Kníhkupectvá zatvorené, ale web je otvorený :)
150.000 titulov v ponuke a bezpečné doručenie. Dávajte na seba pozor. Viac info
Návrat ke Stromu života - Marek Vácha
Návrat ke Stromu života
9,35 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Návrat ke Stromu života

Evoluce a křesťanství

Cesta, 2005
Vydavateľstvo
Cesta, 2005

Mezi sedmi dny stvoření první kapitoly Geneze a vznikem vesmíru Velkým třeskem se zdá být neřešitelný rozpor. Evoluční myšlenka a nauka bible, příběh Adama a Evy v Edenu a příběh australopitéků na afrických pláních je obvykle považován ateisty i křesťany

Čítaj viac

9,35 €

Posielame do 15 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Mezi sedmi dny stvoření první kapitoly Geneze a vznikem vesmíru Velkým třeskem se zdá být neřešitelný rozpor. Evoluční myšlenka a nauka bible, příběh Adama a Evy v Edenu a příběh australopitéků na afrických pláních je obvykle považován ateisty i křesťany za vzájemně se vylučující alternativy. O evoluci, vzniku druhů a především o vzniku samotného člověka se mluvilo v církvi až do jasného projevu Jana Pavla II. v roce 1996 s určitými rozpaky. Na počátku 21. století však již nejde o to, zda mezi vírou a vědou, biblí a Darwinem, stvořením a evolucí rozpor je nebo není. Evoluční biologie, jedna z nejkrásnějších věd, nám především otevírá oči pro tajemno a upozorňuje, že pro mimořádné události, po kterých dychtíme, přehlížíme zázračnost prostého bytí. Píseň o stvoření, kterou začíná Písmo svaté, pokračuje celými dějinami světa. V jejích sedmi dnech se právě nacházíme.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Návrat ke Stromu života - Marek Vácha
Antiturista - Are Kalvo
22,06 €
Ušetríte 2,19 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
168
Hmotnosť
215 g
Rok vydania
2005
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
český
Vydavateľstvo
Cesta
Rozmer
110×190 mm
ISBN
9788072950805
Naše katalógové číslo
160914

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,0 / 5

2 hodnotenia

1
0
0
0
1

9

Obdivujem ľudskú jedinečnosť, priateľov, humor, logiku, prírodu, psychológiu, filozofiu, chvíle úžasu a obdivu a chvíle, keď všetko funguje. Čiže život a všetko, čo život podporuje. Knihy fungujú vždy, takže sú na popredných miestach, aj keď správny výber je dôležitý. Naučila som sa (pracne) zlé knihy odhadzovať / nedočítať, lebo je to nielen strata času, ale niekedy aj ublíženie na zdraví. Ak natrafím na dobrého autora, mám tendenciu prečítať všetko, čo je od neho dostupné, no keď sa to minie, hľadám ďalšieho, VŽDY sa nájde. Ľudia vravia, že som tvorivá. Dominantným kritériom môjho záujmu je pravdivosť, lebo z pravdy plynie množstvo príjemných vecí ako dobro, krása a duchaplnosť. Horrory nemusím. Z Martinusu mám najmenej stovku kníh, preto odporúčam, zoženiete tu toho naozaj veľa bez behania po mnohých obchodoch.

Eva Valašťanová
11.10.2017
Názor čitateľa
Autor píše s istotou človeka, ktorý má jasno a hlavne na rozdiel od mnohých ostatných, odborníkov aj laikov, je "nad vecou". Je mu jedno, "či číta o evolúcii, alebo Vyznania svätého Augustína" a pravdepodobne hľadá to, čo je nám, ľuďom všetkých možných názorov, spoločné. A to bez ohľadu na to, že takto spája hrušky s jabĺčkami, resp. porovnáva neporovnateľné veci. Istotne sa nájdu aj takí, čo čítajú oboje, ale asi málokomu uvažujúcemu napadne takýmto spôsobom tieto veci porovnávať. Autor píše s ľahkosťou a rozhľadenosťou biológa, má to len jednu chybu, ako väčšina evolucionistickej literatúry. V kľúčovej chvíli, keď má dôjsť k rozuzleniu (a človek by očakával, že to bude podstatná časť textu), keď sa má čitateľ dozvedieť, "v čom to teda tkvie" alebo keď má konečne dôjsť k pochopeniu AKO sa to či ono stalo a AKO to NAOZAJ funguje, v tej chvíli text veľmi zostručnie (často len na jednu vetu), zromuziteľnosť a vecnosť náhle upadnú a sú nahradené mocným vzostupom evolučného nadšenia končiaceho nepochopiteľným a silne nelogickým tvrdením. Prípadne je to všetko nahradené nejakým nepodloženým dogmatickým vyhlásením ako napríklad (citujem): "Evolúcia je skrátka fakt." Táto veta nasleduje po vymenovaní rôznych obdivuhodných skutočností, ktoré možno pozorovať v prírode na zvieratách. Z toho však možno logicky vyvodiť veci ako napríklad, že príroda je rozmanitá, plná zaujímavostí, je zložitejšia, ako sa na prvý pohľad zdá, živočíchy sú vybavené zaujímavými schopnosťami, alebo sú jednoducho krásne na pohľad a podobne. Ale vyvodiť z toho, že evolúcia je fakt, to chce teda poriadnu dávku fantázie a vydávať to za vedecký fakt mi pripadá buď ako podceňovanie čitateľa, alebo silné nepochopenie toho, čo to veda vlastne je. O absencii logiky nehovoriac.
Jednou vetou, na konci knihy som pochopila iba jedno, že hoci je autor veľmi študovaný a erudovaný, vôbec nemá jasno. A kto by tam snáď hľadal strom života, radšej nech si otvorí Písmo a prečíta si o raji.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Návrat ke Stromu života - Marek Vácha
Antiturista - Are Kalvo
22,06 €
Ušetríte 2,19 €

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev