Kníhkupectvá zatvorené, ale web je otvorený :)
150.000 titulov v ponuke a bezpečné doručenie. Dávajte na seba pozor. Viac info
NW - Zadie Smith
NW
14,90 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

NW

Zadie Smith

Zadie Smith sa narodila v roku 1975, jamajskej matke a anglickému otcovi v robotníckej štvrti na severovýchode Londýna. Vyštudovala anglickú literatúru a ešte počas štúdií vydala niekoľko poviedok, ktoré upozornili na jej talent. Jej prvotina Biele zuby, román z multikultúrneho prostredia...

Artforum, 2013
5-6 hodín čítania
Vydavateľstvo
Artforum, 2013

Severozápadná časť Londýna. Malý Babylon. Všetky farby pleti, všetky možné vyznania. Malé životy v malých bytoch, divoké ulice. Tu sa odvíja príbeh štyroch ľudí, dvoch párov. Niekto má deti, stálu prácu, slušný plat a malé auto...

Čítaj viac

14,90 €

Vypredané, sú však dostupné iné vydania.

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Zadie Smith si aj tentokrát všíma multikultúrne prostredie, stret aj súžitie rozdielnych svetov na jednej malej ploche. Ani tu to však nestojí v centre pozornosti; je to koláž, z ktorej vylieza celistvý obrázok. A je to obrázok – ako inak – vskutku tragikomický.

Londýn, v ktorom nezazriete Buckinghamský palác či Tower Bridge. Zato v ňom počuť Amy Winehouse a vo vzduchu cítiť trávu. Zadie Smith znovu výborne!

Severozápadný Londýn (angl. North-West London). Malý Babylon. Všetky farby pleti, všetky možné vyznania. Spletité ulice, tesne pri sebe domy, v nich malé byty. Tu sa odvíja príbeh štyroch ľudí, dvoch párov. Niekto má deti, stálu prácu, slušný plat a malé auto. Niekto horšiu prácu, žiadne deti, žiadny byt. Spokojný nie je nikto.
V inej štvrti stojí iný dom, na poschodí byt, v byte kúpeľňa, v kúpeľni vaňa. V nej vyziabnutá a predsa stále krásna iná žena, s čiarami kokaínu na zrkadielku. Bývalý milenec sedí v rozpakoch naproti.
Plocha ohraničená niekoľkými londýnskymi ulicami je podkladom pre farebnú koláž zlepenú z dovolenkových fotiek, stratených vecí a novinových výstrižkov. Večierky so známymi, kriminálny prípad z obchodu na rohu ulice, zranený pes, možno dokonca mŕtvy, smiech rozmaznaných detí a ticho po tých potratených, príliš živé matky. Životy a príbehy sa pretínajú a stretávajú v bytoch, v autobusoch, na uliciach.

Z nášho blogu: Komplikovaná mozaika príbehov severozápadného Londýna

Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
NW
Rozmer
143×213 mm
ISBN
9788081500251
Naše katalógové číslo
141655
Počet strán
344
Hmotnosť
560 g
Rok vydania
2013
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Artforum

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,3 / 5

7 hodnotení

3
3
1
0
0

Jana
18.11.2017
Zadie
Iné,svojské, zaujímavé formou, zvláštne čítanie ktoré stojí za to vyskúšať .Pribehy plynú a osoby a ich osudy neodídu z hlavy pokiaľ nedočítate a vlastne ani potom . Čítaj viac
Helga
16.12.2013
Iná, no stále Zadie
Iná v tom, že tentokrát experimentuje s formou - čím to čitateľovi sťaží, knižku určite neprečítate na jeden hlt.Zároveň je to však literárny zážitok, keď človeku "docvakne" čo všetko sa dá takou skratkou vyjadriť; z tohto hľadiska je mojou top favorite kapitola (pidi kapitolka) odohrávajúca sa v banke.
A stále je to Zadie, ktorá brilantne vystrihne charaktery a ich vývoj...a nakoniec útržky mozaiky do seba zapadnú. (No možnože na záver niečo predsalen ešte vytŕča - kým však postavy žijú, príbeh nie je na konci.)
Čítaj viac
Juraj
26.5.2013
Názor čitateľa
Niekoľko príbehov poukladaných vedľa seba ako kamene románskej mozaiky. Možno ich obdivovať zblízka, kochať sa detailami - farebnými slovami a vetami, jednotlivými postavami. S odstupom, získaným prečítaním celej knihy sa pred vami objaví fascinujúci portrét severozápadného Londýna a jeho svojských obyvateľov. Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac

„Keď ma obklopia pochmúrne myšlienky, nič mi nepomôže viac ako rýchlo utekať ku svojim knihám. Rýchlo ma pohltia a vyženú mračná z hlavy.“

Michel de Montaigne