NW - Zadie Smith, Artforum, 2013

14,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

NW

Severozápadná časť Londýna. Malý Babylon. Všetky farby pleti, všetky možné vyznania. Malé životy v malých bytoch, divoké ulice. Tu sa odvíja príbeh štyroch ľudí, dvoch párov.... Čítať viac

Vydavateľstvo
Artforum, 2013
344 strán
5-6 hodín čítania

Severozápadná časť Londýna. Malý Babylon. Všetky farby pleti, všetky možné vyznania. Malé životy v malých bytoch, divoké ulice. Tu sa odvíja príbeh štyroch ľudí, dvoch párov. Niekto má deti, stálu prácu, slušný plat a malé auto... Čítať viac

  • Pevná väzba s prebalom
  • Slovenčina
Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Dostupné v 21 knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania (3)
NW - Zadie Smith, Penguin Books, 2013
Brožovaná väzba
Angličtina, 2013
Do 3 – 7 dní
-5 %

9,97 €


Severozápad - Zadie Smith, BB/art, 2013
Pevná väzba s prebalom
Čeština, 2013
Vypredané

NW - Zadie Smith, Hamish Hamilton, 2012
Brožovaná väzba
Angličtina, 2012
Vypredané

Ďalšie knižné vydania

Z kolekcie: Príbehy krajín

Zobraziť viac kolekcií

Z kolekcie: Knihy z Knižnej šifry 3

Zobraziť menej kolekcií

Naši škriatkovia odporúčajú

Prekonajte úzkosť - Kirren Schnack, N Press, 2024

Viac o knihe

Zadie Smith si aj tentokrát všíma multikultúrne prostredie, stret aj súžitie rozdielnych svetov na jednej malej ploche. Ani tu to však nestojí v centre pozornosti; je to koláž, z ktorej vylieza celistvý obrázok. A je to obrázok – ako inak – vskutku tragikomický.

Londýn, v ktorom nezazriete Buckinghamský palác či Tower Bridge. Zato v ňom počuť Amy Winehouse a vo vzduchu cítiť trávu. Zadie Smith znovu výborne!

Severozápadný Londýn (angl. North-West London). Malý Babylon. Všetky farby pleti, všetky možné vyznania. Spletité ulice, tesne pri sebe domy, v nich malé byty. Tu sa odvíja príbeh štyroch ľudí, dvoch párov. Niekto má deti, stálu prácu, slušný plat a malé auto. Niekto horšiu prácu, žiadne deti, žiadny byt. Spokojný nie je nikto.
V inej štvrti stojí iný dom, na poschodí byt, v byte kúpeľňa, v kúpeľni vaňa. V nej vyziabnutá a predsa stále krásna iná žena, s čiarami kokaínu na zrkadielku. Bývalý milenec sedí v rozpakoch naproti.
Plocha ohraničená niekoľkými londýnskymi ulicami je podkladom pre farebnú koláž zlepenú z dovolenkových fotiek, stratených vecí a novinových výstrižkov. Večierky so známymi, kriminálny prípad z obchodu na rohu ulice, zranený pes, možno dokonca mŕtvy, smiech rozmaznaných detí a ticho po tých potratených, príliš živé matky. Životy a príbehy sa pretínajú a stretávajú v bytoch, v autobusoch, na uliciach.

Z nášho blogu: Komplikovaná mozaika príbehov severozápadného Londýna

Čítať viac
Originálny názov
NW
Počet strán
344
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
143×213 mm
Hmotnosť
560 g
ISBN
9788081500251
Rok vydania
2013
Naše katalógové číslo
141655
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Artforum
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

3,9 / 5

8 hodnotení

3
3
1
0
1

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Jana
Neoverený nákup
18.11.2017
Zadie
Iné,svojské, zaujímavé formou, zvláštne čítanie ktoré stojí za to vyskúšať .Pribehy plynú a osoby a ich osudy neodídu z hlavy pokiaľ nedočítate a vlastne ani potom . Čítať viac
Helga
Neoverený nákup
16.12.2013
Iná, no stále Zadie
Iná v tom, že tentokrát experimentuje s formou - čím to čitateľovi sťaží, knižku určite neprečítate na jeden hlt.Zároveň je to však literárny zážitok, keď človeku "docvakne" čo všetko sa dá takou skratkou vyjadriť; z tohto hľadiska je mojou top favorite kapitola (pidi kapitolka) odohrávajúca sa v banke.
A stále je to Zadie, ktorá brilantne vystrihne charaktery a ich vývoj...a nakoniec útržky mozaiky do seba zapadnú. (No možnože na záver niečo predsalen ešte vytŕča - kým však postavy žijú, príbeh nie je na konci.)
Čítať viac
Juraj
Neoverený nákup
26.5.2013
Názor čitateľa
Niekoľko príbehov poukladaných vedľa seba ako kamene románskej mozaiky. Možno ich obdivovať zblízka, kochať sa detailami - farebnými slovami a vetami, jednotlivými postavami. S odstupom, získaným prečítaním celej knihy sa pred vami objaví fascinujúci portrét severozápadného Londýna a jeho svojských obyvateľov. Čítať viac

Zadie Smith

Čítať viac

Vydavateľstvo Artforum

Čítať viac

„To, čím sme boli na začiatku, je iba nejasná farebná škvrna, na ktorú sa dívame z brehu toho, čím sme sa stali.“

Náhodné úvahy - Elena Ferrante, Andrea Ucini (ilustrátor), 2019
Náhodné úvahy
Elena Ferrante, Andrea Ucini (ilustrátor)