Čo pred smrťou najviac ľutujeme - Bronnie Ware, The Vision, 2013

14,89 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Čo pred smrťou najviac ľutujeme

Po mnohých rokoch práce, ktorá ju nenapĺňala, začala Bronnie Ware hľadať prácu, ktorá by mala zmysel. Napriek tomu, že nemala žiadnu kvalifikáciu alebo skúsenosti, začala... Čítať viac

4,6 30 hodnotení
Vydavateľstvo
The Vision, 2013
Počet strán
280

Po mnohých rokoch práce, ktorá ju nenapĺňala, začala Bronnie Ware hľadať prácu, ktorá by mala zmysel. Napriek tomu, že nemala žiadnu kvalifikáciu alebo skúsenosti, začala pracovať v oblasti paliatívnej opatery. Kým Bronnie trávila čas starostlivosťou... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina
Vypredané
Kniha je dostupná v 6 knižniciach. Pozrieť dostupnosť v knižniciach

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Ďalšie knižné vydania
Päť vecí, ktoré pred smrťou najviac ľutujeme - Bronnie Ware, Citadella, 2017
Kniha
Slovenčina, 2017
Na sklade

13,90 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Fitness diár® 2024 - Fitshaker, 2023

Viac o knihe

Po mnohých rokoch práce, ktorá ju nenapĺňala, začala Bronnie Ware hľadať prácu, ktorá by mala zmysel. Napriek tomu, že nemala žiadnu kvalifikáciu alebo skúsenosti, začala pracovať v oblasti paliatívnej opatery. Kým Bronnie trávila čas starostlivosťou o potreby zomierajúcich, jej život sa zmenil. Neskôr napísala blog o tom, čo najviac ľutovali ľudia, o ktorých sa starala. Článok "Čo pred smrťou najviac ľutujeme" si získal takú pozornosť, že si ho v prvom roku prečítali viac než tri milióny ľudí na celom svete. Na žiadosť mnohých čitateľov sa Bronnie teraz podelila o svoj vlastný príbeh.

Bronnie mala farebný a rôznorodý život. Zobrala si ponaučenie od zomierajúcich a pochopila, že každý, kto sa vedome rozhodne, môže zomierať s pokojnou mysľou. V tomto úprimnom rozprávaní odhaľuje, čo ľudia na sklonku života ľutujú. Vysvetľuje, ako sa môžeme v pozitívnom zmysle slova popasovať so životom, kým ešte máme čas. Čo pred smrťou najviac ľutuje: Ako nám naši drahí zmenia život, keď odchádzajú dáva nádej na lepší svet. Bronniine pôvabné memoáre sú odvážna, život meniaca kniha, ktorá vo vás vzbudí súcit a inšpiruje vás prežiť život tak, ako ho skutočne môžete žiť.

Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť

Čítať viac
Počet strán
280
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
148×210 mm
Hmotnosť
328 g
ISBN
9788089632077
Rok vydania
2013
Naše katalógové číslo
143541
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
The Vision
Pre koho
pre ženy
Originálny názov
The Top Five Regrets of the Dying: A Life Transformed by the Dearly Departing
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

30 hodnotení

24
1
5
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

7.9.2023
Pomohla mi, keď umieral otec
Naozaj mi pomohla, keď môj otec zomieral na rakovinu. Bol som pri ňom aj vo chvíli, keď zomrel a je to presne tak, ako popisuje Bronnie vo svojej knihe. V podstate ma pripravila na zomieranie najbližšieho a ľahšie som to prijímal.
Rovnako to, čo ľudia ľutujú pred smrťou je naozaj poučné. Môj otec veľmi ľutoval, že sa rozviedol. Videl som ako si treba vážiť bežné veci, ktoré berieme automaticky, že sa vieme sami najesť, napiť, pustiť si televízor. Môj otec to už pred smrťou nedokázal.
Čítať viac
20

Knihy sú môj život, nie je deň,kedy by som nejakú nečítala...a že mám z čoho vyberať :-) Moja knižnica totiž obsahuje 1400 kníh a e- kníh a tento počet stále rastie,keďže knihy nepredávam. Mám rada fantasy a knihy z budúcnosti, kde naplno pracuje moja predstavivosť. Som beznádejná romantička, takže k tomu patrí samozrejme aj niečo sladké - ale nie presladené a naivné, pretože treba byť realisti. A keď sa mám vrátiť do reality všedných dní, určite siahnem po niečom z obdobia holokaustu či beletrie s témou prírody, teda biológie, ktorú som aj vyštudovala. Knihy, ktoré čítam ma musia zaujať, nie som "vysadena" na konkrétnych autorov...ak ma však nejaký chytí za srdce, snažím sa mať všetky jeho knihy. Nie som dobrý literárny kritik a ani ním nikdy nebudem...každú knihu totiž dočítam do konca,aj keby mala byť neviem aká nudná a zvyčajne mám úplne opačný názor na ňu, ako zvyšok ľudí, ktorý tu píšu recenzie. Zážitky si totiž nesiem v sebe a nechce sa mi rozpisovať, ako niektorým. A na záver...dúfam,že zomriem veeelmi stará, pretože mám ešte veľa kníh na zozname, čo treba prečítať ❤️❤️❤️

Monika Račková
Overený zákazník
7.8.2023
Od knižky som očakávala trošku niečo iné. Podľa anotacie som čakala skôr memoáre, než motivačnú literatúru plnú odkazov na jogu a meditáciu, Boží zámer... ale to je moja chyba, nie autorky.
Pre niekoho iného to môže byť skvelá kniha, nakoľko, keď sa nad to všetko "prenesieme", uvedomíme si, že naozaj v živote niekde robíme chybu/chyby, ktoré neskôr, keď príde naš čas, nie vždy dokážeme napraviť a naozaj to môžeme ľutovať. Či už je to málo času na seba, rodinu, svoje sny, alebo narušené vzťahy, neustále prispôsobovanie sa okoliu, zlý životný štýl. Autorka nám chce týmto povedať, aby sme sa nebáli žiť svoje sny, neriešili malichernosti a peniaze, vyjadrovali svoje pocity (aj keď to nevieme) a hlavne boli šťastní...kým nebude neskoro.
Čítať viac
Veronika
Neoverený nákup
4.1.2023
Prijemne citanie
Veľmi prijemne čítanie po večeroch, netrvalo mi dlho dostať sa do deja. A momentov na zamyslenie bolo tiež dosť. Mne sa kniha osobne veľmi páčila. Čítať viac
Igor Bajči
Overený nákup
7.10.2022
Len tak :)))
Dobrý deň. Kniha by sa mala volať život flákača, je o človeku ktorému sa nechce robiť a špekuluje ako to spraviť. Hľadá roboty typu vymýšľať slogany na nálepky na autá, potlače na tričká učiť ľudi hrať na gitaru ( mimochodom ak ste pani videli hrať na gitaru tak viete že ona sama nevie hrať na gitare )Stále nám tvrdí že roboty ktoré robí ju nesmierne napĺňajú ( starať sa o ľudí pred smrťou, hrať na gitaru ) a robia šťastným ale z nejakých mne nevysvetliteľných dôvodov vždy končí vyhorená v depresiách a pokúša sa spáchať samovraždu. Spáva v aute prosí kamarátov o prespatie alebo sa tvári že stráži domy aby mala kde spať. A toto má byť návod na šťastný život. :)) Kniha je o tom čo každý kto chodí do roboty pozná máme málo času na rodinu, deti kamarátov, koníčky atď. Nebyť toho že stretla partnera tak by zle skončila. Prajem jej všetko naj a dúfam že sa už našla. Aj Vám všetkým všetko naj pekný deň. Čítať viac
Evina
Neoverený nákup
6.8.2018
Výborná kniha hodnotím ju 5*****
Knihu som mala požičanú a hneď po prečítaní prvých riadkom ma chytila za srdce a zhtla som ju za dva dni.
Veľmi veľa je tam logockých vecí, ktoré si žiaľ doteraz málokedy uvedomovala a riadila sa nimi. Prehliadala som ich. Kniha ma natoľko zaujala, že som si ju kúpila, pretože sa k nej budem častejšie vracať. Je písaná jednoducho, všetko je zrozumiteľné, a všetko sú to veci potrebné k životu.
Vrele ju doporučujem každému, kto sa chce vo svojom živote niekde posunúť, kto na sebe pracuje a chce sa duchovne vyvíjať.
Čítať viac
Stano
Neoverený nákup
19.7.2018
Túto knihu posúvam ďalej
Prekvapilo ma, hoci spätne mi to príde úplne logické, že kniha o smrti je vlastne kniha o živote. Ale o hlbokej podstate života, šťastia či spokojnosti. Kniha Päť vecí, ktoré pred smrťou najviac ľutujeme je úplne prostá a jednoduchá a zodpovedá na základné otázky života. Ak človek má rodičov, ktorým sa čas kráti alebo deti, ak má prácu, strachy alebo naučené vzorce správania z detstva alebo vzťahov, zrejme sa mu bude páčiť táto kniha ako mne Čítať viac
Michal Roman
Overený zákazník
19.2.2017
Myšlienka výborná, realizácia horšia
Autorka opisuje svoj príbeh opatrovateľky umierajúcich ľudí a píše o ich najväčších životných výčitkách. Píše priamo slovami týchto ľudí a ich výpovede sú emotívne veľmi silné a pre nás inšpirujúce a motivačné, aby sme nemali rovnaké výčitky. Tieto prípady vami veľmi pohnú, zvlášť keď si uvedomíte, ako často ich vídate okolo seba.
Škoda je, že kniha je napol mini-autobiografiou autorky, kde mnohé pasáže knihy nemajú s hlavnou myšlienkou nič spoločné a ich čítanie bolo celkom otravné. Keby bola kniha venovaná iba tomu, čo ľudia pred smrťou ľutujú, jej úspech by bol omnoho väčší a čítanie by bolo príjemnejšie a dojem ešte silnejší.
Čítať viac

„Co se stane nyní a za chvíli není důležité - dokud je den po zítřku stejný jako den před včerejškem.“

Na západ od ráje - Harry Harrison, 2019
Na západ od ráje
Harry Harrison