Harriet Beecher Stowe: Chalúpka strýčka Toma. Ikar, 2023.
Na krídlach oddanosti - Roseanna M. White, i527.net, 2022

16,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Na krídlach oddanosti

Celé Anglicko považuje majora Phillipa Camdena za netvora – veď tento muž vedome spôsobil smrť mužov svojej letky. On sám by bol radšej, keby v ten deň s nimi zomrel, no napriek... Čítať viac

2. diel série
Kryptológovia
Vydavateľstvo
i527.net, 2022
400 strán
6-7 hodín čítania

Celé Anglicko považuje majora Phillipa Camdena za netvora – veď tento muž vedome spôsobil smrť mužov svojej letky. On sám by bol radšej, keby v ten deň s nimi zomrel, no napriek všetkému dostal zamestnanie na kryptografickom oddelení ... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

16,90 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo
Kniha je dostupná v 23 knižniciach. Pozrieť dostupnosť v knižniciach

Naši škriatkovia odporúčajú

Cukráreň Petry Tóthovej - Petra Tóthová, Ikar, 2023
Na krídlach oddanosti - Roseanna M. White, i527.net, 2022
16,90 €

Viac o knihe

Hoci všetci Arabelle pred ním varujú, ju čoraz viac priťahuje muž známy ako „„Čierne srdce“.

Celé Anglicko považuje majora Phillipa Camdena za netvora – veď tento muž vedome spôsobil smrť mužov svojej letky. On sám by bol radšej, keby v ten deň s nimi zomrel, no napriek všetkému dostal zamestnanie na kryptografickom oddelení vojenského spravodajstva. Výhražné listy, ktoré denne dostáva, ho neprekvapujú, a podľa vlastného názoru si ich zaslúži.

Zdravotná sestra Arabelle Denlerová Čierne srdce pozoruje a vidí niečo iné: zraneného muža, zúfalo túžiaceho po súcite a milosrdenstve. A keď sa ich rodiny a cesty nečakane spoja, uvedomí si, že má možnosť pomôcť mu uzdraviť sa – a zároveň vyliečiť aj vlastné zranenia.

Camdenov vojenský súd sa blíži. Zrazu sa objaví stará známa, ktorá ho chce využiť na svoje plány, čím všetkých v Miestnosti 40 vyburcuje k činu. Arabellina a Camdenova krehká budúcnosť visí na vlásku, a aby prežili, nesmú sa vzdávať nádeje a musia sa držať jeden druhého.
Čítať viac
Originálny názov
On Wings of Devotion
Počet strán
400
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
140×210 mm
Hmotnosť
402 g
ISBN
9788082490230
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1345133
Štýl
špionážny, dobrodružný, historický, romantický, duchovný
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené štáty
2. diel série
Kryptológovia
Vydavateľstvo
i527.net
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,5 / 5

15 hodnotení

12
1
0
2
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Martinus
10

Ahoj, ak sa práve pozeráš na tento profil, skús si prezrieť aj moje odporúčania v čitateľských kolekciách. Možno nájdeš niečo čo ťa zaujme alebo sa na niektorých vybraných tituloch z týchto kolekcií perfektne zhodneme!

Adriána Hasková
Kníhkupec
21. júla 2022

Ak práve nečítam fantasy, tak v rukách držím historický román. A tento vám môžem len a len odporučiť! Keď som čítala prvý diel tejto série, ktorý miestami nebol úplne moja šálka kávy, v tomto voľnom pokračovaní mi to autorka všetko vynahradila.

Hlavní hrdinovia Ara a Camden, ktorý je prezývaný aj Čierne srdce, upútajú svojou odlišnosťou, ktorá ich ale nakoniec spojí, a ja ako čitateľ som si celú ich cestu k vzájomnej láske náramne užila.

Čo sa mi taktiež páčilo bola aj vedľajšia linka so zápornou postavou, ktorá zamiešala karty. Viera v spravodlivosť, zmysel pre česť, hľadanie pravdy a krásne dialógy tvoria kúsky tohto pekného a milého celku.

Odporúčam všetkými desiatimi pokiaľ sa vám páčia knihy od Julie Klassen a chceli by ste vyskúšať niečo iné, alebo ak vyhľadávate jednoduché čítanie s tými pravými hodnotami hlavných postáv.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

9.7.2022
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Niekedy to, nech sa človek snaží akokoľvek, nevyjde. V podvedomí tomu verí aj Arabelle Denlerová, pre všetkých len ,,Ara", ktorá si momentálne prechádza, nie práve najlepším životným obdobím. Aspoň tak sa jej to javí. Po tom, ako sa celkom zvláštnym spôsobom dozvie, že jej snúbenec čaká dieťa s inou ženou, ktorá je zhodou okolností sestra Phillipa Camdena, sa jej plány na založenie rodiny celkom zrúcajú. Ale, kde sa jedny dvere zatvoria, otvoria sa iné.

,,Čierne srdce", tak totiž nášho bývalého majora prezývajú, by to mohol všetko zachrániť. Phillipa však prenasledujú démoni minulosti, ktorí mu nedajú spávať. Znenazdajky sa mu stále v mysli vynára obraz toho strašného momentu, kedy všetci členovia jeho vojenskej letky zahynuli, iba on prežil. Teraz za to nesie následky. Hoci ho práca kryptografa vôbec nenapĺňa, aspoň pri nej môže, na chvíľu, zabudnúť na všetko. Nielenže ho čaká vojenský súd, ale chodia mu aj listy - nie s práve lichotivým obsahom. Ba práve naopak. Majú ho zastrašiť. Ako keby za to, čo sa stalo už netrpel každý deň dostatočne!

Are osud Čierneho srdca nie je ľahostajný. A tak sa tu črtá nádej. Nádej, že jej srdce bude opäť horieť láskou. A nie len tak hocijakou!

Krásny príbeh z vojnového obdobia, ktorý prináša dobrodružstvo, napätie, lásku i sklamanie - Vás hneď pohltí a nenechá vydýchnuť, kým si ho celý neprečítate.
Čítať viac
15
Overený zákazník
26.5.2022
Čierne srdce
Musím povedať, že ide opäť o skvelý a jedinečný historicko-romantický príbeh. Tentoraz sa dej dotýka mladej a bohatej zdravotnej sestry Arabelle Denlerovej a majora Phillipa Camdena, (nazývaneho aj Čierne srdce) ktorý po nešťastnej smrti celej svojej letky čaká na rozsudok a čas si kráti riešením šifrovaných správ v tajnej miestnosti 40.

Popri práci sa Camov život prepletá s tým Aryným. Je síce zasnúbená, no je to vzťah založený na vzájomnej dohode a nie láske a preto tá čoskoro padne keď zistí, že jej snúbenec čaká dieťa s inou. A nie s hocikým, ale s Camovou sestrou. A táto situácia ponúka nové priležitosti.

Na týchto príbehoch milujem všetko. Spracovanie, zápletku, nádherné myšlienky, jedičné charaktery, postavy z danej doby, medziľudské vzťahy a samozrejme tú krásnu iskrivú romancu. Príbeh zachádza do hĺbky ľudskej duše, nezaoberá sa len povrchnosťou.

Celý dej je dramatický až do poslednej strany. Do príbehu vstupuje ešte jedna postava - Dee, ktorá stojí na druhej strane a pre lásku a milovaného muža je ochotná urobiť čokoľvek.

Preto keď si zaľúbenci vyznajú lásku ešte neznamená, že o ňu nebudú musieť bojovať.

Vojna je krutá, veľa berie no aj dáva. Mení charaktery, dáva príležitosti. A preto...
Čierne srdce možno nakoniec nie je celkom čierne. Možno je len ušpinené od sadzí bolesti a smútku a stačí spravná osoba, ktorá zmyje nánosy špiny a objaví skrytý poklad.
Čítať viac
knizny_blond
Neoverený nákup
22.5.2022
4,5/5*
Na krídlach oddanosti je druhou časťou série Kryptológia. Kľudne však môžete po nej siahnuť aj vtedy, ak ste prvú časť nečítali.

Tento diel je o zdravotnej sestre Arabelle a Camdenovi, ktorý je bývalým pilotom a momentálne pracuje ako kryptograf. Keď bol pilotom stalo sa niečo za čo ho obviňujú a preto ho nazývajú aj Čierne srdce. Román sa odohráva v roku 2018, kedy stále zúri vtedajšia Veľká vojna…

Pre mňa síce pomalší rozbeh knihy, ale za to krásny príbeh v celku. Krása príbehu spočíva najmä v postave Arabelly, ktorá pre svoju prácu je oddaná. Je veľmi dobrosrdečná až nevinná. Jej konanie či slová sú veľakrát prekvapivo zarážajúce v tom najlepšom slova zmysle. Aj v zlej situácii či v smútku vie nájsť niečo pozitívne, berie ohľad na iných ľudí a vie sa do nich vcítiť. Takú empatickú postavu som v knihe doposiaľ nestretla.
Camden je protikladom jej postavy. Arabelle mu však odovzdá kúsok zo seba.

Ide o ľúbostný príbeh, ktorému neskôr po vyhrotení zápletky nechýba ani napätie. Je doplnený o špionáž, zradu, predsudky, ohrdnuté srdce ženy, ale aj boj za spravodlivosť. Autorka sa inšpirovala skutočnými historickými udalosťami a postavami, čo vysvetlí aj v závere knihy. Naozaj senzačné dielo.
Čítať viac
17.5.2022
zaujímavá od prvej strany
musím hneď na začiatku povedať, že už dávno sa mi nestalo, žeby ma kniha takto zaujala hneď od prvej strany :) o to rýchlejšie a ľahšie sa čítala :)
Arabelle ma tak krásne srdce a je tak dobrým človekom, že takmer na každej strane tejto knihy je čo sa od nej učiť - neodsudzuje druhých, naopak hľadá ospravedlnenie aj pre nich a ich zlé rozhodnutia a činy...
Čierne srdce - muž, ktorý je tu hlavnou postavou románu, je síce vyobrazený ako nejaká temná stránka, ale Arabelle zasa svojimi čistými očami v ňom vidí viac a snaží sa ho svojim správaním presvedčiť, že nie je netvor, za akého ho považujú iní...
veľmi príjemný román - vďaka
Čítať viac
Radka
Neoverený nákup
19.4.2022
Vynikajúca!!!
„Bol si istý, že si tú scénu bude pamätať do konca života. Ako zdvihol hlavu a uvidel ju tam stáť medzi sebou a súdom, s jeho krídlami odrážajúcimi sa na jej šatách. Vyjadrovala mu svoju oddanosť viac, než by to umožnili slová.“

Na krídlach oddanosti je druhá kniha zo série Kryptológovia. Ak ste však prvú časť nečítali, nič sa nedeje (ale odporúčam to dohnať!) Dej sa odohráva v Londýne v roku 1918 počas 1. svetovej vojny, a opisuje príbeh Arabelle Denlerovej, oddanej zdravotnej sestry a Phillipa Camdena nazvaného „Čierne srdce“. Bývalý pilot teraz pracuje ako kryptograf pre britskú spravodajskú službu. Phillip, ktorého tlač považuje za darebáka pre údajnú zodpovednosť za smrť všetkých ostatných pilotov v jeho letke počas misie, žije život plný viny, hnevu a horkosti. Príbeh napreduje stabilným tempom, občas zatienený nebezpečenstvom, špionážou, vyhrážkami, škandálmi, nedorozumeniami a zradou. Prekáranie pretkané celou knihou umocňuje príbeh. Autorka odvádza vynikajúcu prácu pri spájaní skutočných historických udalostí do fiktívneho príbehu a postavy si ľahko obľúbite. Túto knihu vrelo odporúčam a teším sa na tretiu knihu zo série.
Čítať viac
Anna
Neoverený nákup
26.3.2022
Všetkými desiatimi
Zatiaľ najlepšia kniha od tejto autorky. Dej je skutočne pútavý a budete s napätím obracať stránky, aby ste vedeli, ako sa to rozuzlí. Navyše hlavní hrdinovia sú mimoriadne sympatickí a skvelo si kontrujú v prekaraní. Toto je príbeh, ktorý vás bude baviť. Odporúčam, výborne. Čítať viac
4.3.2022
Nemohla som prestať čítať!
Taká je táto kniha. Napínavá, dobrodružná, plná vojnového zla, ale aj nádeje, že za každými mračnami je Slnko, ktoré ich rozptýli. Plná priateľstva, hrdinstva a nádherného ľúbostného príbehu.
Kniha o tom, že zdanie veľmi často klame. Že,,zloduch bez srdca,, je v skutočnosti verný a ubolený hrdina. Že za krásou sa môže skrývať podlosť a že na pohľad ničím výnimočná žena je výnimočná úplne vo všetkom :)
Nie je tu opísaná vojna priamo alebo nejako tragicky, skôr zákulisie, plány na atentát a dešifrované správy, takže odporúčam aj pre tých, ktorí nemajú radi vojnové knihy. A tiež sa dá čítať nezávisle od prvého dielu, dejovo nenadväzujú. (Ale ja odporúčam prečítať si prvý diel Číslo lásky, pretože je tiež skvelý :))

Recenziu som mohla napísať vďaka spolupráci s vydavateľstvom I527.net na príprave tejto knihy.
Čítať viac

„Pravda nie je vždy krásna, ale aj napriek tomu po nej túžime.“

Príbehy na dobrú noc pre rebelky 2 - Elena Favilli, Francesca Cavallo, 2018
Príbehy na dobrú noc pre rebelky 2
Elena Favilli, Francesca Cavallo