Priateľ

Spisovateľku a univerzitnú profesorku žijúcu v malom newyorskom byte osloví tretia manželka jej nedávno zosnulého najlepšieho priateľa. Požiada ju, aby si vzala jeho psa... Čítať viac

Vydavateľstvo
Inaque, 2022
Počet strán
168

Spisovateľku a univerzitnú profesorku žijúcu v malom newyorskom byte osloví tretia manželka jej nedávno zosnulého najlepšieho priateľa. Požiada ju, aby si vzala jeho psa Apolóna, pretože sama sa oňho nedokáže postarať... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

10,90 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Spisovateľku a univerzitnú profesorku žijúcu v malom newyorskom byte osloví tretia manželka jej nedávno zosnulého najlepšieho priateľa. Požiada ju, aby si vzala jeho psa Apolóna, pretože sama sa oňho nedokáže postarať. Apolón, obrovská nemecká doga, váži osemdesiat kilogramov. Jej byt je preňho príliš malý a tiež psy nie sú v jej bytovom dome povolené. Ale akosi nedokáže povedať nie a prijme psa, ktorý rovnako ako ona prežíva hlboký smútok. Kúsok po kúsku si obaja nachádzajú cestu späť do života.

Kniha Priateľ je o láske, priateľstve a sile literatúry, ako aj o upokojujúcom pute medzi človekom a psom.

National Book Award 2018
Čítať viac
Originálny názov
The Friend
Počet strán
168
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1537321
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Inaque
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,5 / 5

6 hodnotení

3
3
0
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

8

Ako najlepšie začať svoj deň ? V posteli s dobrou knihou a čajom :) Nie vždy sa to dá, preto čítam, kde môžem :) •na instagrame píšem tiež o knihách, ak by ste sa chceli pozrieť @sue_knihomilka

Zuzana Hermanová
17.5.2022
•Neviem s istotou povedať, či sa Apolónovi páči, keď ho masírujú, alebo to len toleruje. No pokračujem v tom, najprv si ľahne na jeden bok, potom na druhý a medzitým mu pomasírujem hrudník. Zdá sa, že to má najradšej. Nemá rád, keď sa mu niekto dotýka labiek, hoci to dieťa vo mne stále skúša.

Americká autorka Sigrid Nunez nám v diele Priateľ ponúka jednoduchý príbeh o žene, ktorá sa živí písaním a učením kreatívneho písania. Jej život v jednom okamihu zmení jedna 80 kilová bytosť, nemecká doga Apolón. V byte, v ktorom hlavná hrdinka býva domáce zvieratá nie sú povolené, a tak jej nezostáva nič iné len zobrať Apolóna a nájsť im spoločný domov.
Počas celého príbehu sa nám hlavná hrdinka príhovára vo svojich úvahách o láske, živote, umení a literatúre. Predovšetkým, o pute medzi človekom a psom. Vziať si staršieho psíka prináša veľkú dávku zodpovednosti. Máme zdravotné ťažkosti, niekedy sme smutní a depresívny … to Apolón tiež. Bolo však ozaj krásne sledovať, ako si tieto dve hlavné postavy k sebe hľadajú cestu.

Krátke dielo, ktoré prečítate napríklad cestou vlakom. No, keď máte dielo ako toto, rázom máte pocit, že zo 7 hodinovej cesty akoby bola len hodinová.
Čítať viac

Čítať viac

„...no zostalo však iba pri sne, ako to už často býva, svet je plný snov, ktoré sa nikdy nesplnia, vyparia sa, potom sa ako rosa usadia na nebi a tam sa premenia na hviezdy na nočnej oblohe. “

Letné svetlo a potom príde noc - Jón Kalman Stefánsson
Letné svetlo a potom príde noc
Jón Kalman Stefánsson