Uhádneš, komu patria Tajomné knižnice?   Súťažiť
Nebo vonia tebou - Eva Hrašková, Marenčin PT, 2022

14,65 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Nebo vonia tebou - Eva Hrašková, Marenčin PT, 2022
Nebo vonia tebou - Eva Hrašková, Marenčin PT, 2022

Nebo vonia tebou

Mirka, po náročnom detstve bez materinskej lásky, vychovávaná otcom alkoholikom, čelí životným vzostupom a pádom po svojom; spolieha sa na pomoc z neba. To jej má podobu... Čítať viac

4,0 37 hodnotení
Vydavateľstvo
Marenčin PT, 2022
256 strán
4-5 hodín čítania

Mirka, po náročnom detstve bez materinskej lásky, vychovávaná otcom alkoholikom, čelí životným vzostupom a pádom po svojom; spolieha sa na pomoc z neba. To jej má podobu levanduľovej lúky, na ktorej nikdy nie je sama. V dobrom aj zlom ju spre Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
14,90 €

14,65 €

-2 %
Na sklade, objednávajte však rýchlo
Ďalšie knižné vydania
Nebo vonia tebou - Eva Hrašková, Marenčin PT, 2015
Brožovaná väzba
Slovenčina, 2015
Vypredané

Naši škriatkovia odporúčajú

Vražda v Mena House - Erica Ruth Neubauer, Slovenský spisovateľ, 2023

Viac o knihe

Mirka, po náročnom detstve bez materinskej lásky, vychovávaná otcom alkoholikom, čelí životným vzostupom a pádom po svojom; spolieha sa na pomoc z neba. To jej má podobu levanduľovej lúky, na ktorej nikdy nie je sama. V dobrom aj zlom ju sprevádza matka, o ktorú pri tragickej udalosti prišla v detstve. Čo sa však stane, keď sa s ňou jedného dňa príde mama rozlúčiť? Je Tomáš skutočne tým pravým? A naozaj už stretnutia na levanduľovej lúke nepotrebuje? Svet zostáva rovnaký. Plný trápenia, aj radostí. A nič v ňom nie je také, ako sa na prvý pohľad zdá...
Čítať viac
Počet strán
256
Väzba
pevná väzba
Rozmer
130×200 mm
Hmotnosť
450 g
ISBN
9788056910252
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1621807
Vydanie
2
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Marenčin PT
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,0 / 5

37 hodnotení

25
1
6
4
3

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Jana Chvojková
Neoverený nákup
5
5.1.2023
Aj táto kniha má presvedčila o tom, že Eva Hrašková je úžasná spisovateľka. Dojímavý príbeh ženy túžiacich po láske, ktorá sa nevie vyrovnať so stratou matky.V tom sa asi nájdeme mnohé....Vrelo odporúčam, aj keď by sme možno záver čakali iný, je zároveň ponechaný na našej fantázii....
Čítať viac
Monika Králová
Neoverený nákup
2
12.2.2016
Po všetkých chválach, ktoré som na knihu počula, som čakala niečo veľkolepé. Do polovice knihy so dúfala, že to príde, potom mi však bolo jasné, že čakám zbytočne. Téma je síce otrepaná, no stále sa ponúka veľa možnosti ako ju spracovať, tu však aj spracovanie zlyhalo na celej čiare. Jedným slovom-slabé a povrchné.
Čítať viac
Jana Chvojková
Neoverený nákup
5.1.2023
Krásna kniha
Aj táto kniha má presvedčila o tom, že Eva Hrašková je úžasná spisovateľka. Dojímavý príbeh ženy túžiacich po láske, ktorá sa nevie vyrovnať so stratou matky.V tom sa asi nájdeme mnohé....Vrelo odporúčam, aj keď by sme možno záver čakali iný, je zároveň ponechaný na našej fantázii.... Čítať viac
9

Všetky recenzie dostupné na mojom instagramovom profile @ivinkaaa.booksland alebo blogu: https://ivinkaaa-booksland1.webnode.sk/

IVINKAAA BOOKSLAND
Overený zákazník
19.11.2022
3.5/5
Za zaslanie knihy na recenziu sa chcem poďakovať samotnej autorke.

Keď som si vyberala Nebo vonia tebou nechala som sa zlanáriť krásnou fialovou obálkou a anotáciou. Nikdy ešte obálka viac nevystihovala knihu, ako práve v tomto prípade. Sadlo to ako rezeň k zemiakovému šalatu.

Príbeh je od začiatku po koniec veľmi dojemný, tie emócie z neho sršia.

Mirka je obyčajná žena, ktorá v mladom veku stratila pilier života - matku - a je po nepeknom rozchode, z ktorého sa snaží spamätať. Je skromná, starostlivá a musí veľa obetovať, kvôli tomu, že jej otec je alkoholik. Ak ste to mali/máte v rodine, ani nemusím vysvetľovať, prečo to je náročné. Nerobí zbytočné intrigy, vrtochy a pre muža by sa rozdala. Na konci ma však jej charakter sklamal, k tomu sa ešte dostanem.

,,Nikdy nikoho nesúď a už vôbec neodsudzuj. Nato je tu niekto iný. Aj tak sa nedá vžiť do života nikoho iného." - mama, str. 166

Tomáš je muž snov, po takom túži snáď každá. Ak nie ste typ na grázlov a problémových mužov. Tiež má najskôr po svojom boku harpyu a príde mi, že to je už taký životný paradox, že dobrí láskaví muži majú vedľa seba úplne Xantipy. I jeho karta sa na konci otočí.

Kniha má plno emócií, ako som vyššie spomenula, i úsmevnych a vzrušivých momentov. Autorka ich opísala decentne, ale začervenajú jedno líce. Scény a sny s mamou sú prosto krásne a ukazujú, že čokoľvek vyššie existuje. Niekto to nazýva Bohom, inou vierou, vesmírom, čímkoľvek.

,,V živote sa všetko musí tak prirodzene vyrovnať, Mirka. Asi človek nemôže mať všetko, po čom túži. A hlavne to nemôže mať hneď v tom momente, keď mu to napadne." - Janka, str. 225.

Čo som vnímala negatívne bolo potom až príliš veľa deminutív, ktoré pôsobili rušivo a už tam ani nepasovali. Pochopiteľne, keď komunikovali s malou Natálkou to bolo na mieste. No medzi dospelými? To mi tam prekážalo.

Na konci konali postavy až skratovo. Všetky problémy dokázali vyriešiť, i keď s hádkami, ale postavili sa im čelom a s rozumom. Na posledných stranách som však postrádala všetku logiku a ako by sa ich správanie otočilo o 180 stupňov, čo sa mi ku nim vôbec nehodilo. Boli rozumní, rozvážní a náhle toto. Toto celé mi trošku skazilo dojem.

Záverečné hodnotenie
Autorkin štýl je ľahký, dobre čitateľný a chytí vás za srdce. Vie sa pohrať s emóciami, postavy sú reálne a dej je z každodenného prostredia. Používa i mnoho dojemných myšlienok. Až na záverečné konanie postáv nemám čo vytknúť a určite odporúčam. Možno by bolo dobré pripraviť si i nejaké vreckovky. Za mňa 3,5/5.
Čítať viac
6
31.10.2022
Nebo vonia Tebou
Krásna obálka, ktorá ma hneď upútala.
Levanduľový príbeh, ktorý v sebe ukrýva smutný a zároveň krásny príbeh.

Autorka opísala Mirkin neľahký život po smrti svojej maminky.
Dlhé roky nepocítila čaro rodinného pokoja, lásky a spolupatričnosti. Podarí sa jej opäť pocítiť lásku celej rodiny?

Mirka má svoje sny, kde sa stretáva, rozpráva s mamou na levandulovej lúke a vcítite sa do tej krásnej vône. No kto by nemal rád levandulu.
V sne jej pomáha, usmerňuje ju a je stále pri nej. Dáva na nich pozor z neba a ochraňuje ich.

Príbeh je o nezištnej láske dvoch ľudí medzi Mirkou a Tomášom. Jediná a ozajstná láska, ktorá je nádherná. K láske medzi 2 ľuďmi chýba už len spečatenie ich lásky. Podarí sa im to?

Pre Vás je viac spečatenie lásky pred oltárom ?? alebo nový maličký život ?????

Knižka nechá vo Vás rôzne pocity, je citlivá, nežná, smutná. Nájdete v nej krásne myšlienky, že si musíme užívať každý jeden deň, nakoľko nevieme čo nás zajtra čaká.

,,Život sa nám míňa pred očami a najhoršie na tom celom je, že nevieme predvídať.“

,,Na tomto svete nemáme nič isté, iba ak smrť.”

,,Vraj dobré sa musí vyvážiť zlym.”

,,Občas potrebujeme zatočiť kolesom šťastia a nechať loptičku skákať na hranici získania a straty.”
Čítať viac
Daniela
Neoverený nákup
15.10.2022
Priemerná
Kniha mi príde prvoplanová, bez dramatičnosti a napätia. Prečítala som, ale nebolo to tak, že by som knižku nedokázala pustiť z ruky. Každý by chcel mať svojho poradcu, hoci v snoch či v nebi. Ale toto mi prišlo uletené a naivné. Záver sa mi páčil, zostal otvorený a nebol presladený. Ale viac krát by som knihu nečítala, raz stačilo. Čítať viac
LUCIA
Neoverený nákup
11.9.2022
Jeden všedný deň sme navštívili kníhkupectvo. Knižka "NEBO VONIA TEBOU" ma na prví pohľad zaujala obálkou. Nakoniec mi bola darom od sestry s neterkou. Prvé čítanie bolo zvláštne, no bolo to mojou chybou. Nesústredila som sa na príbeh. Tak som si jeden večer povedala, že idem na to znova... Knižku som prečítala na tri krát. Voľný večer ma vtiahol do deja tak, že som sa nemohla dočkať, kedy budem môcť pokračovať. Knižka nechala vo mne rôzne pocity, no zároveň pripomenula, že si musíme užívať každý jeden deň, nakoľko nevieme čo nás v živote čaká. Odporúčam túto knižku a prajem čitateľom nech nájdu v knižke tie pocity, ktoré som v nej našla ja! Čítať viac
8
30.8.2022
Dokonalá
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Levanduľová lúka. Celý čas som šlapala v nej s hlavnou hrdinkou Mirkou.
Mirka túži po väčšej láske a starostlivosti. Prišla však o svoju maminku s ktorou sa každý večer rozpráva na levanduľovej lúke.
Spoznávajú sa viac a viac. Dokonca sa spozná aj s láskou svojho života, avšak aj tak túži dostať od života dostať viac.

Ja som celý čas "lapala" po dychu a chcela som Mirku spoznať viac. Príbeh sa mi naozaj páčil, bol krehký ako sú naše ľudské duše.
Dokonalá obálka, ktorá naozaj súznie s príbehom.
Odporúčam pre všetky zasnené duše ako som JA.
Čítať viac
14

20 yo | bookstagram: @jankina.kniznicka ♡ | books: 2020: 58 | 2021: 80 | 2022: 47 | 2023:

jankina.kniznicka
Overený zákazník
24.8.2022
Kniha s hlbokým posolstvom
Nebo vonia tebou ma zaujalo krásnou levanduľovou obálkou a anotáciou, ktorá sľubuje smutný príbeh. Hoci ide o druhé vydanie autorkinho románu, aj po siedmich rokoch ide o silné a miestami i bolestivé čítanie. Ak ste knihu ešte nezaregistrovali, je čas to napraviť.

Keby som mala príbeh na začiatok opísať len jednou vetou, zhrnula by som to takto: Kniha, pri ktorej zistíte, že je naozaj tenká hranica medzi šťastím a nešťastím, zdravím a chorobou, životom a smrťou, láskou a nenávisťou. To, že si tieto slová hneď neuvedomíte je v poriadku, ale ak sa chcete presvedčiť, že sú myslené vážne, potom neváhajte a oddajte sa príbehu, kde je hlavnou hrdinkou silná ženská postava Mirka. Mirka nemá ľahký život a vie to už od detstva - prišla o mamu, jej otec začať piť a nikto jej neposkytol oporu. Práve tento príbeh nám ukazuje, aké je to prežívať trápenie, smútok, bolesť a byť na to v živote sám. Ale ako sa hovorí, aj po búrke vyjde slnko. Aj Mirkin život sa príchodom nového človeka do jej všedných dní mení a ponuré myšlienky strieda úprimný úsmev i pomalé zabúdanie na minulosť.

Autorka v knihe použila symbol nikdy nekončiacej levanduľovej lúky, kde spája nadpozemské veci s tými reálnymi. S niečím podobným som sa zatiaľ nestretla a tak ma nová téma v knihe zasiahla na tom najcitlivejšom mieste. Tak málo stačilo na to, aby bol vzťah medzi Mirkou a jej matkou opísaný pekne, bolo tam cítiť materinskú lásku, pomocnú ruku a rady, ktoré naozaj fungovali. Krásny nápad! Mirka bola človek s veľkým srdcom, otvorenou mysľou a so správnymi úsudkami, takže som ju občas poľutovala a rýchlo sa do nej vcítita. Jej postava vám, ako aj mne, prirastie k srdcu.

Nedá mi nespomenúť, že toto bol prvý kontakt s autorkou, ktorá píše naozaj dobre a tak, ako keby si niektorými situáciami sama prešla. Tu teda nemám čo vytknúť a určite nepohrdnem jej ďalšími príbehmi.

Lúka, levanduľa, anjel, či nekonečná láska - nebo môže mať pre každého milión podôb a je len na nás, ako ho budeme vnímať. Jedno je však isté, viera sa zdá byť silnejšia, než si môžme myslieť.
Čítať viac
Janka
Neoverený nákup
15.2.2017
Úžasná kniha
Krásna kniha, napísaná ľahkým perom, v ktorej spisovateľka spája pozemské veci s tými nadpozemskými. Tematika s levanduľovým poľom bola neskutočná, sem tam som sa aj ja preniesla na to pole a cítila tú krásnu vôňu. Odporúčam každému prečítať, človek si pri čítaní tejto knihy uvedomí, že hoci sú v živote smutné situácie, predsa len nás posúvajú vpred a robia nás silnejšími. Ďakujem skvelej spisovateľke za krásny čitateľský zážitok a už sa teším na ďalšie knihy od nej. Celkom by som sa potešila, keby nadviazala na túto knihu a napísala ďalšie pokračovanie príbehu. Čítať viac
Erika
Neoverený nákup
9.4.2016
Názor čitateľa
Prave som tuto knihu docitala. No uzasne pocity,ktore vo mne nechala. Velmi smutna kniha,no plna nadeje a lasky. Este som tak pri ziadnej knihe neplakala ako pri tejto. Len snad nebola prilis inspirovana skutocnostou. Prajem pani Hraskovej vela dalsich putavych knih z jeh ruk :-) Čítať viac

Eva Hrašková

Čítať viac

Vydavateľstvo Marenčin PT

Čítať viac

„Až vtedy pochopila diabolskú prefíkanosť ich nepriateľov. Tým, že do svojich lží zamiešali štipku pravdy, ich ešte viac posilnili.“