mysteriózny triler Nemé hlasy-mrazivý príbeh z ikonickej hory nášho severu

Na Slovensku je množstvo hôr, ktoré skrývajú nevšedné tajomstvá a sú sprevádzané svojím hrôzostrašným, no autentickým folklórom. Jedným z nich je aj Babia hora, ktorá na Poľskej strane dodnes nesie svoje nechválene známe meno Diablak. Kniha Nemé hlasy je dôkazom toho, že návrat domov nie je vždy najlepšou alternatívou, najmä keď človek znenazdajky prichádza na to, že sa v jeho tieni skrýva aj niečo iné, než len čerstvo posekaná tráva pozemku zosnulého starého otca.

Kniha, ktorá vám naženie husiu kožu

Nemé hlasy sú príbehom muža, ktorý sa vracia do svojej rodnej dediny po tom, čo jeho dedo, horár, záhadne zmizne na Babej hore. Tomáš v malej piecke nachádza obhorený pracovný denník, v ktorom si dedo zapisoval prácu, no okrem nej, odrazu v strede denníka natrafí na kresbu lesa s postavou ženy, ktorá má na hlave nasadenú lebku jeleňa bez parožia.


Kto je tá záhadná postava a prečo ju dedo kreslil?

V detstve si určite každý z vás vypočul nejeden hrôzostrašný príbeh, zasadený do lokality, v ktorej vyrástol. Strašiaci, duchovia, podivíni, či legendy lokálneho folklóru. Takou legendou je aj bytosť Veselica, ktorú nejeden človek uvidel na Babej hore, a naopak, už toho človeka nikto nikdy nevidel. Je však len veľmi tenká čiara medzi šialenstvom, paranojou a nadprirodzenom. O tom všetkom sa dočítate v Nemých hlasoch.

Kniha však nie je len o mysteriózne. Hlavný hrdina Tomáš tu prežíva návrat ku životu, ktorý zanechal dlhé roky v ikonicky zvanom Oravskom Veselom. Stretáva ľudí, s ktorými prežíval detstvo a oni nie sú viac tými nevinnými deťmi, ktoré poznal.

Čo by ste urobili, keby vykročíte na šopu a tam sa znepokojivo smejú dve deti?
A keby ste sa odrazu v denníku dočítali, že vášmu dedovi nedali spávať?
A že vlastne vôbec nie sú reálne?
A že vlastne odrazu neviete, čo je reálne a čo nie je?
Vedeli ste napríklad, že Babiu horu navštívil niekoľkokrát aj samotný Adolf Hitler?
A že vydal rozkaz, aby žiadny z členov wehrmachtu viac nevkročil na tú prekliatu horu?

Odpovede na nevysvetliteľné otázky hľadá aj hlavný hrdina a Vy budete so zatajeným dychom sledovať, kde ho hľadanie odpovedí zavedie. Oravský folklór je pretkaný nadprirodzenom. V dávnych dobách sa tieto legendy tradovali pri páračkách a karnevaloch, dnes už podobné tradície zanikajú. Aj preto som sa rozhodol množstvo z Oravských tradícií a folklóru vložiť do tohto nevšedného diela.
Čítať viac
Počet strán
264
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
130×200 mm
Hmotnosť
402 g
ISBN
9788057042372
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1777953
Štýl
dobrodružný
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Adam Kováčik
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,7 / 5

26 hodnotení

18
7
1
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

11
Kristína Puziová
Overený zákazník
23.1.2023
Kvalitka :)
Horory milujem, ale čítam ich žalostne málo. Preto ma potešilo toto dielo, ktoré sa radí medzi mysteriózne trilery, ale to je takmer totožné.
Ústrednou postavou je Tomáš, ktorý sa po nepeknej udalosti vracia do rodnej dediny a domu po svojom dedkovi, kde ho čakajú otázniky a čitateľov rozporné ratio.

Prvýkrát som sa v knihe stretla s témou Babej hory, ktorá ma zaujala porovnane napr. s Tribečom, a tak som si aj sama vyhľadávala legendy okolo nej. Autor sa s témou vysporiadal znamenite, čiže okrem toho, že strávite napínavý čas čítaním, môžete sa niečo nové dozvedieť, a to aj v súvislosti s Oravou.

Autor má veľmi osobitý štýl písania, ktorý sa mimoriadne k príbehu hodí. Vyskúšal si tu aj písať v staršom, klasickom jazyku a naozaj mu to šlo.
Jediné čo mi v tomto smere prekážalo, bolo miestami intenzívne skákanie myšlienok z jednej na druhú.

Kniha má správnu dávku temna, záhad a psychológie. A jeden brutálny (ne)vysvetliteľný záver, vďaka ktorému budete o príbehu rozmýšľať ešte hodnú chvíľu. Tak ako ja… Preto, z vyššie uvedených dôvodov, jednoznačne odporúčam!
Čítať viac
Kloďa
Neoverený nákup
19.1.2023
Nemé Hlasy Adam Kováčik
Zas a raz nesklamal. Mám od neho všetky vydania. Každá kniha je výnimočná niečim iným. Kniha NEMÉ HLASY ma dostala. Čítala som ju,čítala ,nevedela sa od nej odtrhnúť. Úplne super dej, napäto som hltala každú jednu stranu. Koniec ma prekvapil. Absolútne som to nečakala. Ja len môžem odporučiť všetkými desiatimi. Čítať viac
Mirka
Neoverený nákup
17.1.2023
Obávala som sa, či ma mysteriózny triler, ktorý nie je mojim obľúbeným žánrom bude baviť, avšak kniha je výborná. Hneď ma vtiahla do deja. O konci sa nemusíme ani baviť, milujem keď ma na konci knihy niečo prekvapí! Teším sa na ďalšiu :) Čítať viac
Kika
Neoverený nákup
16.1.2023
Super!
Od Adama som mala možnosť čítať jeho predchádzajúcu knihu Zhoríme. Navzájom sa tieto knihy nedajú porovnávať a ani to nejdem robiť. Povedať ale môžem, že ma ani jedna vôbec nesklamala.
Príbeh nás prenáša do oravskej dedinky Oravské Veselé. Veľmi sa mi páčilo, ako nám autor ukázal folklór, zvyky a tradície tejto dediny. Nie každú tradíciu poznám, pár z nich mi príde zvláštnych a chcela by som zistiť, či sú reálne, alebo len výplodom autorovej fantázie.
Treba uznať, že autor si dal veľa práce s opisom dediny, chalupy aj samotnej Babej hory a veľmi mi to pomohlo so vžitím sa do deja. Stretnutia s Veselicou vo mne vždy vzbudili strach, tiež som zabudla na to racionálne a nechala som moju myseľ povláčiť po celej Babej hore.
Kniha sa mi čítala ťažšie-najmä zo začiatku. Neviem prečo,ale keď som sa dostala do deja, bolo to lepšie. Tu musím spomenúť jedinečný štýl písania autora. Mám pocit, že keby predo mňa dáte Adamovu knihu bez názvu, spoznám ju. Podľa mňa sú preňho charakteristické dlhšie zložitejšie súvetia a hlbšie myšlienky,nad ktorými je dôležité sa zamyslieť. Môžem sa mýliť, ale aj nemusím. Výsledkom vždy je, že z Adamových kníh si vezmete viac, než sa môže na 1. pohľad zdať.
Hlavná postava-Tomáš ma od začiatku zaujal. Tu sa mi zdalo, že sa prirýchlo začlenil do dediny, celý proces zabývania mi prišiel na môj vkus zrýchlenejší- je možné, že si to nepamätám, kvôli problému začítania sa do knihy, to už je moja chyba.
Rebeka bola také slniečko, evokovala vo mne určitú záchranu a vykúpenie muža na pokraji zrútenia.
Klamala by som, keby poviem, že ma záver knihy neprekvapil. S niečím takým som pravdupovediac nerátala, nenašla som v príbehu spojitosti, ktoré by mi koniec prezradili a to je aj dobré- o to silnejší zážitok som z knihy mala.
Upriamenie deja na Slovensko a slovenské hory mi už dávno učarovalo. Milujem čítať a spoznávať Slovensko prostredníctvom mysterióznych kníh. Už neraz som takéto hory navštívila a niečo mi hovorí, že ďalšou na zozname bude Babia hora.
Čítať viac
Mariana Šeregová
Neoverený nákup
14.1.2023
Darček
Tak táto kniha ma nadchla,kúpila som si ju pod stromcek a bola som na ňu zvedavá.Začiatok knihy sa mi najprv ciatal ťažko,ale čím viac som ciatala,tým viac sa mi kniha páčila.Tomáš cely čas opisoval ako sa cíti mal zvlastne sny,videl veci ktoré neboli skutočne,ale vôbec by ma nenapadlo,že je to vlastne celkom inak.Držala som mu palce s Rebekou,ale poviem vám ten koniec ma tak prekvapil,vôbec ma nenapadlo,ze je to celé inak.Ale knihu určite odporúčam a dufam,ze si čoskoro prečítam od Adama niečo ďalšie.Ďakujem za skvely zazitok. Čítať viac
13

Som mamina na materskej ktora miluje čítanie kníh. Uprednostňujem romany alebo young adult.

Slávka Beňáková
Overený zákazník
7.1.2023
Ste prekvapení prečo som ja milovníčka romantických kníh čitala mysteriózny triler? No aj ja som bola prekvapená do čoho sa to vlastne púšťam. Priznám sa, že som mala obavy či sa mi kniha bude páčit, kedže to nie je romantika. Keď ma autor oslovil s ponukou spolupráce, povedala som si prečo nie veď jednu knihu som už od neho prečítala a páčila sa mi. A poviem vám som veľmi rada, že som túto ponuku prijala. Kniha ma zaujala už hneď od začiatku a čítanie ma bavilo. Cely čas som bola v napätí, či nebudem mať v noci strašidelné sny a či sa nebudem bať. Veď predsa len ja som v takýchto veciach dosť bojko. Našťastie sa nič take nestalo, asi tomu pomohlo aj to, že knihu som čítala cez deň a nie v noci.
Ako som už spomínala, kniha ma zaujala hneď od začiatku. Vôbec som netušila ako to celé dopadne. A to bolo veľmi prijemna zmena. Predsa len pri romantike viete presne, že nakoniec skončia spolu. Pri tejto knihe bol pre mna jej vývoj a koniec úplne nepredvidatelný. Celý čas som nechapala ako môže niekoho napadnút takýto príbeh. Autor skvele opísal všetko čo sa dialo. Každú časť som si vedela v hlave predstaviť. A poviem vám vôbec som nevedela či sa to reálne deje alebo je to len vyplod fantácie. Vážne skvelý opis. Na konci som bola prekvapená ako sa niektoré udalosti vyvinuli a ako som uverila všetkému čo sa tam stálo. Nečítala som iné mysteriózny trilery takže to neviem porovnať v tomto smere, ale myslim si že tento by patril k tým dobrým. Knihu určite odporúčam prečítať.
Čítať viac
Jana
Neoverený nákup
4.1.2023
Skvelá kniha...vyvolávala vo mne pocit,kde sa striedala úvaha ci je dej skutočný alebo vymyslený...záver ma úplne prekvapil.necakala som to.odporúčam Čítať viac
2
3.1.2023
Kniha plná zvedavosti, mysterie a príjemného napätia
Kniha počas celého čítania necháva čitateľa v zvedavosti, jemnom napätí. Dej sa prelína s ukludňovaním a postupným napredovaním osobného života hlavnej postavy. Zaujímavosťou sú aj pridané zvyky a rituály Oravy, ktoré sa diali počas sviatkov, čo čitateľ isto ocení. Prekvapivý je koniec, rozuzlenie knihy. Možno až moc rýchly spád a uzavretie celeho príbehu. Každopádne stojí za prečítanie. Čítať viac
23
Hlava ako dôkaz - Peter Šloser
Práve čítam
Hlava ako dôkaz

Som milovníčka kníh, čaju, prírody a života. ... som knihomoľka so svetom vône kníh. Píšem odporúčania a inšpirácie, nie recenzie a rady. Tak ako to ja hovorím, každá kniha má svojho čitateľa len si ho musí nájsť. Viac z môjho sveta nájdeš na IG @_dennyto alebo na blogu www.dennyto.sk

Denisa Tomíková
Overený zákazník
31.12.2022
Trailer + slovenský autor + slovenská príroda + slovenská kniha = super (občas t
Historky a bájky o Babej hore v tejto knihe ožívajú. Zvládol napätie, vyvolal pocit zmetenia aj strachu. Je možné, že niekoho záver prekvapí a iného nie. Tu ide už skôr o osobné preferencie. Ale ja som si čítanie knihy užila a teším sa, že na našej pôde vychádzajú aj iné knihy, ako romantika...

Úprimne ti poviem, že ja veľa trilerov nečítam. Priznávam sa, bojím sa. Ale kniha má moje 5/5 hviezdičiek.
Čítať viac
Tomáš
Neoverený nákup
29.12.2022
Túto knihu som dostal od ako darček na vianoce a keď som ju začal čítať nevedel som sa od nej odlepiť. Hltal som každú jednu stranu a čakal čo bude ďaľej. Je to veľmi pútavý príbeh zasadený do zaujímaveho prostredia s koncom ktorý som naozaj nečakal. Je to prvá kniha ktorú som čítal od tohto autora a už teraz viem že určite nie posledná. Čítať viac

„Na koláčikoch niečo je. Vyjadrujú lásku. Sú to také malinké instantné objatia.“

Pekáreň v Brooklyne - Julie Caplin
Pekáreň v Brooklyne
Julie Caplin