Z krvi a popola

Z krvi a popola je podmanivý, akciou nabitý, sexi, návykový a nepredvídateľný príbeh, dokonalá fantasy kniha pre fanúšikov Sarah J. Maasovej a Laury Thalassovej... Čítať viac

4,5 244 hodnotení
1. diel série
Z krvi a popola
Vydavateľstvo
Zelený kocúr, 2021
556 strán
8-9 hodín čítania

Z krvi a popola je podmanivý, akciou nabitý, sexi, návykový a nepredvídateľný príbeh, dokonalá fantasy kniha pre fanúšikov Sarah J. Maasovej a Laury Thalassovej... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

12,29 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania
Z krve a popela - Jennifer L. Armentrout, Nakladatelství Fragment, 2021
PDF EPUB MOBI
Čeština, 2021
Ihneď na stiahnutie

14,91 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Z krvi a popola je podmanivý, akciou nabitý, sexi, návykový a nepredvídateľný príbeh, dokonalá fantasy kniha pre fanúšikov Sarah J. Maasovej a Laury Thalassovej.

Nepoškvrnená...
Poppy, od narodenia predurčená viesť kráľovstvo do novej éry, nikdy nebola sama sebe paňou. Život nepoškvrnenej je osamelý. Nik sa jej nesmie dotknúť. Nik na ňu nesmie pozrieť, ani k nej prehovoriť. Nikdy nesmie zažiť potešenie. Čaká na povýšenie a radšej by so strážcami bojovala proti zlu, ktoré ju pripravilo o rodinu, než sa pripravovala na získanie božej priazne. Lenže ona o tom nikdy nerozhodovala.

Povinnosť...
Budúcnosť celého kráľovstva leží na Poppiných pleciach, nikdy si však nebola celkom istá, či to naozaj chce. Aj nepoškvrnená má predsa srdce. Dušu. Aj túžby. A keď jej do života vstúpi Hawke, strážca so zlatými očami poverený jej ochranou až do povýšenia, osud a povinnosť sa prepletú s túžbou a potrebami. Vzbudí jej hnev a donúti ju spochybniť všetko, čomu verila... Pokúša ju zakázaným ovocím.

Kráľovstvo...
Padlé kráľovstvo, ktoré bohovia opustili a smrteľníci sa ho desia, znova povstane, odhodlané násilím a pomstou si vziať všetko, čo mu podľa jeho presvedčenia prináleží. A keď sa tieň prekliatych priblíži, hranica medzi zakázaným a správnym sa rozostrí. Poppy môže každú chvíľu stratiť nielen srdce a priazeň bohov, ale aj život, keď sa začne rozmotávať každé zakrvavené vlákno, ktoré drží jej život pohromade.
Čítať viac
Originálny názov
From Blood and Ash
Počet strán
556
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
1332139
Štýl
dobrodružný, romantický
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Spojené štáty
1. diel série
Z krvi a popola
Vydavateľstvo
Zelený kocúr
Pre koho
new adult, young adult
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,5 / 5

244 hodnotení

127
33
13
4
7

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Po dočítaní tejto knihy som mala chuť siahnuť po ďalšej časti.

Páčila sa mi samostatnosť hlavnej hrdinky, ktorá preukázala vnútornú silu, ale hlavne aj fyzickú. Napriek svojej typickej jemnosti a ženskosti, ako to už v týchto romantických príbehoch býva, dokázala, že sa vie o seba postarať aj sama, čo sa mi náramne páčilo. Nebola bezbrannou princeznou, ale obávanou bojovníčkou.

Kniha vo mne vyvolávala mnoho zmiešaných pocitov počas jej čítania a mnoho otázok, na ktoré som dostala odpovede až v závere. Chýbal mi určitý predhovor objasňujúci svet, do ktorého ma spisovateľka stiahla, no v závere som sa dočkala objasnenia kto sú vlastne tí povýšení, zatratení a atlantínčania..

A práve tieto otázky a dohady o tom, kto je za útokmi, kto je pán Temnoty a čo sa skrýva za povýšením ma držali v napätí a nútili ma otáčať stránku za stránkou a zhltnúť celý príbeh na jeden hlt.

Teším sa na pokračovanie.

Pozn na záver : Príbeh mi trochu pripomínal sériu zo sveta temných lovcov od Sherrilyn Kenyon (hlavne postavu Acherona z jej série).

Čítať viac
Martinus
10

Ahoj, ak sa práve pozeráš na tento profil, skús si prezrieť aj moje odporúčania v čitateľských kolekciách. Možno nájdeš niečo čo ťa zaujme alebo sa na niektorých vybraných tituloch z týchto kolekcií perfektne zhodneme!

Adriána Hasková
Kníhkupec
2. januára 2022
PREKVAPENIE NA ZÁVER ROKA 2021

Ak máte radi fantasy, v tomto si prídete na svoje. Ide o originálnu knihu, ktorá sa nepodobá zatiaľ ničomu čo som doteraz prečítala. Svet, postavy a zápletka, ktorú som dlho nevedela odhadnúť ma pomaly usvedčovali v tom, že toto je jedna z najlepších kníh aké minulý rok vyšli. Šokujúce zvraty vám nedajú dýchať a knihu nebudete chcieť pustiť z ruky. Na záver by som už len spomenula, aby ste sa nenechali odradiť množstvom informácií, ktoré vám autorka na začiatku predostrie. :)

Čítať viac

Od tejto knihy som čakala veľa. Našla som ju kolovať po booktoku a musím povedať, že ma nesklamala! už teraz sa teším na ďalší diel tejto série. Hviezdička dole je za trošku predvídateľný dej, no neubralo to na kvalite. Tiež posledné kapitoly mi prišli moc *hrrrr* :) radšej by som uvítala viac stránok a pekne rozvinuté ako zvyšné kapitoly :)

Čítať viac
Martinus
9
Anna z Ingleside - Lucy Maud Montgomery, 2023
Práve čítam
Anna z Ingleside

“A great book should leave you with many experiences, and slightly exhausted at the end. You live several lives while reading.” ― William Styron

Diana Polkorábová
zamestnanec
27. februára 2022

Aj napriek tomu, že som veľakrát dopredu vytušila, čo sa stane ďalej a aké veľkolepé odhlanie ma bude na konci knihy čakať, užila som si ju. Najväčšie plus, ktoré možno samo o sebe nesie hodnotenie 4 hviezdičiek je Hawke. Vtipný, charizmatický, príťažlivý a záhadný ho najlepšie vystihuje. Akonáhle sa Poppy a Hawke ocitli v jednej miestnosti bolo to buď úplne vtipné, seriózne ten chlap jej dával jeden ster za druhým a hral sa s ňou ako mačka s myšou, alebo nabité vzájomnou príťažlivosťou oboch postáv.
V mnohom mi prišla kniha originálna a naozaj ma potešila tá zápletka a nápad, s ktorým autorka prišla. Veľa takých kníh nie je. Jediné veľké mínus - hluché miesta. Aj napriek tomu, že skoro v každej druhej takejto scéne sa niečo vysvetľovalo a čitateľ, tak postupne dostával odpovede, ja by som pokojne zopár takýchto kapitol vyhodila. Hlavným dôvodom bolo, že sa 90% knihy odohrávala na zámku a teda tam už nie je čo ďalšie v nasledujúcich kapitolách odhaliť a mne osobne to po čase prišlo nudné a nezáživné. Ku koncu knihy sa to našťastie zmenilo a nemala som, čo vytknúť, ba naopak. Veľmi sa teším na pokračovanie.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

Emma Vdovjaková
Overený nákup
20.9.2023
Mám prečítane prvé tri časti a určite plánujem čítať aj ďalšie keď vyjdu v slovenčine. Nie je to najlepšia kniha akú som čítala ale bola veľmi skvelá. Odporúčam. No je tam dosť veľa spicy scén len upozornenie. Romantika v tejto knihe je úžasná, dokonalá boli tam aj nejake plot twists a môj obľúbený side character je Kieran. Čítať viac
Karina
Neoverený nákup
11.9.2023
Kniha bola super. Bolo tam zopár totálne predvídateľných momentov, ale nič prevratné, čo by som nedokázala odpustiť. Sarkazmus a doberanie medzi postavami ulahodilo mojej duši. Milujem, keď postavy slovne "kúšu", či už príjemne hravo alebo s cieľom zasiahnuť hlboko. A aj nejaká tá chémia bola... Knihu by som odporúčala všetkými desiatimi, bavila ma a myslím, že si ju ešte niekedy prečítam znova. Čítať viac
5.6.2023
Keď som prvýkrát čítala túto knihu pred rokom, išla som do nej s mizivými očakávaniami a dostala som knihu, ktorá ma zobrala na neuveriteľnú jazdu. a keďže mám doma ďalšie dve časti a ďaľšie by mali byť vydané čoskoro, povedala som si, že je čas na re-reading a oprášenie spomienok, nech sa môžem do nich pustiť.

a že to bola teda jazda. rovnako skvelá ako po prvý krát, ak aj nie lepšia, keďže som si čo to pamätala a mohla si tak všímať všetky tie jemné náznaky a nuansy, ktoré v sebe kniha skrýva a uvedomiť si tak nové a nové veci.
kniha má pre mňa všetko čo mi stačí ku šťastiu:
-zaujímavo vystavaný svet. celé jeho fungovanie, určitú hierarchiu, ktorá v ňom je
-zápletka, ktorá je spletitá. príbeh nie je taký jednoduchý a priamočiary ako sa môže zdať. pod povrchom sa toho skrýva viac než dosť.
-zvraty, zvraty, zvraty. odhalenie strieda odhalenie. v jednu chvíľu sa veci majú tak, v druhú onak. ak dávate dobrý pozor, niektoré veci vám môžu dôjsť o niečo skôr, ale to vôbec nekazí celkový dojem z knihy
-postavy, ktoré si obľúbite hneď. žiadne čierno-bielé charaktery. žiadne nudné dialógy a prázdne interakcie medzi nimi. postavy medzi sebou fungujú, majú si čo povedať, interakcia, chémia sú prítomné na každej strane
-humor, akciu, napätie, romantiku a ešte viac. to všetko v konečnom dôsledku vytvára dokonalú zmes, ktorá vás núti otáčať stránku za stránkou
-aj keď je kniha z kategórie tých hrubších, netreba sa tým nechať odradiť. Jennifer to proste so slovom vie. vie kedy akú informáciu čitateľovi podsunúť aby ho tak správne nalákala, chytil sa jej na háčik a dostala ho tam kde chce.

táto kniha si zaslúži hype, ktorý okolo nej je. je to niečo čo sa oplatí prečítať. je to prudko návykové.
Čítať viac
Anonym
Neoverený nákup
2.6.2023
Napriek pozitívnym hodnoteniam ma kniha vôbec neoslovila. Podľa mňa sa kniha stala extrémne preceňovanou.

Myšlienkové pochody hlavnej hrdinky sa mi po prvé nepáčili a po druhé sa príliš často opakovali. Na každej tretej strane bol siahodlhý vnútorný monológ všetkých jej pocitov, ktoré ale ostávali nezmenené. Spôsob písania mi absolútne nevyhovoval, najmä časté využívanie „...“ troch bodiek. A vlastne celý pricíp "nepoškvrnenej" mi prišiel odveci.
Čítať viac
Andrea
Neoverený nákup
12.6.2023
Súhlasím ja som hlavne bola velice šokovaná tým čo sa ku koncu 1 dielu stalo z Popinho strážcu to ma ozaj dostalo :-). A už mám rožčítaný 2 diel tak som zvedavá čo sa stane tam zaujímavého. Ak bude aj ten tak dobrý siahnem asi aj po 3. A táto autorka už píše akúsi ďalšiu sériu kde sa zameria na 1 postavu čo bola spomínaná v 1 dielu Z krvi a Popola a tou bude Nyktos :-). Ale má tam byť iná hlavná hrdinka. Čítať viac
18.3.2023
Dlho mi trvalo dostať sa do príbehu , začiatok bol pre mňa nie úplne pútavý, ale potom prišlo prekvapenie a vynahradilo mi to aj mierne sklamanie z prvých strán .
Knihu som potom doslova “zhltla” a už ma čakajú ďalšie časti z tejto série .
Odporúčam a hlavne oplatí sa to nevzdať, ak sa nájde niekto ako ja, čo sa na začiatku bude nudiť.
Čítať viac
12.3.2023
Čo že....
Najlepšia kniha, ktorú som kedy čítala. Autorka sa nebála knihe pridať aj spicy scénky, ktoré knihe pridali na hodnote. Chémia medzi postavami bola dokonalá. Hlavná hrdinka Poppy si ma získala už od začiatku príbehu. Neplatia pre ňu žiadne pravidlá, ktoré by ju položili na kolená. I keď je pred ňou ťažká úloha nebojí sa jej postaviť priamo do cesty a vysmiať sa jej. Knihu určite odporúčam a dávam jej 10/5. Čítať viac
2

Matika mi veľmi nejde, šport tiež nie, ale ak niečo dokážem tak je to celé dni ležať a ponárať sa do rôznorodých príbehov zo žánru fantasy.

Miriama Pčolková
Overený zákazník
23.2.2023
Veľmi pekná obálka aj kniha. Hlavnou postavou je dievča ktoré by malo byť nepoškvrnené, nesmierne múdre a nudné, no ona je miesto toho zaujímavá a v problémoch sa doslova kúpe. Musím priznať že dej bol pre mňa trochu predvídateľný ale pár okamihov bolo skutočne napínavých a s hlavnou postavou som toho veľa prežila. Čítať viac

Jennifer L. Armentrout

Čítať viac

„To jediné, na čo sa nevzťahuje pravidlo väčšiny, je ľudské svedomie.“