Knihy
E-knihy

Animal Farm

2-3 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Penguin Books, 2013

George Orwell's chilling fable of Soviet Russia's brutal dictatorship, Animal Farm brings to life in lucid, uncomplicated language the disastrous project of Russian Communism.

Čítaj viac

8,58 €

Bežná cena Bežne 9,00 €

Ušetríte 5%

Dodanie môže trvať viac ako tri týždne

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

George Orwell's chilling fable of Soviet Russia's brutal dictatorship, Animal Farm brings to life in lucid, uncomplicated language the disastrous project of Russian Communism. This Penguin Modern classics edition includes an introduction by Malcolm Bradbury. All animals are equal - but some are more equal than others.

When the downtrodden animals of Manor Farm overthrow their master Mr Jones and take over the farm themselves, they imagine it is the beginning of a life of freedom and equality. But gradually a cunning, ruthless élite among them, masterminded by the pigs Napoleon and Snowball, starts to take control. Soon the other animals discover that they are not all as equal as they thought, and find themselves hopelessly ensnared as one form of tyranny is replaced with another.

'It is the history of a revolution that went wrong - and of the excellent excuses that were forthcoming at every step for the perversion of the original doctrine,' wrote Orwell for the first edition of Animal Farm in 1945. Orwell wrote the novel at the end of 1943, but it almost remained unpublished; its savage attack on Stalin, at that time Britain's ally, led to the book being refused by publisher after publisher. Orwell's simple, tragic fable has since become a world-famous classic.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Animal Farm - George Orwell
Trhlina - Jozef Karika
18,94 €
Ušetríte 2,96 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
128
Hmotnosť
90 g
Rok vydania
2013
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
anglický
Vydavateľstvo
Penguin Books
Rozmer
110×180 mm
ISBN
9780141393056
Naše katalógové číslo
145642

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,6 / 5

497 hodnotení

348
106
39
6
2

František G. Horváth
5.6.2017
nadčasové dielo
nadčasové dielo, kniha ktorú by mal čítať každý kto chodí voliť,.....(hlavne voliči Smeru s.r.o.), je až neskutoičné ako presne vedel predvídať autor správanie diktatorskych režimov , až som žasol a v pamäti som sa vratil do čias komančov kde súdruhovia konali presne tak isto a o čo je smutnejšie , že to dodnes súdruhovia na nás skúšajú. V diele bola najväčšia sviňa kotrá sa volal a Napoleon a nás máme jedného najvyššieho ktorý býva v Bonaparte ...to je život to nevymyslíš...
Čítaj viac
Richard
7.2.2017
Názor čitateľa
Dávam 6 hviezdičiek z možných 5 :-) Bezchybné dielo plné dokonale vykreslených charakterov a ľudských vlastností, kde po prečítaní tejto knihy budete dlho z otvorenou pusou rozmýšľať a porovnávať v čom sme žili, žijeme a v čom budeme žiť... Odporúčam aj audionahrávku nahovorenú p.maestrom Machatom, skvelé do auta na dlhšiu cestu.
Čítaj viac
Emília Tubová
Emília Tubová
20.6.2016
Názor čitateľa
Výborná kniha, odporúčam. Je to kniha čo zanecháva dojem a núti k zamysleniu. Myslím si, že niektoré charaktery zvierat sa dajú preniesť aj na ľudí. Odporúčam rovnako od Orwella jeho skvelé dielo 1984.
Čítaj viac
Lívia Šubínová
Lívia Šubínová
20.6.2015
Názor čitateľa
Tak túto šikovnú malú knižočku by mal mať každý prečítanú. Skvelé metaforické zobrazenie ľudských charakterov na zvieracích postavách.
A presne tak ako som tu už niekde čítala..."zabudol vôl, že teľaťom bol"... Odporúčam.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Animal Farm - George Orwell
Trhlina - Jozef Karika
18,94 €
Ušetríte 2,96 €

„Vyber si autora, ako si vyberáš priateľa.“

Jozef V. Sládek