Na smrť I + II

Keď zavolalo peklo, mohli sa s ním zhovárať iba vyvolení

Pri príležitosti 10. výročia prvého vydania vychádza román Na smrť I+II ako súborné dielo v exkluzívnom zberateľskom prevedení. Autorom obálky je renomovaný český grafický... Čítať viac

Vydavateľstvo
Ikar, 2022
688 strán
10-11 hodín čítania

Pri príležitosti 10. výročia prvého vydania vychádza román Na smrť I+II ako súborné dielo v exkluzívnom zberateľskom prevedení. Autorom obálky je renomovaný český grafický dizajnér Emil Križka. Toto jedinečné vydanie určite patrí . Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

20,90 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Pri príležitosti 10. výročia prvého vydania vychádza román Na smrť I+II ako súborné dielo v exkluzívnom zberateľskom prevedení. Autorom obálky je renomovaný český grafický dizajnér Emil Križka. Toto jedinečné vydanie určite patrí k tomu najkrajšiemu na slovenskom knižnom trhu.

Československo roku 1928. Dvaja kamaráti, maturanti z Ružomberka, Žid Viktor a Nemec Karol, neúmyselne zabijú syna miestneho podnikateľa. Viktor uteká k príbuzným do New Yorku a stáva sa členom mafiánskej organizácie Murder, Inc. Karol študuje medicínu v Mníchove a pod vedením Reinharda Heydricha sa mení na oddaného stúpenca nacistickej ideológie. Ocitajú sa tak na opačných stranách rodiaceho sa vojnového besnenia...

Na smrť je rozsahom a dejovým oblúkom najväčší slovenský porevolučný román. Prepája svet americkej mafie s hrôzami nacizmu. Detailne približuje vojnu mafiánskych rodín v Amerike, ako aj vzostup nacizmu v Nemecku, Noc dlhých nožov, Krištáľovú noc, nacistické programy eutanázie, vyhladzovacie operácie na východnom fronte a fungovanie koncentračných táborov. Román sa odohráva v rokoch 1928 – 1945 v Československu, Nemecku, Spojených štátoch, Poľsku, na Ukrajine, v Pobaltí a vrcholí v čase Slovenského národného povstania. Autor ponúka desivú pripomienku, ako málo stačí, aby z nás spadla civilizačná škrupina a zmenili sme sa na kruté, bezcitné monštrá.
Čítať viac
Počet strán
688
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1733255
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Ikar
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

8 hodnotení

8
0
0
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

Michal
Neoverený nákup
1.2.2023
Bravurne napisana kniha ktora opisuje nejaku casovu liniu ktora sa stala len nedavnom (2 cast)
a zasiahla cely svet.
Tu vidime ako sa osobnost cloveka moze zmenit vdaka ideam a vidinou moci nad druhimi. Nech nam je tato kniha varovanim pred odvaracim zraku danej situacie v dnesnej dobe. 5 hviezdiciek je malo.
Čítať viac
Oľga Šmotláková
Neoverený nákup
14.11.2022
Karika Na smrť I+II
Táto knižka bola určená pre môjho manžela ako darček k meninám. Obľúbil si tohto autora a preto sa veľmi potešil, keď si darček rozbalil. A hoci ubehli iba dva dni od odovzdania darčeka, má prečítaných už skoro 200 strán. To je znak toho, že ho kniha zaujala a baví ho. Viem, že sa k tomuto autorovi ešte niekedy vrátim, aby som môjmu manželovi urobila radosť. Možno už aj pod stromček. Čítať viac
13
Overený zákazník
24.10.2022
Jedna z najsilnejších kníh od Jozefa Kariku!
Sú knihy, ktoré vás dokážu vrátiť na zem a poriadne šokovať. Donútia vás zamyslieť sa nad tým, čo máte a že toho máte dosť, hoci sa neustále sťažujete, ste ufrflaní a občas preklínate život, čo vám to zasa urobil.

Na smrť I. a II. je kniha, ktorá nám dokáže otvoriť oči a aspoň načas nás zbaví nánosov negatívnych sebeckých myšlienok alebo prehnaných nárokov. Zároveň je to neuveriteľná lekcia z histórie , ktorú by si mali zopakovať mnohí z nás.
Je to príbeh o dvoch najlepších kamarátoch, ktorí boli v detstve nerozluční...ale po tragickej udalosti sa ich životy uberali rôznymi smermi. Z jedného sa stal mafiánsky gangster v Amerike. Z druhého nacistický esesák v Nemecku.
Viktor a Karol.
A potom sa dvaja bývalí kamaráti nečakane stretli uprostred hrôz nemeckého koncentračného tábora, stáli však na opačných stranách. Kým bývalý židovský gangster Viktor sa zúfalo snažil zachrániť svojich blížnych, fanatický esesák Karl zodpovedal za ich vyhladenie.
Kto prežije a kto kráča na istú smrť?

Jozef Karika neotravuje suchopárnou faktografiou, ani neubíja zdĺhavými opismi, ale ide priamo k veci – ako sa zachová drsný židovský gangster, ktorý sa vráti z Ameriky do prvého Slovenského štátu a stretne sa s gardistami a ľudákmi terorizujúcimi jeho príbuzných? Navyše ak ich vedie jeho bývalý najlepší priateľ?

----- Až teraz dav naozaj zaburácal. Karolovi išlo roztrhnúť bubienky. Ingrid, Jonas a dokonca aj Beppo vyskočili zo stoličiek, po lícach im tiekli nefalšované slzy, tlieskali ako zmyslov zbavení. Karol pochopil, že Hitler hovorí ku každému Nemcovi cez čosi, čo mali spoločné. Čosi, čo sa vytváralo rokmi strádania, nedostatku, poníženia a krívd, ktoré nasledovali po veľkej vojne. Aj naňho to zapôsobilo, no nezasiahlo ho to naplno, lebo tu nevyrastal.-----

Je to nesmierne silný, miestami až drsný príbeh, ktorý nezvládne každý. Najmä tí so slabším žalúdkom môžu mať problémy. Mnohé postavy sú až neuveriteľne neľudské, brutálne svine a hoci sa pred takými vecami snažíme niekedy zatvárať oči, hovoríme si, že to nemôže byť pravda...je to žiaľ odraz reality.
Jozef Karika v tejto knihe naplno rozbalil svoj majstrovský rozprávačský talent. Je to uveriteľné, výborne spracované a premyslené, takže rozhodne sa nebudete nútiť do čítania.

Karika majstrovsky vykreslil ľudské utrpenie a beštialitu toho obdobia. Nehral pritom iba na efekt. Postupný prerod Viktora, dovtedy nafúkaného a sebaistého gangstra, z ktorého sa stane troska snažiaca sa prežiť a chrániť svojich blízkych i priateľov.
Je to kniha o holokauste, ktorú Karika spracoval výsostne beletristicky, neubíja faktami, no evidentne má všetko naštudované do najmenších detailov. Je precízny a autentický. Vystaval špičkový historický triler, za ktorým cítiť obrovský kus práce.

----- „O niekoľko dní prišiel Mengele s vynikajúcou správou. Podarilo sa mu vyliečiť nómu, vynašiel spoľahlivý liečebný postup. Všetkým nadšene rozprával, že tajomstvo spočíva v správnej kombinácii neosalvarsanu a očkovania proti malárii. Zachránil aj malých pacientov v pokročilom stupni ochorenia. Vznášal sa od radosti, dvojčatám rozdal neobvyklé množstvo cukríkov. Potom poslal všetky deti z cigánskeho tábora do plynu.
Vyliečenú stovku aj zvyšných šesťsto.
Už ho nič nerozptyľovalo.
Všetku pozornosť upriamil na dvojičky a deti vo svojom pokusnom bloku.“-----

Pred desiatimi rokmi vyšli dve knihy, teraz obidve v jednej, exkluzívne upravenej zberateľskej verzii. Na obálke je parciálny UV lak a razba striebornou fóliou. V knihe sú dve lacetky, žiže látkové záložky – červená a čierna.
A najväčším grafickým bonusom je jedinečná červená oriezka, ktorá je potlačená čiernou farbou, čím vytvára mramorový efekt. Mimochodom, perfektnú obálku navrhol uznávaný český grafický dizajnér Emil Křižka.
Čítať viac

Jozef Karika

Čítať viac

Vydavateľstvo Ikar

Čítať viac

„Úspech môžeme dosiahnuť buď tým, že sa usilujeme o naplnenie očakávaní, alebo tým, že meníme naše očakávania.“