Rímske právo - Karol Rebro, Peter Blaho
Rímske právo
19,75 €
Knihy
E-knihy

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

   Učebnica obsahuje základný prehľad rímskeho práva a jeho systému, ktorý nám zanechali klasickí rímski právnici. Zachytáva vývojovú líniu rímskeho štátneho zriadenia a rímskych právnych prameňov, celý systém rímskeho súkromného práva hmotného i procesného s jeho inštitútmi osobného, vecného, záväzkového, rodinného a dedičského práva, ako aj stručný prehľad rímskeho trestného práva. Ťažisko učebnice spočíva vo výklade o majetkovom práve, pričom najväčšia pozornosť sa venuje inštitútom vlastníckeho práva a zmluvám patriacim k vrcholom brilantnej právnickej precíznosti starovekého Ríma.

Autori sa usilovali zložitú problematiku rímskeho práva podať v zrozumiteľnej a prístupnej forme. V tomto zmysle text učebnice ilustruje množstvo právnických výrazov a ukážok z prameňov v pôvodnej podobe, v latinskom jazyku.

Z týchto a mnohých ďalších dôvodov učebnica je nevyhnutná na získanie základov teoretickej a praktickej právnickej učenosti. Určená je nielen poslucháčom právnických fakúlt, ale aj študujúcim odbory vied o staroveku, najmä staroveké dejiny a starovekú filológiu, a, samozrejme aj všetkým záujemcom o rímske právo. V tejto podobe bude učebnica vhodnou pomôckou pre každého, kto má záujem oboznámiť sa s historickými koreňmi európskej právnej kultúry.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
496
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Wolters Kluwer (Iura Edition)
Väzba
pevná väzba
ISBN
808904753x
Naše katalógové číslo
13513
Rozmer
150×210 mm
Rok vydania
2003

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,1 / 5

27 hodnotení

21
5
6
2
3

Najužitočnejšie recenzie

5
10.8.2006
Viem, že prof. Blaho patrí medzi najlepších znalcov Rímskeho práva a som presvedčený, že jedine nedostatok času, keďže je rektorom TU, mu neumožňuje napísať celkom samostatne dokonalejšiu príručku pre študentov, ktorých má veľmi rád, lebo je pri skúškach náročný. Niektorí hovoria, že je prísny, ale ja som presvedčený, že to len preto, lebo oni boli leniví pri príprave na skúšku. Kiež si zachová svoj vrelý vzťah k študentom aj k Rímskemu právu až do konca svojho života.
Čítaj viac
Xx
1
27.1.2018
Úplne zbytočne roztiahnuté na viac ako 500 strán. Zložito napísané. Veľmi ťažké na pochopenie. Nerozumiem, načo je potrebné poznať všetky latinské názvy. Je to len strata času.
Čítaj viac
Anton
28.1.2018
Hlúposť
Príliš dlhé. Ťažké na pochopenie. Musím prečítať všetky tie obkecy, aby som sa vôbec dostal k jadru veci. Autori mohli počítať s tým, že knihu budú musieť čítať obyčajní študenti, nie experti na rímske právo. Čítaj viac
Monika
16.7.2009
RP Rebro Blaho
Náhodou, Riman bol fajn...sem tam neprehľadný, ale keď sa do toho človek zahĺbil, nemal problém. V prvom semestri však skúška bola omnoho ľahšia ako v letnom - obligačné p. je zabijak. Čítaj viac
mary
12.11.2008
Rímske právo
Ak je tu niekto kto ma tuto knihu mohol by sa mi ozvat velmi rada by som si ju totiz kupila... dakujem Čítaj viac
studentka
2.7.2008
Rimske pravo
najvacsia blbost aku som kedy citala, strasne neprehladna, clovek zaspi kym precita vsetky tie obkeci na zaciatku kazdej kapitoly a dostane sa k jadru veci, odporucam ako knihu rozpravok na dobru noc, vsak aj vydavatelstva musia z niecoho zit :) Čítaj viac
boris
23.5.2008
Dobrá kniha???
Dobrá kniha??? Trhak??? Preboha, sa vystrelte na mesiac ak to myslíte vážne. Je to sprostosť, radujte sa zo života a neumierajte čítaním takej sprostosti!!! Čítaj viac

O autoroch

Čítaj viac

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth
Človek na ulici
Ivan Horváth