Léčba Schopenhauerem - Irvin D. Yalom
Léčba Schopenhauerem
18,66 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Ďalšie formáty

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

V době, kdy konfrontace s tématem smrti přiměje významného psychiatra Hertzfelda zamýšlet se nad smyslem svého životního povolání, naváže znovu kontakt s Philipem, atraktivním a arogantním člověkem závislým na sexu, kterého léčil před patnácti lety. Filozof Philip nyní studuje, aby se stal sám terapeutem. Hertzfeld mu má poskytnout supervizní hodiny potřebné k dosažení titulu - ovšem pouze za předpokladu, že se Philip nejprve zúčastní Hertzfeldovy skupinové terapie, během níž by pracoval na svých vztazích. Shodou okolností se však ukáže, že Pam, další členka terapeutické skupiny, je jednou z Philipových obětí před mnoha lety - a dodnes je touto zkušeností traumatizovaná.

Konfrontace s touto situací z minulosti přivede členy terapeutické skupiny k nečekané účasti a k nebývalým změnám v jejich životě…Yalom zde rozehrává skutečný příběh ze života filozofa Artura Schopenhauera (který je Philipovým osobním guru, alter ego a inspirací) do podoby čtivého románu, spojujícího pohled do prostředí skupinové terapie s vlivem Schopenhauerových myšlenek na současnou filozofii.

Knihu uvítají čtenáři se zájmem o populární psychologii a psychoterapii i odborníci pomáhajících profesí a jejich klienti.
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha pevná väzba s prebalom, Slovenský jazyk, Premedia, 2019
15,95 €

Posielame do piatich dní

Kniha pevná väzba s prebalom, Český jazyk, Portál, 2014
18,66 €

Posielame do 15 dní

Kniha brožovaná väzba, Anglický jazyk, HarperCollins, 2006
17,55 €

Dodanie môže trvať viac ako tri týždne

Kniha pevná väzba, Český jazyk, Portál, 2010

Vypredané

Kniha pevná väzba s prebalom, Český jazyk, Portál, 2006

Vypredané

Ďalšie
Kúpte spolu
33,09 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,7 / 5

36 hodnotení

26
8
2
0
0

9

Viete o mne vela podla zakupenych knih v Martinuse za niekolko rokov. Myslim si, že je málo citatelov, ktori si rocne kupuju tolko knih, co ja. Mam 64 rokov, citam od detstva a je to najkrajsia a najzmysluplnejsia cinnost v mojom zivote. Vybudovala som základ kvalitnej kniznice aj u mojej dcery a zata v Nemecku.

Vlasta Novohradská
13.1.2021
Krásny rozprávačský, zrozumiteľny štýl písania I. Yaloma zaujme od prvých viet, tak ako je to pre neho typické, ako sme zvyknutí aj z iných jeho kníh. Tu viac, ako v inom svojom diele spojil filozofiu, psychológiu a svoje skúsenosti klinického terapeuta. Výsledkom je pútavý príbeh stárnuceho terapeuta, ktorého život je ohrozeny chorobou, ale napriek tomu je plný optimizmu, lásky k svojej profesií, poodkrýva atmosféru skupinovej terapie tak presvedčivo, že často mám chuť odpovedať na jeho otázky ako ďalší člen skupiny.
Protipólom sú kapitoly o živote A. Schopenhauera, najpesimistickejšieho a súčasne najčítanejšieho nemeckého filozofa 19.st., pre ktorého vzťahy s inýmu ľuďmi boli len prameňom trápenia, nedorozumenia, o to viac si cenil svoj výnimočný intelekt.
Oceňujem takéto striedanie textov o filozofovi, jeho obdivovateľovi Philipovi, pre ktorého sa Schopenhauer stal v určitej etape života terapeutom s hodinami skupinovej terapie, kde členov skupiny spája práve otvorenosť, nekonečné rozhovory o sebe, o vzťahoch ku svojim blízkym i ku každému členovi skupiny s cieľom nájsť svoj osobný pokoj pre ďalší zmysluplný život.
Čítaj viac
5

... keby čmeliak vedel, že nemôže lietať, tak by nelietal ..

De Va
2.1.2021
... pre mnňa to bola prvá kniha od Yaloma a kúpila som si ju hlavne kvôli Schopenhauerovi... Noooo ale, nadšenie veľke! komplexne vydarená publikácia - štýl písania, prelínie medzi biografiou Schopenhauera a dejom knihy, zmyslupnosť a "veľké životné pravdy" ... za mňa jedno veľké ÁNO! Čítaj viac
4

Moje obľubené žánre sú naozaj rozsiahle- mám rada fantasy, popular science (najmä psychológiu) aj fikciu- na čo príde chuť. Mám zlozvyk, že väčšinou mám rozčítaných asi tak 5 kníh naraz. Rada čítam v cudzích jazykoch (najmä v angličtine, ale momentálne čítam aj Wiedzmina od Sapkowskeho po poľsky a chcela by som začať aj francúzsky).

Daniela Malatincová
21.12.2020
Jedna z najlepších kníh, ktoré som kedy čítala
Táto kniha bola krásna. Nenáročná na čítanie, no napriek tomu ma o skupinovej psychoterapii naučila viac ako ktorákoľvek učebnica. S dejom sa prelína životný príbeh Arthura Schopenhauera, no tieto pasáže knihu nespomaľujú, naopak, dodávajú knihe dynamiku a doplňujú dej. Ale to nie je dôvod, pre ktorý sa stala jednou z mojich nejaobľúbenejších kníh- jej neuveriteľná ľudskosť, vzťahy medzi postavami boli takmer hmatateľné a najmä Philipova zmena počas knihy bolo tým, čo dodalo knihe punc dokonalosti. Čítaj viac
2
4.11.2020
Pán Yalom je pán spisovateľ a aj toto jeho dielo je za mňa skvost! Nie len že sa v knihe dozvedáme o príbehu hlavnej postavy skrze terapeutickú skupinu ale zároveň sa dozvedáme o živote a filozofii jedného z najväčších filozofov. V knihe nechýbajú ani hlboké myšlienky o existencii čo tak trošku núti človeka zastaviť sa a užívať si naplno prítomnosť. Čítaj viac
Michaela
31.10.2020
Irvin Yalom je za mňa jeden úžasný človek a spisovateľ. Jeho knihy napriek tomu, že sú písané tak, aby ich pochopil aj ten, čo nie je odborník sú často "emocionálne" náročné a nútia človeka zamýšľať sa nad úskaliami existencie, v ktorých sme si všetci rovní :)
Od Yaloma nedostane len dobrú beletriu, ale aj hlboké citáty či myslienky, ktoré ak sú správne uchopené pekne podporujú rozvoj osobnosti.
Čítaj viac
11
Umelkyňa s henou - Alka Joshi
Práve čítam
Umelkyňa s henou

Viac o mojich dojmoch z kníh tu: FB: Hankine knihy IG: Hana.Zet :-) Navždy budem vďačná Astrid Lindgrenovej a mojej mame, ktoré ma spolu s Pipi priviedli k láske ku knihám. Zaťažená som najmä na staré vydania kníh. Keď budem veľká, chcem mať antikvariát :-).

Hana Zet
27.10.2020
Irvin D. Yalom píše fantasticky. Dovolím si tvrdiť, že stanovil istý štandard v tomto žánri a málokomu sa podarí ho dobehnúť. To, ako dokázal spojiť psychológiu, životopis Schopenhauera a pútavý dej, ako dokázal vykresliť svoje postavy, urobiť ich absolútne živými, je majstrovstvo.
Ak sa vám páčil Nietzsche, nečakajte ďalšiu variáciu s iným veľkým mysliteľom. Pán Yalom má v rukách oveľa viac kariet a oveľa viac príbehov. Ale aj tento vás určite vtiahne.
Čítaj viac
Zuzana Kolpaská
9.7.2018
inšpiratívne
Overený nákup
Veľmi zaujímavá, inšpiratívna a podnetná.

Hlavný hrdina, Philip, s vyšším sexuálnym apetítom, túži po filozofii a oslobodení sa od nižších pudov. Únik mu ponúkne Schopenhauer, filozof, ktorý rovnako tak mizantropicky vnímal svet.
Yalom zvolil formu prelínania biografických prvkov Shopenhauera a Philipa, ktorý zdieľa filozofiu na kolektívnych psychoterapeutických stretnutiach. Dozvedáme sa tak o ďalších osudoch ľudí a životných situáciách, v ktorých sa čitateľ nájde.
Moja zatiaľ najoblúbenejšia kniha od Yaloma.
Čítaj viac
Martin Marko
10.10.2012
"Celkom výborné"
Zaujímavý kolorit hlavných hrdinov a myšlienok, ktoré ich sprevádzajú. Když Nietzsche plakal je pre mňa od Yaloma top, no táto ide hneď po nej :) určite jedna z naj od autora. Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
33,09 €

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green