Podľa skutočnej udalosti - Eva Ava Šranková, Dominika Bedecsová, Pavel Šoral

16,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Podľa skutočnej udalosti - Eva Ava Šranková, Dominika Bedecsová, Pavel Šoral
Podľa skutočnej udalosti - Eva Ava Šranková, Dominika Bedecsová, Pavel Šoral

Podľa skutočnej udalosti

Neuveriteľné príbehy o prežití, ktoré ukazujú ľudskú nezlomnosť

3 autori, 33 príbehov, 314 rokov. Tri čísla, ktoré stručne, ale zato veľmi výstižne opisujú túto knihu. Ako ľudia sa už od počiatku snažíme prekonávať vlastné limity.... Čítať viac

Vydavateľstvo
INTEREZ MEDIA, 2022
320 strán
4-5 hodín čítania

3 autori, 33 príbehov, 314 rokov. Tri čísla, ktoré stručne, ale zato veľmi výstižne opisujú túto knihu. Ako ľudia sa už od počiatku snažíme prekonávať vlastné limity. Odjakživa sme museli vzájomne spolupracovať a často i bojovať s Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

16,90 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

3 autori, 33 príbehov, 314 rokov. Tri čísla, ktoré stručne, ale zato veľmi výstižne opisujú túto knihu.

Ako ľudia sa už od počiatku snažíme prekonávať vlastné limity. Odjakživa sme museli vzájomne spolupracovať a často i bojovať s prírodou. No najmä za pomoci nej sme sa dokázali posúvať krok po kroku na ceste ľudskej evolúcie a zdarne sa dopracovať až do dnešného bodu.

Pri dosahovaní svojich cieľov a snov museli zvádzať boj s prírodou aj protagonisti 33 príbehov vychádzajúcich zo skutočných udalostí. Bola to práve príroda, čo ich dostala do situácií na hrane života a smrti. No zároveň opäť len príroda stála za tým, že tieto doslova beznádejné okamihy nakoniec prežili.

Všetci hrdinovia dokázali pozoruhodne zareagovať na nečakané, ba priam nezvládnuteľné okolnosti, vďaka čomu úspešne zdolali takmer všetky prekážky, ktoré sa im postavili do cesty, a získali tak ďalšiu šancu na život. Napriek bezmocnosti svoj boj nevzdali a ukázali obrovskú dávku odhodlania a nezlomnú vôľu žiť.

Príbehy vás prevedú 314 rokmi, so začiatkom v roku 1704 a koncom v roku 2018. Zavedú vás do každého kúta našej planéty: na nehostinné púšte a rozbúrené moria, do veterných hôr aj do nepredvídateľných jaskýň, do horúcich dažďových pralesov aj do mrazivých arktických končín. Počas čítania budete mať husiu kožu, budete sa potiť aj mrznúť a s hlavnými hrdinami budete cítiť hlad aj smäd.

Týchto 33 neuveriteľných príbehov napísali traja autori, pričom každý z nich píše iným štýlom a tónom. Každý príbeh vám bude predstavený v úplne inom svetle a z iného pohľadu – a aj to robí túto knihu výnimočnou.
Čítať viac
Počet strán
320
Väzba
pevná väzba
Rozmer
140×190 mm
Hmotnosť
652 g
ISBN
9788097399382
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1740801
Vydanie
1
Štýl
dobrodružný
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
INTEREZ MEDIA
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

7 hodnotení

4
3
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Katarína
Neoverený nákup
pred štyrmi dňami
Recenzia
Oceňujem výber príbehov a aj prácu so zdrojmi,v knihe nájdete kopu anotácií k jednotlivým príbehom,ak sa chcete dozvedieť viac.Príbehy sú inšpirujúce,ale niektoré časti sú písané príliš umelecky alebo autori miešajú slangové výrazy z modernej slovenčiny s knižnou slovenčinou,sem-tam autori v úvahách moralizujú a vkladajú autorské otázky,čo uberá na dynamike príbehov.Až na tento nedostatok, podľa mňa,je kniha fakt dobrá kúpa alebo darček. Čítať viac
Monika
Neoverený nákup
9.1.2023
Veľmi pekná a pútavá
Kniha Podľa skutočnej udalosti, ktorá vám ponúka príbehy o prežití a ukazujú na ľudskú bezlomnosť sa nedá prečítať jedným dychom.
Týchto 33 príbehov si musíte doslova dávkovať postupne, pretože sú neuveriteľné a pri ich čítaní akoby vám myslenie doslova zastalo....
Viac príbehov ma hlboko zasiahlo, niektoré ma zasa dojali,pri iných som nenachádzala slová....
Každý s týchto 33 príbehov je výnimočný a jedinečný.
Túto knihu písali 3 autori,a každý z nich má svoj spôsob vysvetľovania, opisu a štýl rozprávania či písania.Táto odlišnosť je tu cítiť a určite to upúta aj vašu pozornosť.
Knihu vám odporúčam prečítať- neuveriteľné príbehy vás vtiahnú do deja,neraz budete s hlavnými hrdinami prekonávať hranice života a smrti. Prejdete púšťou, morami, chladnými a mrazivými horami, dažďovými pralesmi ale ocitnete sa neraz aj v studených jaskyniach.
Týmto príbehom nechýba napätie, pri ktorých budete mať zimomriavky po celom tele.
Kto radi čítate skutočné príbehy, tak aj táto kniha bude pre vás tá pravá. Dobrodruhovia si určite prídu na svoje.
Veľké plus dávam knihe za
nádherné ilustrácie.
Veľmi pekná, netradičná a pútavo napísaná kniha.
Čítať viac
Adra
Neoverený nákup
13.12.2022
Túto knihu som mala počas celého čítania pri posteli, teda až na prvých päťdesiat strán, ktoré som zhltla hneď, ako mi prišla. Zvyšný čas som s ňou trávila len v posteli a bol to ten najlepší nápad.
Keďže je kniha rozdelená na tridsaťtri príbehov, ktoré na seba nenadväzujú, bola úžasnou spoločníčkou pri mojej nespavosti.
Siahla som po nej pred spaním, v noci, ak som sa náhodou zobudila, a ešte som si dala minimálne jeden príbeh ráno, po zobudení.
Bola tak trošku návyková a vždy som sa tešila, aký ďalší zaujímavý príbeh na mňa čaká.
Úprimne som nevedela, čo presne od knihy čakať. (Málokedy si totiž čítam anotáciu a väčšinou sa rozhodujem len na základe niekoho odporúčania a opisu.) Takže som do knihy šla s tým, že sú to príbehy o prežití a ľudskej nezlomnosti. Nečakala som, že dostanem tak silné príbehy o boji o prežitie a že vlastne veľa z nich podvedome poznáme, pretože sú na základe nich spracované filmy a knihy.
Nebudem klamať, že ma zasiahli najviac príbehy o ženách. Moje najobľúbenejšie sa stali tri. O Juliane Koepcke, ktorá len v sedemnástich ako jediná prežila pád lietadla, aj vďaka tomu, že si z rany vyťahovala červy. O Ade Blackjack, ktorá dva roky prežila, kvôli nepodarenej výprave, na ostrove na Sibíri. Prežila svojich kolegov a to len kvôli túžbe znovu vidieť svojho syna. A posledný, výnimočne nie o žene, ale o Ragbyovom tíme, ktorý tiež prežil pád lietadla, ale tentokrát spadli na horu v Andách a museli prežiť 72 dní v snehu, v zime, bez vody a jedla s vedomím, že si o nich myslia, že už nežijú.
Nájdete tu aj veľa ďalších zaujímavých príbehov o mužovi, ktorý prežil zásahy bleskmi, o stroskotancoch na mori (tých je tu asi najviac), o horolezcoch, o Apolle a tak ďalej.
Ja som si toto čítanie fakt užila, príbehy totiž nie sú moc dlhé a vždy sú tak pútavo písané, že ani neviete ako Vám stránky ubiehajú popod prsty a už ste pri ďalšom. Vo mne len ostával nechápavý pocit, čo všetko ľudská bytosť dokáže, aby prežila a potreba sa o jednotlivých príbehoch s niekym podeliť, pretože tieto príbehy by malo poznať určite čo najviac ľudí.
Čítať viac
10

Všetky recenzie nájdete na mojom bookstagrame: papierovy_svet :)

Nella Kubišová
Overený zákazník
1.12.2022
Milujem to!
Jedným slovom - MILUJEM!

Keď som ponuku na tento recenzný výtlačok prijala, nečakala som od toho extrémne veľa. Myslela som si, že to budú nejaké obyčajné príbehy, ktoré ma nebude baviť čítať. Avšak opak bol pravdou a tentoraz som sa na svojom predsudku pekne popálila.

Hneď prvý príbeh ma úžasne vtiahol do knihy a navodil ma na vlnu, na ktorej som sa držala naozaj počas celej knihy. Príbeh slúžil ako predloha pre vzniknutie knihy o Robinsonovi Cruesovi, ktorý je nám všetkým veľmi dobre známy. Na začiatku tejto a aj každej ďalšej kapitoly nájdete kresbu, ktorá je naozaj krásne prepracovaná a tematická ku každému jednému príbehu. Mám veľmi rada, keď sú knižky ako také niečím obohatené a nie je to len bohapustý text. Naozaj musím povedať, že to dotvorilo skvelú bodku za už tak skvelými a fascinujúcimi príbehmi.

Stretla som sa tu naozaj so všetkým možným... od príbehov plných láskavosti, až po príbehy plných hlúposti, v ktorých hralo viac rolu šťastie ako rozum, ale poviem vám, že som si každý jeden užila rovnako.

Čo ma neskutočne milo prekvapilo bolo, že niekoľko príbehov som už aj poznala a touto cestou som si osviežila pamäť a vryla si do nej aj množstvo nových detailov. Medzi moje obľúbené patrí rozhodne príbeh o "nepotopiteľnej Molly Brown". Ja som neskutočným milovníkom Titanicu, ako aj celkovo takýchto krásnych romantických príbehov. Podľa mňa každý fanúšik tohto filmu toto meno započul a niečo sa mu v mysli vynorí. Naozaj som netušila o jej hrdinskom skutku, ktorý sprevádzal potopenie Titanicu a o to viac som šťastná, že som sa o ňom mohla dozvedieť.

Nájdete tu príbehy nie len zo Zeme, ale aj z vesmíru. Určite vám niečo hovorí slovné spojenie "Houston, máme problém." Viete ako vzniklo? Ak nie, tak tu to nájdete rozobraté do detailov. Vedela som, že kedysi bola do vesmíru vyslaná letka v Apolle 13, aj že táto misia bola neúspešná, avšak nejako som si neprepojila tieto dve veci a pritom túto vetu vo svojom bežnom živote používam. Netušila som, s akými detailmi sa museli ľudia na tejto misii popasovať a dávam klobúk dole nie len pred nimi, ale všetkými ktorí im pomohli vrátiť sa domov.

Nedá mi nespomenúť niektoré príbehy, ktoré boli dokonca sfilmované a možno ich niektorí z vás aj videli. Napríklad príbeh o Yossim Ghinsbergovi, ktorý prežil nejakú dobu v pralese. Tento film si môžete pozrieť v hlavnej úlohe s Danielom Radcliffom, ale poviem vám, mne pri niektorých scénach naozaj dvíhalo žalúdok.
Ďalej tu máme príbeh Rugbyového tímu, ktorí havarovali v Andách. Niekedy si človek pokladá otázku, že čo by urobil preto, aby mohol prežiť. Oni si ju kládli tiež a prežili len vďaka tomu, že sa z nich stali kanibali. V tejto situácii je mi nevoľno len na to pomyslieť, avšak keby som bola v situácii, kedy si mám vybrať smrť, alebo život, dlho by som nad touto voľbou nepremýšľala.
A v neposlednom rade by som chcela vyzdvihnúť príbeh Arona Ralstona, ktorého skutočný príbeh bol spracovaný do filmovej adaptácie s názvom 127 hodín. Ja sama som ho nikdy nevidela celý, avšak dodnes mám v hlave živú predstavu o tom, o čom bol. Tento človek si hrdinsky sám amputoval končatinu len preto, aby prežil a dostal sa z kaňonu v Colorade, v ktorom zostal uväznený.

Každý jeden z týchto príbehov je pre mňa neskutočnou inšpiráciou. Spomenula som iba niektoré, avšak v knižke je ich plno. Tiež by som chcela povedať, že to, ako boli príbehy napísané a spracované štylisticky a grafiky, bolo geniálne. Čítanie ma vôbec nenudilo a neboli len to len samé fakty, ako by ste možno čakali. Nájdete tu aj útržky rozhovor s danými ľuďmi, citácie ich výrokov a podobne.

Som naozaj neskutočne šťastná za to, že táto kniha bude mať miesto na mojej poličke a verím tomu, že to nebolo posledný raz, ktorý som ju držala v ruke. Chcem si aj naďalej pripomínať príbehy týchto ľudí, ktorý ma budú inšpirovať v mojom každodennom živote.
Čítať viac
28
30.11.2022
Myslela som si, že sa tejto novinke budem venovať minimálne niekoľko desiatok večerov, že si jednotlivé príbehy (a že ich tu veru bolo!) budem dávkovať pekne po jednom, možno po dvoch, no ani som sa nenazdala, a mala som za sebou polovicu knihy na jedno posedenie. 33 príbehov z pier 3 rôznych autorov nesie množstvo odlišných znakov, avšak jedno majú spoločné – neodtrhnete sa od nich ani keby čo bolo.

Spoznala som viacerých hrdinov a viaceré hrdinky, zablúdila som na miesta, o ktorých som doteraz netušila, alebo na ktoré sa sama zrejme nikdy nevydám, a ocitla som sa na hrane života a smrti práve vo chvíli, keď som to očakávala najmenej.

Nesmierne vydarená publikácia, ktorá vás donúti pochybovať o všetkých vašich doterajších znalostiach a nahliadnuť pod pokrievku či už známych alebo tých menej vychýrených hrdinských činov a môcť si na ne urobiť vlastný názor. A to som ešte ani nezačala chváliť farebné ilustrácie na začiatku každej kapitoly šikovne dotvárajúce dobrodružnú atmosféru.

Som naozaj rada, že som knižke dala šancu, tak ani vy nad ňou dlho neuvažujte. Stojí za to!
Čítať viac
20

Ďalšie knižné recenzie nájdete aj na mojom instagramovom profile - @knizny.svet :)

Knižný Svet
Overený zákazník
25.11.2022
Kniha v sebe ukrýva 33 silných, skutočných a neuveriteľných príbehov, ktoré mňa miestami hlboko zasiahli. Pre mňa to bolo inšpiratívne čítanie plné zaujímavých poznatkov zo skutočnosti - podľa skutočnej udalosti.

Každý z týchto príbehov je niečím iný, keďže knihu napísali až traja autori. Každý z nás má svoj spôsob vysvetľovania, opisu a štýlu rozprávania či písania. Tu to bolo veru cítiť a práve táto odlišnosť upútala moju čitateľskú pozornosť.

A v čom je táto kniha taká originálna?

V tom, že ma jednotlivé príbehy dokázali naplno vtiahnuť do deja, vžila som sa s daným prostredím, opismi a celkovo s knihou. Kniha zachytáva 314 rokov, čo je obdivuhodné číslo.

Kniha má asi 320 strán, no pri čítaní vám zbehnú ani neviete ako. Vďaka štýlu autorov sa číta ľahko a rýchlo. Formát je vhodný aj na cesty, čo je super, ak chcete napríklad cestovať s knihou či čítať knihu po večeroch.

Príbehy ponúkajú bližšie nazretie na prírodu, prežitie v nej a aj to aká silná dokáže byť. Občas až na hranici života a smrti. Ale častokrát to bola práve príroda, čo im pri prežití pomohla.
Je to o ľuďoch, ktorí sa neboja prekonávať svoje vlastné limity a majú radi dobrodružstvo v každom zmysle.

Priznávam, že ja by som sa niečo podobné nerozhodla skúsiť, ale zato z čítania mám úžasný zážitok. Nechýbalo mierne napätie, alebo dokonca aj zimomriavky. Bolo to úžasné čítanie!

Ak sa chcete vydať na odvážne miesta na našej Zemi, skúste si prečítať túto knihu. Dostanete sa napríklad na púšť, moria, do hôr, dažďových pralesov, jaskýň alebo do chladnejších miest.

Navyše v jednotlivých kapitolách nájdete aj nádherné ilustrácie čo je dokonalým ozvláštnením čítania.

Za seba vám môžem knihu len odporučiť a budem rada, ak jej dáte rovnako šancu. Kniha ako stvorená pre všetkých (ne) dobrodruhov.
Čítať viac

Autori

Čítať viac

„Nezaujímalo ma, kde budeme bývať, pracovať a čo bude zajtra. Bola som s ním. Iba na tom záležalo. A bola som šťastná. Taká šťastná ako nikdy predtým. “

Pod talianskymi hviezdami - Katarína Páleniková
Pod talianskymi hviezdami
Katarína Páleniková