Prečítate na zariadeniach:

  • Pocketbook
  • Kindle
  • Smartfón či tablet s príslušnou aplikáciou
  • Počítač s príslušnou aplikáciou

Nie je možné meniť veľkosť písma, formát je preto vhodný skôr pre väčšie obrazovky.

Viac informácií v našich návodoch

Prečítate na zariadeniach:

  • Pocketbook
  • Kindle
  • Smartfón či tablet s príslušnou aplikáciou
  • Počítač s príslušnou aplikáciou

Viac informácií v našich návodoch

Prečítate na:

Neprečítate na:

Ako čítať e-knihy zabezpečené cez Adobe DRM?

Nebo vonia tebou

Mirka, po náročnom detstve bez materinskej lásky, vychovávaná otcom alkoholikom, čelí životným vzostupom a pádom po svojom; spolieha sa na pomoc z neba. To jej má podobu... Čítať viac

4,2 54 hodnotení
Vydavateľstvo
Marenčin PT, 2022
256 strán
5-6 hodín čítania
Vychádzame z priemerného údaju o rýchlosti čítania 230 slov za minútu, od knihy ku knihe a čitateľa ku čitateľovi sa to však môže líšiť.

Mirka, po náročnom detstve bez materinskej lásky, vychovávaná otcom alkoholikom, čelí životným vzostupom a pádom po svojom; spolieha sa na pomoc z neba. To jej má podobu levanduľovej lúky, na ktorej nikdy nie je sama. V dobrom aj zlom ju spre Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
Cena: 14,90 €
U dodávateľa > 5 ks
Posielame do 3 – 6 dní
Tento produkt momentálne nemáme na sklade, ale zvyčajne vám ho vieme zabezpečiť a odoslať do 3 – 6 dní. A posnažíme sa aj trochu rýchlejšie!

Dostupné v 14 knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania (2)
  • Kniha: Nebo vonia tebou (Eva Hrašková). Marenčin PT, 2015
    Brožovaná väzba
    Slovenčina, 2015
    Vypredané
    Ach, mrzí nás to, z tejto knihy sa už predali všetky výtlačky a nemáme ju na sklade my ani vydavateľ :( Teoreticky však môžete mať šťastie v niektorých iných obchodoch, ktoré ešte nepredali posledné kusy.
  • Kniha: Nebe voní tebou (Eva Hrašková). Naše vojsko, 2018
    Pevná väzba s prebalom
    Čeština, 2018
    Do 3 – 5 dní
    Tento produkt momentálne nemáme na sklade, ale zvyčajne vám ho vieme zabezpečiť a odoslať do 3 – 5 dní. A posnažíme sa aj trochu rýchlejšie!

    14,10 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Martinus Knižná šifra 26. Knižná šifra je späť! Stiahni si appku Martinus a hraj o letenky a kufor plný kníh. Viac info
Mirka, po náročnom detstve bez materinskej lásky, vychovávaná otcom alkoholikom, čelí životným vzostupom a pádom po svojom; spolieha sa na pomoc z neba. To jej má podobu levanduľovej lúky, na ktorej nikdy nie je sama. V dobrom aj zlom ju sprevádza matka, o ktorú pri tragickej udalosti prišla v detstve. Čo sa však stane, keď sa s ňou jedného dňa príde mama rozlúčiť? Je Tomáš skutočne tým pravým? A naozaj už stretnutia na levanduľovej lúke nepotrebuje? Svet zostáva rovnaký. Plný trápenia, aj radostí. A nič v ňom nie je také, ako sa na prvý pohľad zdá...
Naše katalógové číslo
1621807
Počet strán
256
Väzba
pevná väzba
Rozmer
130×200 mm
Hmotnosť
450 g
ISBN
9788056910252
Rok vydania
2022
Vydanie
2
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Marenčin PT
Kategorizácia

Našli ste chybu alebo škodlivý obsah? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu alebo škodlivý obsah

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,2 / 5
36
5
6
4
3

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Zhrnutie recenzií

Zosumarizované pomocou AI, ktorá môže robiť chyby.

Kniha rozpráva dojímavý príbeh Mirky, ktorá sa vyrovnáva so stratou matky a nachádza oporu v láske s Tomášom, pričom sa často vracia do snov na levanduľovú lúku. Mnohí čitatelia oceňujú emotívnosť, ľahký štýl písania a symboliku levandule, niektorí však knihu považujú za predvídateľnú alebo niekedy príliš patetickú. Záver zostáva otvorený alebo pôsobí pre niektorých skratovo, čo u niektorých čitateľov spôsobilo zmiešané pocity. Celkovo ide o ľahko čitateľný román s výrazným duchovným a citovým rozmerom, ktorý osloví priaznivcov nežných, dojímavých príbehov.

Čitatelia oceňujú
  • Krásna, levanduľová obálka, ktorá mnohým čitateľom hneď padla do oka.
  • Dojímavý a emotívny príbeh, ktorý viacerí čitatelia prečítali na jeden dych.
  • Silná symbolika levanduľovej lúky a sny s mamou, ktoré dodávajú knihe duchovný rozmer.
  • Autorkin štýl je vnímaný ako ľahký a príjemný na čítanie, vhodný na oddych.
Čitatelia ďalej hodnotia
  • Pre niektorých čitateľov je dej predvídateľný, klišé alebo príliš naivný.
  • Záver knihy pôsobí otvorene alebo skratovo a niektorí považujú konanie postáv na posledných stranách za nelogické.
  • Niektorým prekážali jazykové nedostatky, gramatické chyby a nadmerné používanie deminutív.
Pomohlo vám zhrnutie?
Zuzana Sulaiová
Neoverený nákup
5
30.10.2024
Po prečítaní tejto knižky budete ešte dlho v nose cítiť vôňu levandule.Priznám sa,že už som si všelijako predstavovala ako vyzerá nebo,ale táto predstava je naozaj výnimočná.
Ako aj knižka.Je plná krásnych myšlienok.Nič na svete nie je večné.To,že máme rodičov,zajtra už nemusí byť aktuálne.Stačí jedna návšteva u lekára a naše zdravie môže spadnúť ako domček z kariet.To,že sadneme za volant ešte neznamená,že sa dostaneme bezpečne do cieľa.Ani to,keď sa dvaja rozhodnú mať dieťa neznamená,že ho naozaj budú mať...
Knižku odporúčam každému,lebo všetci máme mamu.A tá na nás dáva pozor,či je ešte živá alebo už v nebi.Páči sa mi,aký obal E.Hrašková zvolila.Korešponduje s knihou.Je jemná, fialová, krásna a písaná s takou zvláštnou ľahkosťou.
Myslela som si,že dám len 4 hviezdičky kvôli Mirkinmu otcovi...
Lebo som presvedčená,že alkoholik si nikdy sám nepomôže,ani sa neuvedomí.Závislý človek si musí najprv sám chcieť pomôcť,až potom je reálne schopný liečiť sa.
Ale to je môj súkromný názor.
Knižku hodnotím veľmi pozitívne,som rada,že pribudla do mojej zbierky
Monika Králová
Neoverený nákup
2
12.2.2016
Po všetkých chválach, ktoré som na knihu počula, som čakala niečo veľkolepé. Do polovice knihy so dúfala, že to príde, potom mi však bolo jasné, že čakám zbytočne. Téma je síce otrepaná, no stále sa ponúka veľa možnosti ako ju spracovať, tu však aj spracovanie zlyhalo na celej čiare. Jedným slovom-slabé a povrchné.
Overený zákazník
14.5.2025
Ako si predstavujete nebo? Myšlienka levanduľového poľa sa mi veľmi páči, vôňa a tá krása...

Život Mirky nezačína najlepšie, smrť mami v skorom veku, otec, ktorý svoj žiaľ utápa v alkohole, v dospelom živote nie zrovna správny výber partnera... až do chvíle kedy spozna Tomáša.

Život je zrazu krajší, farebnejší ale tu ma začala veľmi vytáčať, chápem, že túžba po bábätku je veľmi silná ale ta jej bola az odporne doterná.

Ale toto je veľmi krásny príbeh o nádeji, láske a plnení tajných snov a hlavne sny, ktoré Mirka mala boli nádherné a poučné
reagovať
Zuzana Sulaiová
Overený zákazník
30.10.2024
,,Strachom si pritiahneš všetky pohromy,na ktoré myslíš."
Po prečítaní tejto knižky budete ešte dlho v nose cítiť vôňu levandule.Priznám sa,že už som si všelijako predstavovala ako vyzerá nebo,ale táto predstava je naozaj výnimočná.
Ako aj knižka.Je plná krásnych myšlienok.Nič na svete nie je večné.To,že máme rodičov,zajtra už nemusí byť aktuálne.Stačí jedna návšteva u lekára a naše zdravie môže spadnúť ako domček z kariet.To,že sadneme za volant ešte neznamená,že sa dostaneme bezpečne do cieľa.Ani to,keď sa dvaja rozhodnú mať dieťa neznamená,že ho naozaj budú mať...
Knižku odporúčam každému,lebo všetci máme mamu.A tá na nás dáva pozor,či je ešte živá alebo už v nebi.Páči sa mi,aký obal E.Hrašková zvolila.Korešponduje s knihou.Je jemná, fialová, krásna a písaná s takou zvláštnou ľahkosťou.
Myslela som si,že dám len 4 hviezdičky kvôli Mirkinmu otcovi...
Lebo som presvedčená,že alkoholik si nikdy sám nepomôže,ani sa neuvedomí.Závislý človek si musí najprv sám chcieť pomôcť,až potom je reálne schopný liečiť sa.
Ale to je môj súkromný názor.
Knižku hodnotím veľmi pozitívne,som rada,že pribudla do mojej zbierky
reagovať
Overený zákazník
25.6.2024
Nebo vonia tebou je veľmi pekný príbeh, v ktorom sa ukrýva mnoho krásnych myšlienok. Síce trochu smutný, ale myslím, že pohladí na duši každého jedného z nás. Túto knižku ocenia najmä tí, ktorí stratili niekoho blízkeho. Evkin štýl písania mne osobne veľmi sedí a jej knihy sa čítajú jedna radosť.
Overený zákazník
21.2.2024
Nebo
Už veľmi dlho sa mi páčil názov tejto knihy a konečne sa ku mne dostala. Veľmi príjemné pocity som mala pri čítaní a najviac sa mi páčilo ako bolo vykreslené nebo s Mirkinou mamou.
reagovať
Dominika
Neoverený nákup
12.11.2023
Pekný príbeh
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Bola to moja prvá knižka od autorky a rada si prečítam aj ďalšie. Čítala sa výborne "zhltla som ju za dva dni.
Hlavná hrdinka to v živote nemala ľahké. To, že matku stratila veľmi skoro jej ovplyvní život aj v dospelosti. Isté obdobie mamu stretáva v snoch, no keď stretne Tomáša sny zmiznú.
Chlapa ako Tomáš by chcela snáď každá z nás. Láskavý, pozorný, bol Mirke oporou, miloval ju..... vydrží ich vzťah ťažkú skúšku?
Jediné, čo ma na knižke sklamalo bol koniec, ktorý zostal otvorený, sama neviem, aký mám z neho pocit. Celkom by som uvítala, keby autorka napísala aj druhú časť.
Dominika Dupkalová
Overený zákazník
25.8.2023
Nebo vonia tebou
Za mňa musím povedať, že skvelá kniha - strieda sa tam smútok, radosť, láska, hnev ...
Mirky mi bolo naozaj ľúto, po tom všetkom, čím si prešla, som čakala, že na záver bude skutočne šťastná a že sa jej splní ten jediný sen, ktorý mala ....
Avšak život zdá sa je nevyspytateľný a nie vždy musí skončiť šťastne, čo tým aj autorka v knihe chcela zrejme ukázať - ALE ten koniec mi prišiel nevyriešený, pretože z neho neviem, či Mirka bude s Tomášom, alebo zostane každý sám ?

Určite knižku odporúčam a dúfam , že bude aj nejaké pokračovanie , ale to sa nechám prekvapiť :)
Overený zákazník
3.8.2023
Kniha o živote
"Nikdy nikoho nesúď a už vôbec neodsudzuj. Nato je tu niekto iný. Aj tak sa nedá vžiť do života niekoho iného... Vieš, ako sa vraví; najprv obuj moje topánky, pocíť všetky kamene, ktoré ma tlačia, kráčajú po mojej ceste, preliezaj všetky prekážky, ktoré na nej sú, až potom mi môžeš hovoriť, čo robím zle, čo dobre..."

Táto kniha pre mňa je knihou o živote. Každý človek si ho začne vážiť až vtedy, keď zažije nejakú stratu (alebo je blízko nej). Bol to smutno-krásny príbeh plný životných múdrostí. Autorkin štýl písania sa mi veľmi páčil, vety často ozvláštnila metaforami či trefnými prirovnaniami. A ja také môžem...
Veľmi sa mi páčil duchovný rozmer príbehu...aj tie môžem.
Autorka sa dotýkala veľmi ťažkých tém, ktoré, žiaľ, patria k životu... témy alkoholizmu, témy smrti veľmi blízkeho človeka, témy rakoviny či prehnanej snahy počať dieťa...teda tém zmien v živote. Zmien, ktoré prídu, či chceme alebo nie. Zmien, s ktorými musíme bojovať. Zmien, s ktorými si každý vysporiada po svojom...
Život je nevyspytateľný, osud vrtký, užívajme si každú sekundu.
Jediné, čo ma prekvapilo, bol ba mňa príliš dramatický záver vzhľadom na kapitoly pred ním. A teda dúfam, že ten otvorený koniec som pochopila správne...

"... nič na tomto svete nemáme isté, iba ak smrť. Život sa nám míňa pred očami a najhoršie na tom celom je, že nevieme predvídať. V živote stačí jediná sekunda..."
Lucia
Neoverený nákup
5.7.2023
Krasna kniha
Nebo vonia tebou je krasna kniha,plná emócií,nedokázala som ju prečítať bez sĺz.
Príbeh plný lásky ci už rodičovskej alebo partnerskej, plus odkazy mami z neba.
Jana Chvojková
Neoverený nákup
5.1.2023
Krásna kniha
Aj táto kniha má presvedčila o tom, že Eva Hrašková je úžasná spisovateľka. Dojímavý príbeh ženy túžiacich po láske, ktorá sa nevie vyrovnať so stratou matky.V tom sa asi nájdeme mnohé....Vrelo odporúčam, aj keď by sme možno záver čakali iný, je zároveň ponechaný na našej fantázii....
reagovať
Overený zákazník
19.11.2022
3.5/5
Za zaslanie knihy na recenziu sa chcem poďakovať samotnej autorke.

Keď som si vyberala Nebo vonia tebou nechala som sa zlanáriť krásnou fialovou obálkou a anotáciou. Nikdy ešte obálka viac nevystihovala knihu, ako práve v tomto prípade. Sadlo to ako rezeň k zemiakovému šalatu.

Príbeh je od začiatku po koniec veľmi dojemný, tie emócie z neho sršia.

Mirka je obyčajná žena, ktorá v mladom veku stratila pilier života - matku - a je po nepeknom rozchode, z ktorého sa snaží spamätať. Je skromná, starostlivá a musí veľa obetovať, kvôli tomu, že jej otec je alkoholik. Ak ste to mali/máte v rodine, ani nemusím vysvetľovať, prečo to je náročné. Nerobí zbytočné intrigy, vrtochy a pre muža by sa rozdala. Na konci ma však jej charakter sklamal, k tomu sa ešte dostanem.

,,Nikdy nikoho nesúď a už vôbec neodsudzuj. Nato je tu niekto iný. Aj tak sa nedá vžiť do života nikoho iného." - mama, str. 166

Tomáš je muž snov, po takom túži snáď každá. Ak nie ste typ na grázlov a problémových mužov. Tiež má najskôr po svojom boku harpyu a príde mi, že to je už taký životný paradox, že dobrí láskaví muži majú vedľa seba úplne Xantipy. I jeho karta sa na konci otočí.

Kniha má plno emócií, ako som vyššie spomenula, i úsmevnych a vzrušivých momentov. Autorka ich opísala decentne, ale začervenajú jedno líce. Scény a sny s mamou sú prosto krásne a ukazujú, že čokoľvek vyššie existuje. Niekto to nazýva Bohom, inou vierou, vesmírom, čímkoľvek.

,,V živote sa všetko musí tak prirodzene vyrovnať, Mirka. Asi človek nemôže mať všetko, po čom túži. A hlavne to nemôže mať hneď v tom momente, keď mu to napadne." - Janka, str. 225.

Čo som vnímala negatívne bolo potom až príliš veľa deminutív, ktoré pôsobili rušivo a už tam ani nepasovali. Pochopiteľne, keď komunikovali s malou Natálkou to bolo na mieste. No medzi dospelými? To mi tam prekážalo.

Na konci konali postavy až skratovo. Všetky problémy dokázali vyriešiť, i keď s hádkami, ale postavili sa im čelom a s rozumom. Na posledných stranách som však postrádala všetku logiku a ako by sa ich správanie otočilo o 180 stupňov, čo sa mi ku nim vôbec nehodilo. Boli rozumní, rozvážní a náhle toto. Toto celé mi trošku skazilo dojem.

Záverečné hodnotenie
Autorkin štýl je ľahký, dobre čitateľný a chytí vás za srdce. Vie sa pohrať s emóciami, postavy sú reálne a dej je z každodenného prostredia. Používa i mnoho dojemných myšlienok. Až na záverečné konanie postáv nemám čo vytknúť a určite odporúčam. Možno by bolo dobré pripraviť si i nejaké vreckovky. Za mňa 3,5/5.

Eva Hrašková

Vydavateľstvo Marenčin PT

Obchodný názov
Marenčin PT, spol. s r.o.
Adresa
Jelenia 6
811 05 Bratislava 1
Slovenská republika
E-mail
marencin@marencin.sk
Život nie je film. Nikdy nevieš, ktorý dátum bude pamätný, ktorý deň nezabudnuteľný. Proste len žiješ. Ráno vstaneš, niečo sa cez deň stane a večer ideš spať. To je pravda.
Kniha: Loviť alebo nebyť (Iva Kučerová), 2009
Loviť alebo nebyť
  • Iva Kučerová