Tajomný závoj

Niektoré z temných stránok nového demokratického režimu - drogy a prostitúcia - na seba nedali dlho čakať, prejavili sa krátko po revolúcii. Chlapci z oddelenia vrážd sa s nimi... Čítať viac

4,6 119 hodnotení
34. diel série
Krimi Dominika Dána
Vydavateľstvo
Slovart, 2022
352 strán
5 hodín čítania

Niektoré z temných stránok nového demokratického režimu - drogy a prostitúcia - na seba nedali dlho čakať, prejavili sa krátko po revolúcii. Chlapci z oddelenia vrážd sa s nimi stretávali bežne aj predtým, no v menej drastickej podobe. Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

11,99 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania
Tajemný závoj - Dominik Dán, Slovart CZ, 2022
PDF EPUB MOBI
Čeština, 2022
Ihneď na stiahnutie

12,19 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Róbert Barcík: Zrkadlo umelej inteligencie. LearningDoe, 2023

Viac o e-knihe

Niektoré z temných stránok nového demokratického režimu - drogy a prostitúcia - na seba nedali dlho čakať, prejavili sa krátko po revolúcii. Chlapci z oddelenia vrážd sa s nimi stretávali bežne aj predtým, no v menej drastickej podobe. Dnes nemali šťastie, vrah sa činil, nešetril ani ich, ani ju - mladú pouličnú prostitútku dopichal, podrezal a naaranžoval jej mŕtvolu tak, akoby ležala vystavená na márach. Ale bola naozaj podrezaná? Naozaj ju vystavil, aby im chcel zanechať nejaký odkaz? Zahráva sa s nimi?

Detektívi zatiaľ netušia, či stopy na mieste činu čítajú správne, či im do mozaiky nechýbajú tie najdôležitejšie kamienky. Veľa času nemajú, zvlášť ak im hneď na začiatku vyšetrovania svojským spôsobom skríži cestu starý známy - hudobný skladateľ. Spácha samovraždu. Za jeden deň dva prípady spojené zvláštnou niťou, nezvyčajnými stopami. Zatiaľ nevedia, či im neušlo niečo dôležité. Je všetko tak, ako vidia na vlastné oči, alebo sú obidva zdanlivo nesúvisiace prípady zahalené tajomným závojom? Jedno je jasné, ak neodhalia tajomstvo skryté za oponou, ak nezmenia uhol pohľadu, záhada nebude nikdy vyriešená.
Čítať viac
Počet strán
352
Rok vydania
2022
Edícia
Slovenské TOP krimi
Naše katalógové číslo
1568003
Štýl
špionážny, napínavý
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
34. diel série
Krimi Dominika Dána
Vydavateľstvo
Slovart
Pre koho
pre dospelých, pre náročných
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

119 hodnotení

89
18
8
1
3

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Táto dánovka sa fakt vydarila, a je už 2. ktorá sa začína zvieracím motívom (najprv mačka, teraz tiger). V podstate sa tu riešia až 3 prípady, stále sa niečo deje. Už z anotácie vyplýva, že témou budú prostitútky a drogy, preto som sa neprekvapila pri nepríjemných a smutných scénach, ale bol to dosť silný odvar, ktorý nerozcítil len mňa, ale aj detektívov. Trošku by som vytkla priveľa technických detailov, ktoré viedli k rozuzleniu, ale je to stále jedna z najlepších častí, takže neodporúčam len skalných fanúšikom, ale aj občasným, či novým záujemcov o slovenské detektívky :)

Čítať viac

Recenzie čitateľov

Barbara
Neoverený nákup
29.7.2023
Tajomný závoj
Po dlhšom čase, výborná Dánovka, plna humoru a vyšetrovania. To ma veľmi baví. Ale dávam minus, že vyšetrili iba jeden zločin, ten druhý ostal otvorený. Možno je to tak aj v živote, doteraz sa nevie, kto bol vrah. Je to smutné. Lebo viac ma zaujímal tento prípad ako ten druhý. Čítať viac
Sasky
Neoverený nákup
11.8.2023
Pokračuje to v ďalšom dieli, nebojte ;) Čítať viac
16.7.2023
Nemôžem si pomôcť, zbožňujem knihy Dominika Dána. Tak ľahko sa čítajú, viem si pri nich oddýchnuť a postavy som si obľúbila. Pri tejto knihe ma zamrzelo, že nebola úplne ukončená, dúfala som, že sa všetky prípady vyriešia v rámci tejto knihy. Nevadí, ideme čítať ďalej :) Čítať viac
Vlasta
Neoverený nákup
22.6.2023
Tajomný závoj
Výborná, ako všetky od tohto autora. Vtiahne do deja, nemožno ju odkladať nedočítanú.
Čitateľ sa rýchlo vžije do jednotlivých postáv vyšetrovateľov, aj keď je zrejmé, že to je dosť vzdialené od reálneho fungovania Polície, osobitne v tejto dobe. Kniha sa číta ľahko, dobre.
Čítať viac
Veronika Berdakova Pavlíková
Overený zákazník
21.2.2023
Tajomný závoj
Tento diel sa mi páčil. Otvárajú sa nám dva zaujímavé prípady a autor nás pekne krok po kroku sprevádza k rozlúsknutiu prípadu. Pekne napísané ako vždy. Odporúčam.
Prípad prostitútky sa síce vyrieši až neskôr a dosť bizarným spôsobom - o to viac sa pozdvihuje kvalita diel Dominika Dána.
Čítať viac
avi
Neoverený nákup
29.1.2023
Tento diel obsahuje asi najviac vaty zo všetkých dielov - príšerne mi to išlo na nervy a knihu som vždy odložil a zase som sa k nej vrátil, keď som nemal nič po ruke. Máloktorý autor vydáva každý rok dve detektívky a hold sa to na kvalite musí prejaviť. Uzavriem si zmluvu na dve knihy s vydavateľstvom, rozdelím text a potom potrebujem podopĺňať hluché miesta... Neviem, či mu to za tie peniaze stojí sa takto znížiť. Ešte by som spomenul, že úvod aj epilóg knihy so ZOO je vyslovene trápny... Čítať viac
8
Juli je cool! - Beatrix Mannel, 2006
Práve čítam
Juli je cool!

Som Veronika. Od mala milujem knihy, no istý čas, asi štyri roky som nechytila knihu ani do ruky. Viem, hanba mi. Boli na to rôzne dôvody, no opäť som našla motiváciu v živote a vrátila som sa ku knihám. Minuloročný challenge nekúpiť si ani jednu knihu, lebo doma mám asi 500 neprečítaných kníh, som úspešne zvládla a začala som čítať tie. Škoda, že nie všetky sú na Martinuse (veľmi veľa ich je veľmi starých) a nemôžem si ich dať do virtuálnej martinusáckej knižnice. Tento rok som si dala okrem knižnej výzvy aj challenge, za mesiac si kúpiť len jednu knihu. Ale dostať ako darček ich môžem aj sto. :D Plus mám vášeň pre varenie, pečenie a kreovanie čohokoľvek. Výletov nevynímajúc. A na opustený ostrov by som si zobrala ešte knihu Biely Bim, čierne ucho (Gavriil Trojepoľskij). :)

Veronika Znamenáková
Overený zákazník
18.1.2023
Dánovky sú moja srdcová záležitosť, aj keď som ich začala čítať až v 2019. Aj to náhodou, keď si sestra požičala od frajera knihu, ktorú dostal od triednej. Venuša zo zátoky započala moju závislosť na dánovkách. Kniha sa číta opäť ľahko, zhltla som ju za dva dni. Niekde som čítala na ňu recenziu, že sa Krauz často plieskal po stehnách (7x v priebehu 351 strán je úplne v pohode, ja sa plieskam po stehnách 75x v priebehu 6 minútového záchvatu smiechu - sarkazmus). Ďalej v recenzií bolo, že v jednej kapitole sú použité navlas rovnaké vety ako v predošlej plus mínus. Aj v seriáloch na začiatku opakujú pomaly polovicu časti, toto mi skôr prišlo, že chce nadviazať na kapitolu, pretože medzi nimi sa ocitla kapitola, kde zasamovraždený sedel u chalanov v kancelárii. Toto bolo tiež vytýkané, no osobne si myslím, že to bolo potrebné. Zjavne DD chcel priblížiť osobu zasamovraždeného a okolnosti a pomery k jeho osobe, aby sme si mohli urobiť obraz o ňom. Mňa osobne to nerušilo a pomohlo mi zorientovať sa v postavách.
Klasické prekáračky, trefné poznámky a humor mojej krvavej skupiny.
Jediné, čo ma zamrzelo bolo, že sa kniha ukončila bez vyriešenej Ruženkinej vraždy. Chcela som v ďalšej knihe riešiť ďalšie dva prípady :D. No ale počká ma v pokračovaní a už teraz sa neviem dočkať.
Čítať viac
26
Čtyři roční doby - Stephen King, 2014
Práve čítam
Čtyři roční doby

Prvú knihu som prečítala už ako maličká, keď som ju kompletne roztrhala na franforce :D Odvtedy sa ma čítanie drží, ale ku knihám sa už chovám s úctou :)

Jana Miklošková
Overený nákup
16.1.2023
Kvalita Dánových kníh mierne upadá, tak sa mi zdá. Neviem sa ubrániť porovnávaniu napr. s Beštiou alebo Červeným kapitánom, no napriek tomu sú aj tieto nové príbehy výborné, ľahké čítanie. Konkrétne táto padla za jeden upršaný deň. Autor stále vie, ako zaujať, stále núti uvažovať nad tým, kto je vrah a tým potrápi našu sivú mozgovú kôru :) Som zvedavá na najnovšiu knihu, kde sa dúfam uzavrie prípad z tohto dielu. Dán je stále kvalita, ktorú milovníci kriminálok nemôžu opomenúť :) Čítať viac

Dominik Dán

Čítať viac

Vydavateľstvo Slovart

Čítať viac

„Řekl jsem již, že metafory jsou nebezpečné. Láska začíná metaforou. Jinak řečeno: láska začíná ve chvíli, kdy se žena vepíše svým prvním slovem do naší poetické paměti.“