Čierny kocúr - Edgar Allan Poe, SnowMouse Publishing, 2013

10,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Čierny kocúr

Dobre si to rozmyslite. Keď autor, ako Edgar Allan Poe, prevezme kontrolu nad vašou dušou, zavedie ju na pomedzie normálneho a abnormálneho, prinúti ju preskúmať hranice... Čítať viac

4,5 79 hodnotení
Vydavateľstvo
SnowMouse Publishing, 2013
192 strán
3-4 hodiny čítania

Dobre si to rozmyslite. Keď autor, ako Edgar Allan Poe, prevezme kontrolu nad vašou dušou, zavedie ju na pomedzie normálneho a abnormálneho, prinúti ju preskúmať hranice šialenstva a zvrátenosti, ukáže jej, čo sa ukrýva v najtajnejších zákutiach... Čítať viac

 • Pevná väzba
 • Slovenčina
Vypredané
Kniha je dostupná v 18 knižniciach. Pozrieť dostupnosť v knižniciach

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Naši škriatkovia odporúčajú

Diár mojej premeny - Planeat, Michal Páleník, Planeat, 2023

Viac o knihe


E.A. Poe
V krátkej poviedke má autor možnosť predviesť celý svoj zámer bez prerušenia. Počas hodiny čítania je čitateľova duša pod kontrolou autora.


Dobre si to rozmyslite. Keď autor, ako Edgar Allan Poe, prevezme kontrolu nad vašou dušou, zavedie ju na pomedzie normálneho a abnormálneho, prinúti ju preskúmať hranice šialenstva a zvrátenosti, ukáže jej, čo sa ukrýva v najtajnejších zákutiach vyšinutej ľudskej mysle.

Pravdepodobne vás to nevydesí na smrť, veď koho by už v dnešných časoch desili staromódne príbehy? No raz za čas, uprostred bezsennej noci, keď vonku bude zúriť búrka a stromy za oknom budú vo svetle bleskov vrhať na vašu posteľ pokrivené mihajúce sa tiene, raz za čas si spomeniete, že najstrašnejšie príšery nečíhajú v temných hrobkách ani v ponurých zámkoch, ale v nás samých.

Výber Čierny kocúr prináša tucet hororových poviedok, tucet majstrovských dielok, pretože, ako tvrdil samotný Poe: "poviedka je skúškou najväčších géniov" a práve tento génius výrazne ovplyvnil vývoj uvedeného literárneho žánru.
Poviedky:
 • Čierny kocúr
 • Diablik zvrátenosti
 • Rukopis nájdený vo fľaši
 • Pád domu Usherovcov
 • Skokan
 • Skutočnosti v prípade M. Valdemara
 • Sud amontillada
 • William Wilson
 • Predčasný pohreb
 • Oválny portrét
 • Zradné srdce
 • Metzengerstein
Čítať viac
Počet strán
192
Väzba
pevná väzba
Rozmer
132×196 mm
Hmotnosť
307 g
ISBN
9788089465231
Rok vydania
2013
Naše katalógové číslo
159304
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
SnowMouse Publishing
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,5 / 5

79 hodnotení

55
13
10
1
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Vynikajúce

Smrť má tisíce podôb,sama je však nesmrteľná! V literatúre má svoje pevné miesto. V knihe poviedok Čierny kocúr sa na smrť autor pozerá z viacerých uhlov a čitateľovi to miestami pripadá, že sa v jej opisoch autor vyžíva. Poviedky sú koncipované tak, že čitateľovi sa zdá, akoby s ním autor viedol dialóg a dokonca hľadal útechu či pochopenie pre konanie hlavných hrdinov. Niektoré z poviedok by sme mohli pokojne označiť za fantasy, pretože autor skutočne využíva prvky, ktoré sú výrazne vytrhnuté z reality, ale to by ani nebol Poe, keby nezablúdil do tých najhlbších zákutí ľudskej mysle. Celkovo je však kniha Čierny kocúr vynikajúcim dielom otca hororových a detektívnych príbehov, ktorý bol výraznou inšpiráciou aj pre ďalších velikánov tohto žánru. Odporúčam všetkým milovníkom hororových poviedok, ktorí sa nevyhýbajú príjemnému mrazeniu pri čítaní a neboja sa pomsty čiernych kocúrov ! :)

Čítať viac

Recenzie čitateľov

3.7.2023
Čierny Kocúr
Zánik domu Usherovcov, Správa vo fľaši, Čierny kocúr a ďalšie. Po dlhom čase som si prešiel všetky vydané poviedky ktoré vlastním a pripomenul som si nezabudnuteľnú atmosféru s akou pristupoval Poe k témam a ku strachu. Hoci mne osobne viacej ulahodil Lovecraft, Poea považujem za jedného z otcov hororu. Bez neho by nebolo to, čo nás teraz desí tak nepríjemné. A hoci všetky tri zväzky sa môžu popýšiť nepríjemnými poviedkami, postavami a myšlienkami, ich vyváženosť je bezchybná. Čo sa stáva v rámci zbierok málokedy. Buď musí byť dobrý editor, alebo spisovateľ nepísal hlúposti. Témou je táto červená kniha zameraná skôr na gotický horor. A ukazuje Poeove schopnosti v tom najlepšom šere. Čítať viac
16.3.2023
Smrť ma v literatúre čestné miesto.
Edgar A. Poe je majster pera melancholických , desivých príbehov.
Táto zbierka poteší každého nadšenca tajomna, strachu a hororu.
Svojský autor štýl je znamenitý a poviedky v čitateľovi vyvolajú explóziu emócii.
“A keďže som bol mladý a ponorený v hlúposti zamiloval som sa do melanchólie.” E.A.Poe
Čítať viac
18

“Niektoré knihy stačí ochutnať, iné prehltnúť, iba niekoľko málo je hodných prežutia a trávenia. Pri niektorých knihách si stačí pozrieť iba jej časť, niektoré stačí preletieť, a niekoľko málo treba prečítať starostlivo s plnou pozornosťou.” “Naše životy sú ako domy. Niekedy spadnú a majú prečo, inokedy spadnú úplne bezdôvodne.” Stephen King

Lujza S.
Overený zákazník
19.10.2021
Čierny kocúr a ďalšie krátke poviedky
Hororové poviedky sú mojou šálkou kávy! Poviedky z tejto konkrétnej knihy sú pomerne krátke, ale to neubúda nič na efekte a emóciách, ktoré dokážu vyvolať v čitateľovi.
Vzhľadom na to, že poviedky sú pomerne staré, sú napísané veľmi chytľavým štýlom - naozaj sa to čítalo ohromne ľahko a rýchlo.
Mne osobne sa najviac páčili poviedky: Pád domu Usherovcov, Skutočnosti v prípade M. Valdemara, Predčasný pohreb a Oválny portrét
Priemerné: Čierny kocúr, Diablik zvrátenosti, Skokan, Sud amontillada, William Wilson, Zradné srdce, Metzengerstein
Najmenej ma zaujala poviedka Rukopis nájdený vo fľaši
Takže všeobecne knihu považujem za zbierku vydarených poviedok, autorov štýl a dĺžku poviedok som si obľúbila a do budúcna plánujem prečítať aj ďalšie.
Čítať viac
11.10.2021
Osobne Edgara Allana Poea zbožňujem. Bol to literárny génius s ťažkým životom. Jeho poviedky sú umelecké skvosty a neskutočne sa v nich vyžívam. Písala som o ňom a jeho dvoch dielach Predčasný pohreb a Sud amontillada seminárnu prácu a to mi umožnilo hlbšie nazrieť do tajov ľudskej a Poeovej mysle.

Nie je to typický moderný hororový žáner (ktorého nie som fanúšikom) - Poe písal psychologické strašidelné poviedky, ktoré sa ťažko čítajú, lebo každý čitateľ sa musí nielen najprv prekusnúť cez zložitú skladbu viet, ale predovšetkým sa musí zamyslieť.
Jeho diela nemajú za účel vystrašiť čitateľa (iba do istej miery), ale čitateľ si musí uvedomiť posolstvo každej jednej poviedky, ktorá sa dotkne jeho duše. Edgarove poviedky vyprávajú príbehy tých najtemnejších emócií a činov, ktorých sú ľudia schopní. Keď si to jeden uvedomí, dozaista ho zamrazí. Avšak nie všetci sú schopní jeho mysleniu a dielam porozumieť. Myslím si, že je potrebné akési nadanie skutočne pochopiť jeho tvorbu a rozpoloženie.

Je to ideálne čítanie na chladné jesenné dni, ktoré vytvára melancholickú a hrôzostrašnú atmosféru. Moje najobľúbenejšie poviedky z tejto zbierky sú Predčasný pohreb, Pád domu Usherovcov, a Diablik zvrátenosti.
Čítať viac
2
Mlieko a med - Rupi Kaur, 2018
Práve čítam
Mlieko a med

Mám 20 rokov a študovala som hotelovú akadémiu. Knihy milujem odkedy dokážem čítať :)

Janka Pavlíková
Overený nákup
19.8.2021
veľmi temné
Presná táto kniha je jedna z tých, kde sa niekedy zľaknete, čo to vlastne čítate a veľmi Vás prekvapuje, že sa Vám tak páči. Presne taká, ktorú nenávidíte za to, že ju milujete.
Odporúčam len pre ľudí, čo sa neboja preskúmať samých seba a svoj postoj k temným príbehov géniusa Edgara.
Čítať viac
16.2.2021
Svojské, výborné čítanie. Diablik zvrátenosti bol super. Ak má človek dobru fantáziu a vie si dobre predstavit atmosferu a prostredie príbehov určite ho každá poviedka stiahne. Niekto môže byť sklamaný , že to nie je dosť strašidelné, ale strašidelné niesu ani staré hororove filmy. No aj napriek tomu tieto poviedku vytvaráju divnú tajomnú atmosferu. Čítať viac
22

Zboňujem knihy a každú voľnú chvíľu trávim buď sledovaním noviniek a zapĺňaním svojho wishlistu, alebo tým, že čítam knihy. Väčšinou čítam hneď dve naraz :-) Jednu v práci a jednu doma. Čítam rôzne žánre, a mám mániu zbierať všetky knihy od autora, ktorý sa mi zapáči.

Alžbeta Szomolaiová
Overený nákup
12.1.2021
Krásna obálka
Na hororové priebehy od Poa som sa tešila. Po prvých stranách mi začalo byť jasné, že štýl je kúsok iný, aj slová použité v príbehoch sú neraz archaické. A veru som si neraz nalistovala posledné strany s poznámkami a vysvetlivkami autora. Každopádne okrem toho že kniha ma krásny obal, ani príbehy nesklamali. Neraz ma mrazilo a obzerala som sa či som v byte sama... a po prečítaní príbehu som bola ešte dlho zamyslená... Čítať viac
5

Veľmi ma bavia záhadné , temné, desivé diela. Najobľúbenejší autor je u mňa Stephen King a zo slovenskej scény Jozef Karika.

Martin Chodúr
Overený nákup
25.12.2020
Veľmi zaujímavý pohľad na smrť
V tejto knihe môžeme nájsť veľa pohľadov autora na smrť. Miestami pôsobí až podivným dojmom ale práve to je na tom zaujímavé. Samotné vyjadrovanie a skladba viet a obsah viet pôsobí veľmi pútavo, je to niečo pre mňa nové v oblasti literatúry hororu. Inteligenciu autora je možné badať v samotnej skladbe viet. Čítať viac
Martinus
12
Overený zákazník
2.9.2019
Zaujímavo divné
Kniha bola naozaj divná, ale toto tvrdenie je myslené v prospech knihy. Čítala sa veľmi rýchlo, pretože sa skladá z niekoľkých poviedok. Celkovo má fascinovala predstavivosť Edgara, ktorý bol vo svojej dobe priekopník hororu a tejto tematiky. Smrť v rôznych podobách a vyrovnávanie sa so situáciami, v ktorých by sa nechcel ocitnúť žiaden človek nájdete práve v tejto knihe. Čítať viac
Monika
Neoverený nákup
15.8.2019
Pútavé a strašidelné
Našli sa tam zo dva príbehy, ktoré ma moc nebavili, ale ostatné stoja za to a ak má čitateľ trošku rád aj hororové či bizarné témy vrelo odporúčam. Čítať viac

Edgar Allan Poe

Čítať viac

Vydavateľstvo SnowMouse Publishing

Čítať viac

„Celkom názorne som zistil, akú moc predstavuje pevná viera a aké jednoduché je vyvolať ju. Stačí, aby si ty vedel o niečo viac ako tí, čo majú veriť. Potom je ľahké robiť zázraky.“

Alamut - Vladimir Bartol, 2004
Alamut
Vladimir Bartol