Nebo vonia tebou - Eva Hrašková, Marenčin PT, 2022

14,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Nebo vonia tebou - Eva Hrašková, Marenčin PT, 2022
Nebo vonia tebou - Eva Hrašková, Marenčin PT, 2022

Nebo vonia tebou

Mirka, po náročnom detstve bez materinskej lásky, vychovávaná otcom alkoholikom, čelí životným vzostupom a pádom po svojom; spolieha sa na pomoc z neba. To jej má podobu... Čítať viac

4,2 47 hodnotení
Vydavateľstvo
Marenčin PT, 2022
256 strán
4-5 hodín čítania

Mirka, po náročnom detstve bez materinskej lásky, vychovávaná otcom alkoholikom, čelí životným vzostupom a pádom po svojom; spolieha sa na pomoc z neba. To jej má podobu levanduľovej lúky, na ktorej nikdy nie je sama. V dobrom aj zlom ju spre Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

14,90 €

Na sklade 1 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 9 knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania
Nebo vonia tebou - Eva Hrašková, Marenčin PT, 2015
Brožovaná väzba
Slovenčina, 2015
Vypredané

Naši škriatkovia odporúčajú

Čierna orchidea - Lucinda Riley, Tatran, 2024

Viac o knihe

Mirka, po náročnom detstve bez materinskej lásky, vychovávaná otcom alkoholikom, čelí životným vzostupom a pádom po svojom; spolieha sa na pomoc z neba. To jej má podobu levanduľovej lúky, na ktorej nikdy nie je sama. V dobrom aj zlom ju sprevádza matka, o ktorú pri tragickej udalosti prišla v detstve. Čo sa však stane, keď sa s ňou jedného dňa príde mama rozlúčiť? Je Tomáš skutočne tým pravým? A naozaj už stretnutia na levanduľovej lúke nepotrebuje? Svet zostáva rovnaký. Plný trápenia, aj radostí. A nič v ňom nie je také, ako sa na prvý pohľad zdá...
Čítať viac
Počet strán
256
Väzba
pevná väzba
Rozmer
130×200 mm
Hmotnosť
450 g
ISBN
9788056910252
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1621807
Vydanie
2
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Marenčin PT
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,2 / 5

47 hodnotení

30
4
6
4
3

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Dominika Dupkalová
Neoverený nákup
5
25.8.2023
Za mňa musím povedať, že skvelá kniha - strieda sa tam smútok, radosť, láska, hnev ...
Mirky mi bolo naozaj ľúto, po tom všetkom, čím si prešla, som čakala, že na záver bude skutočne šťastná a že sa jej splní ten jediný sen, ktorý mala ....
Avšak život zdá sa je nevyspytateľný a nie vždy musí skončiť šťastne, čo tým aj autorka v knihe chcela zrejme ukázať - ALE ten koniec mi prišiel nevyriešený, pretože z neho neviem, či Mirka bude s Tomášom, alebo zostane každý sám ?

Určite knižku odporúčam a dúfam , že bude aj nejaké pokračovanie , ale to sa nechám prekvapiť :)
Čítať viac
Monika Králová
Neoverený nákup
2
12.2.2016
Po všetkých chválach, ktoré som na knihu počula, som čakala niečo veľkolepé. Do polovice knihy so dúfala, že to príde, potom mi však bolo jasné, že čakám zbytočne. Téma je síce otrepaná, no stále sa ponúka veľa možnosti ako ju spracovať, tu však aj spracovanie zlyhalo na celej čiare. Jedným slovom-slabé a povrchné.
Čítať viac
Dominika
Neoverený nákup
12.11.2023
Pekný príbeh
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Bola to moja prvá knižka od autorky a rada si prečítam aj ďalšie. Čítala sa výborne "zhltla som ju za dva dni.
Hlavná hrdinka to v živote nemala ľahké. To, že matku stratila veľmi skoro jej ovplyvní život aj v dospelosti. Isté obdobie mamu stretáva v snoch, no keď stretne Tomáša sny zmiznú.
Chlapa ako Tomáš by chcela snáď každá z nás. Láskavý, pozorný, bol Mirke oporou, miloval ju..... vydrží ich vzťah ťažkú skúšku?
Jediné, čo ma na knižke sklamalo bol koniec, ktorý zostal otvorený, sama neviem, aký mám z neho pocit. Celkom by som uvítala, keby autorka napísala aj druhú časť.
Čítať viac
Dominika Dupkalová
Overený zákazník
25.8.2023
Nebo vonia tebou
Za mňa musím povedať, že skvelá kniha - strieda sa tam smútok, radosť, láska, hnev ...
Mirky mi bolo naozaj ľúto, po tom všetkom, čím si prešla, som čakala, že na záver bude skutočne šťastná a že sa jej splní ten jediný sen, ktorý mala ....
Avšak život zdá sa je nevyspytateľný a nie vždy musí skončiť šťastne, čo tým aj autorka v knihe chcela zrejme ukázať - ALE ten koniec mi prišiel nevyriešený, pretože z neho neviem, či Mirka bude s Tomášom, alebo zostane každý sám ?

Určite knižku odporúčam a dúfam , že bude aj nejaké pokračovanie , ale to sa nechám prekvapiť :)
Čítať viac
12

Som čitateľský všežrút, čítam všetko, čo má myšlienku a čo ma zaujme. Najradšej ale čítavam knihy s vojnovou tematikou.

Beáta Bučková
Overený zákazník
3.8.2023
Kniha o živote
"Nikdy nikoho nesúď a už vôbec neodsudzuj. Nato je tu niekto iný. Aj tak sa nedá vžiť do života niekoho iného... Vieš, ako sa vraví; najprv obuj moje topánky, pocíť všetky kamene, ktoré ma tlačia, kráčajú po mojej ceste, preliezaj všetky prekážky, ktoré na nej sú, až potom mi môžeš hovoriť, čo robím zle, čo dobre..."

Táto kniha pre mňa je knihou o živote. Každý človek si ho začne vážiť až vtedy, keď zažije nejakú stratu (alebo je blízko nej). Bol to smutno-krásny príbeh plný životných múdrostí. Autorkin štýl písania sa mi veľmi páčil, vety často ozvláštnila metaforami či trefnými prirovnaniami. A ja také môžem...
Veľmi sa mi páčil duchovný rozmer príbehu...aj tie môžem.
Autorka sa dotýkala veľmi ťažkých tém, ktoré, žiaľ, patria k životu... témy alkoholizmu, témy smrti veľmi blízkeho človeka, témy rakoviny či prehnanej snahy počať dieťa...teda tém zmien v živote. Zmien, ktoré prídu, či chceme alebo nie. Zmien, s ktorými musíme bojovať. Zmien, s ktorými si každý vysporiada po svojom...
Život je nevyspytateľný, osud vrtký, užívajme si každú sekundu.
Jediné, čo ma prekvapilo, bol ba mňa príliš dramatický záver vzhľadom na kapitoly pred ním. A teda dúfam, že ten otvorený koniec som pochopila správne...

"... nič na tomto svete nemáme isté, iba ak smrť. Život sa nám míňa pred očami a najhoršie na tom celom je, že nevieme predvídať. V živote stačí jediná sekunda..."
Čítať viac
Lucia
Neoverený nákup
5.7.2023
Krasna kniha
Nebo vonia tebou je krasna kniha,plná emócií,nedokázala som ju prečítať bez sĺz.
Príbeh plný lásky ci už rodičovskej alebo partnerskej, plus odkazy mami z neba.
Čítať viac
Jana Chvojková
Neoverený nákup
5.1.2023
Krásna kniha
Aj táto kniha má presvedčila o tom, že Eva Hrašková je úžasná spisovateľka. Dojímavý príbeh ženy túžiacich po láske, ktorá sa nevie vyrovnať so stratou matky.V tom sa asi nájdeme mnohé....Vrelo odporúčam, aj keď by sme možno záver čakali iný, je zároveň ponechaný na našej fantázii.... Čítať viac
11

Všetky recenzie dostupné na mojom instagramovom profile @ivinkaaa.booksland alebo blogu: https://ivinkaaa-booksland1.webnode.sk/

IVINKAAA BOOKSLAND
Overený zákazník
19.11.2022
3.5/5
Za zaslanie knihy na recenziu sa chcem poďakovať samotnej autorke.

Keď som si vyberala Nebo vonia tebou nechala som sa zlanáriť krásnou fialovou obálkou a anotáciou. Nikdy ešte obálka viac nevystihovala knihu, ako práve v tomto prípade. Sadlo to ako rezeň k zemiakovému šalatu.

Príbeh je od začiatku po koniec veľmi dojemný, tie emócie z neho sršia.

Mirka je obyčajná žena, ktorá v mladom veku stratila pilier života - matku - a je po nepeknom rozchode, z ktorého sa snaží spamätať. Je skromná, starostlivá a musí veľa obetovať, kvôli tomu, že jej otec je alkoholik. Ak ste to mali/máte v rodine, ani nemusím vysvetľovať, prečo to je náročné. Nerobí zbytočné intrigy, vrtochy a pre muža by sa rozdala. Na konci ma však jej charakter sklamal, k tomu sa ešte dostanem.

,,Nikdy nikoho nesúď a už vôbec neodsudzuj. Nato je tu niekto iný. Aj tak sa nedá vžiť do života nikoho iného." - mama, str. 166

Tomáš je muž snov, po takom túži snáď každá. Ak nie ste typ na grázlov a problémových mužov. Tiež má najskôr po svojom boku harpyu a príde mi, že to je už taký životný paradox, že dobrí láskaví muži majú vedľa seba úplne Xantipy. I jeho karta sa na konci otočí.

Kniha má plno emócií, ako som vyššie spomenula, i úsmevnych a vzrušivých momentov. Autorka ich opísala decentne, ale začervenajú jedno líce. Scény a sny s mamou sú prosto krásne a ukazujú, že čokoľvek vyššie existuje. Niekto to nazýva Bohom, inou vierou, vesmírom, čímkoľvek.

,,V živote sa všetko musí tak prirodzene vyrovnať, Mirka. Asi človek nemôže mať všetko, po čom túži. A hlavne to nemôže mať hneď v tom momente, keď mu to napadne." - Janka, str. 225.

Čo som vnímala negatívne bolo potom až príliš veľa deminutív, ktoré pôsobili rušivo a už tam ani nepasovali. Pochopiteľne, keď komunikovali s malou Natálkou to bolo na mieste. No medzi dospelými? To mi tam prekážalo.

Na konci konali postavy až skratovo. Všetky problémy dokázali vyriešiť, i keď s hádkami, ale postavili sa im čelom a s rozumom. Na posledných stranách som však postrádala všetku logiku a ako by sa ich správanie otočilo o 180 stupňov, čo sa mi ku nim vôbec nehodilo. Boli rozumní, rozvážní a náhle toto. Toto celé mi trošku skazilo dojem.

Záverečné hodnotenie
Autorkin štýl je ľahký, dobre čitateľný a chytí vás za srdce. Vie sa pohrať s emóciami, postavy sú reálne a dej je z každodenného prostredia. Používa i mnoho dojemných myšlienok. Až na záverečné konanie postáv nemám čo vytknúť a určite odporúčam. Možno by bolo dobré pripraviť si i nejaké vreckovky. Za mňa 3,5/5.
Čítať viac
31.10.2022
Nebo vonia Tebou
Krásna obálka, ktorá ma hneď upútala.
Levanduľový príbeh, ktorý v sebe ukrýva smutný a zároveň krásny príbeh.

Autorka opísala Mirkin neľahký život po smrti svojej maminky.
Dlhé roky nepocítila čaro rodinného pokoja, lásky a spolupatričnosti. Podarí sa jej opäť pocítiť lásku celej rodiny?

Mirka má svoje sny, kde sa stretáva, rozpráva s mamou na levandulovej lúke a vcítite sa do tej krásnej vône. No kto by nemal rád levandulu.
V sne jej pomáha, usmerňuje ju a je stále pri nej. Dáva na nich pozor z neba a ochraňuje ich.

Príbeh je o nezištnej láske dvoch ľudí medzi Mirkou a Tomášom. Jediná a ozajstná láska, ktorá je nádherná. K láske medzi 2 ľuďmi chýba už len spečatenie ich lásky. Podarí sa im to?

Pre Vás je viac spečatenie lásky pred oltárom ?? alebo nový maličký život ?????

Knižka nechá vo Vás rôzne pocity, je citlivá, nežná, smutná. Nájdete v nej krásne myšlienky, že si musíme užívať každý jeden deň, nakoľko nevieme čo nás zajtra čaká.

,,Život sa nám míňa pred očami a najhoršie na tom celom je, že nevieme predvídať.“

,,Na tomto svete nemáme nič isté, iba ak smrť.”

,,Vraj dobré sa musí vyvážiť zlym.”

,,Občas potrebujeme zatočiť kolesom šťastia a nechať loptičku skákať na hranici získania a straty.”
Čítať viac
Daniela
Neoverený nákup
15.10.2022
Priemerná
Kniha mi príde prvoplanová, bez dramatičnosti a napätia. Prečítala som, ale nebolo to tak, že by som knižku nedokázala pustiť z ruky. Každý by chcel mať svojho poradcu, hoci v snoch či v nebi. Ale toto mi prišlo uletené a naivné. Záver sa mi páčil, zostal otvorený a nebol presladený. Ale viac krát by som knihu nečítala, raz stačilo. Čítať viac

Eva Hrašková

Čítať viac

Vydavateľstvo Marenčin PT

Čítať viac

„Milencom fantázia pracuje tak bujne ako bláznom - chladný rozum ostáva nad tým stáť a doma sú v tých vidinách len milenci a námesačníci a básnici.“

Sen svätojánskej noci - William Shakespeare, 2005
Sen svätojánskej noci
William Shakespeare