Romantický pán Bridgerton

Julia Quinn

vlastným menom Julie Pottinger, najpredávanejšia americká autorka historických romantických kníh. Jej romány boli preložené do 29 cudzích jazykov a na zozname bestsellerov New York Times sa objavila 19-krát. Jej sériu kníh Bridgerton upravila pre Netflix Shonda Rhimes pod názvom Bridgerton.

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
TOP #32
4-5 hodín čítania
Vydavateľstvo
Pandora, 2021
4. diel série
Bridgertonovci

Ďalšie formáty

Kniha
13,90 €

Colin Bridgerton je jeden z najžiadanejších starých mládencov v Londýne. Jeho priateľka Penelope Featheringtonová je do neho už roky zamilovaná, ale keď sa stane náhodným svedkom Colinovho vyhlásenia, že sa ...

Čítať viac

Colin Bridgerton je jeden z najžiadanejších starých mládencov v Londýne. Jeho priateľka Penelope Featheringtonová je do neho už roky zamilovaná, ale keď sa stane náhodným svedkom Colinovho vyhlásenia, že sa ...

Čítať viac

Ďalšie formáty

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Colin Bridgerton je jeden z najžiadanejších starých mládencov v Londýne. Jeho priateľka Penelope Featheringtonová je do neho už roky zamilovaná, ale keď sa stane náhodným svedkom Colinovho vyhlásenia, že sa s ňou nikdy neožení, Colin začne cestovať, len aby nemusel byť doma. Po jednom zo svojich návratov zistí, že všetko v jeho živote sa zmenilo a najviac zo všetkého Penelope. Tá však ukrýva tajomstvo, ktoré ju môže zničiť. Ako sa Colin zachová a nájde pri svojom hľadaní skutočnú lásku?

Apríl je už za verami a s príchodom novej spoločenskej sezóny tu v Londýne nájdete v krajčírstvach po celom meste Ctižiadostivé matky a Roztomilé debutantky, ktoré sa snažia kúpiť večerné šaty, čo budú znamenať rozdiel medzi manželstvom a starodievoctvom. A čo sa týka ich koristi – Odhodlaných starých mládencov – pán Colin Bridgerton znovu tróni na vrchole zoznamu vhodných manželov, hoci sa ešte nevrátil zo svojho posledného výletu v zahraničí. Je pravda, že nemá titul, ale vyzerá veľmi dobre, má majetok a každý, kto strávil aspoň minútu v Londýne, vie, že aj šarm. Pán Bridgerton však už dosiahol pokročilý vek tridsiatich troch rokov bez toho, aby prejavil záujem o nejakú mladú dámu.

Nie je dôvod domnievať sa, že v tomto ohľade bude rok 1824 iný ako rok 1823. Možno, že Roztomilé debutantky – a predovšetkým ich Ctižiadostivé matky – by urobili najlepšie, ak by sa poobzerali inde. Ak aj pán Bridgerton hľadá manželku, veľmi dobre to skrýva. Na druhej strane, nie je to ten druh výzvy, ktorý majú debutantky najradšej?

Spoločenské noviny lady Whistledownovej
Čítať viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Na sklade, posielame ihneď
13,90 €

E-knihy a audioknihy

E-kniha
Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
PDF
EPUB
MOBI
9,70 €
Ďalšie
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Romancing Mr. Bridgerton
Počet strán
3044-5 hodín čítania
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
1312881
Jazyk
slovenčina
Preklad
4. diel série
Bridgertonovci
Vydavateľstvo
Pandora

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,5 / 5

76 hodnotení

28
8
5
1
0

12
4.5.2022
Škaredé káčatko
Tento diel je svojim spôsobom zlomový, plný očakávaní a odhalení, pripomínajúci rozprávku o škaredom káčatku. Prirodzene vyvíjajúci sa dej mi doprial nielen predpokladanú dávku romantiky a šťastný koniec, ale aj intrigami opradenú spoločnosť, spolupatričnosť jednej stále sa rozrastajúcej rodiny a hľadanie zmyslu života. V tomto spojení ide o ideálny oddychový príbeh, ku ktorému sa rada raz vrátim, ale prv sa vrhnem na ďalšie pokračovania mojich milovaných Bridgertonovcov. Čítať viac
8
9.4.2022
Romantický pán Bridgerton
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Táto kniha mi prišla popravde trošku zvláštna. Predtým ako som ju začala čítať, som si hovorila, že koho tam asi Colin bude mať za love interest? Prekvapilo ma, že to bola Penelope. Nechápala som ako ich spisovateľka chce dať dokopy, keďže väčšina knihy sa odohráva, keď sa tí dvaja poznajú už 12 rokov a nebol medzi nimi ani náznak náklonnosti.. A zrazu...?
Ďalšia vec, čo mi prekážala bol Colinov charakter. Penelope si ho cely čas idealizovala a taktiež aj spisovateľka ho prvé knihy vykreslovala ako toho najmilsieho brata, no opak bol pravdou. Mal výbušnú povahu, chcel Penelope každú chvíľu ublížiť a ona s ním aj tak zostala?
Koniec koncov stále sa mi kniha páčila aj keď nie až tak ako predchádzajúce.
Čítať viac
5
31.1.2022
Žiadne sklamanie
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
I keď som sa pôvodne najviac tešila na nasledujúci diel série Bridgerton - S láskou, Eloise (vzhľadom k obľube seriálovej postavy), musím s potešením uznať, že tento, 4. diel série sa mi zatiaľ najviac páčil. Ohromné odhalenie Lady Whistledown spôsobilo strach, zimomriavky a nakoniec slzy v očiach. Penelope, ktorá časom dospela a zmenila sa, je teraz postavená pred hranicu starodieveckého života. Je možnosť, že si Colin, jej dlhoročná platonická láska, nakoniec uvedomí jej city a dokonca ich opätuje? Kniha bola napätá, prifarbená strachom o jednu z najsympatickejších mladých osôb v Londýne. Čítať viac
9
3.1.2022
Troška sklamanie
3,5/5
No... veľmi som sa na príbeh o Penelope a Colinovi tešila. Asi najviac zo všetkých, ale bohužiaľ, táto časť bola zatiaľ najslabšia.
Nakoľko milujem Bridgerton sériu a autorkin štýl písania mi nesmierne sedí, tak som si čítanie i tak užila. Ono celkovo bol vlastne príbeh dobrý, nebyť Colina... Určite bola táto časť najviac nabitá akciou, alebo ako to nazvať, proste bola najnapínavejšia (ale iba vďaka Lady Whistledown)! :)

Čo bolo super, je jednozačne postava Penelope. Ona ako hlavná hrdinka mi sadla, je vtipná, inteligentná, silná a bolo cítiť ako dospela za tie roky. Jej láska ku Colinovi bola nespochybniteľná (to ale na vybudovanie chémie medzi postavami nestačí).
Ďalej boli super aj postavy Hyacinth, lady Danbury a mladšej sestry Penelope (aj keď tú už v druhej polovici nikto ani nespomenul).
Kto ma však NESKUTOČNE sklamal, je Colin. Zo seriálu a aj predošlých kníh mi bol sympatický, myslela som, že ho mám najradšej a tešila som sa na jeho knihu. Z jeho postavy sa však vykľul ***. V knihe bolo viacero prípadov, kedy sa choval ako schyzofrenik. Nehovoriac o tom, že bol rodený manipulátor, ktorý sa navonok tvári usmiato a pritom vnútri pod povrchom drieme nevyrovnaný, závistlivý, nespokojný človek so sklonmi k agresii. Ešte aj Penelope tam v jednej scéne povedala ako bude mať modriny v tomto manželstve, po tom čo ju tak silno zdrapol za rameno, keď bol naštvaný. Myslím, že si P zaslúži niekoho lepšieho, ale je zaslepená svojím vysneným dokonalým Colinom, ktorého si zidealizovala za tie roky.
Ťažko sa mi verilo vzťahu medzi nimi dvoma, resp. som medzi nimi necítila žiadnu chémiu (oproti párom v predošlých knihách fakt nula bodov).

Navyše ma zamrzelo, že v tejto časti bolo značné množstvo preklepov a chýb v preklade.

Teším sa však na ďalšie časti, snáď budú lepšie :)
Čítať viac
10
12.12.2021
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Po prečítaní prvých 6 dielov môžem vyhlásiť, že táto je najslabšia. V knihe sa nedeje nič - okrem neustáleho doťahovania, kto asi je tá záhadná lady W. Colin ma ako hlavná postava neuveriteľne štval, narážky na jeho apetít - rýchlo doneste jedlo, lebo prišiel Colin, boli trápne. Taktiež scény, ako si niekto prečítal niekoho denník, keď bol jeho majiteľ akurát na nočníku, tie som už ani nevedela predýchať. Čítať viac
8

Všetky recenzie nájdete na mojom bookstagrame: papierovy_svet :)

Nella Kubišová
28.10.2021
Výborná knižka :)
Priznám sa, že po predchádzajúcej knihe som sa tak trošku bála, že aj táto sa bude niesť v podobnom duchu a nebude sa mi až tak páčiť. Mrzelo by ma to, pretože na príbeh Penelope a Colina som sa veľmi tešila, hlavne preto, že je ozvláštnený a jednu z našich postáv - Lady Whistledownovou.

Keď som sa začítala, tak som mala naozaj radosť hlavne z toho, že som v tomto prípade nemala pocit plagiátorstva ako pri minulej časti. Toto bolo originálne. Zostala som celkom prekvapená tým, v akom veku sa už nachádzajú jednotliví súrodenci... samozrejme je to logické, že starnú, ale zdá sa mi že akosi moc rýchlo.

V tejto časti mala viac priestoru aj Hyacinth, ktorú sme po minulé diely nemali možnosť zaregistrovať veľmi často. Mám také tušenie, že nasleduje jej príbeh, takže hádam, že je to kvôli tomu.

"Vždy je zaujímavé prísť na to, že v človeku sa skrýva viac, ako vidíš na prvý pohľad."

Každopádne, musím povedať, že Penelope zbožňujem. Jej múdrosť, povahu a aj jej krásnu dušu a myslím si, že dokonale zapadá do Bridgertonovskej rodiny. Páči sa mi, že je taká rafinovaná, že doteraz nikto neprišiel na to, kto v skutočnosti je a že práve človek, na ktorého by sme to nikdy neboli povedali, nás dokáže najviac prekvapiť.
Najviac ma štvalo ale to, že si Colin uvedomil až teraz, po toľkých rokoch, aký poklad pri sebe má. Často je tu tá prekážka, že sa na niekoho pozeráme na súrodenca a necítime k nemu lásku, ale zrazu sa objaví, ako to bolo aj v tomto prípade. Zbožňujem príbehy, kde sa láska rozvíja pomaličky a nakoniec prepukne naplo, takže som si čítanie tohto ich príbehu naozaj užívala od začiatku do konca.

Páči sa mi aj to, že autorka nezabúda ani na ostatných súrodencov a v každej knihe je spomenutý aspoň jeden z nich a niečo z ich života a tak máme v podstate stále prehľad o tom, čo sa s nimi deje. V tomto sme mali Anthonyho a aj Daphne.

"Ľudia sú ako dobré víno. Ak sa na začiatku podaria, tak vekom sa ešte zlepšia."

Väčšina tejto knihy sa odohrávala v nám už tak známom prostredí. V dome Bridgertonovcov a Featheringtonovcov, takže sme nemali až taký priestor pre predstavivosť (teda ibaže by niekto čítal iba knihy a nepozeral seriál, v tom prípade máte stále možnosť vytvoriť si vaše predstavy)

Autorkin štýl písania sa mi neskutočne páči. Svedčí o tom aj fakt, že stránky mi naozaj pod rukami ubiehajú jedna za druhou a ani poriadne neviem, ako sa to deje. Všimla som si to už aj pri prvých knihách. Chvíľu som bola vydesená kvôli rozmerom a myslela som si, že prečítať tie knižky mi bude trvať dlho, ale opak bol pravdou a ešte pri takých skvelých dejoch a postavách...

Jednoducho sa táto séria rozhodne zaradila medzi moje najobľúbenejšie, ku ktorým sa určite ešte vrátim a každým ďalším príbehom o Bridgertonovcoch sa v tom len utvrdzujem.
Čítať viac

Čítať viac

„Nikdy nezapomeň, kdo jsi, protože svět na to nezapomene určitě. Udělej to svou předností a nedopusť, aby to bylo tvou slabostí. Obrň se proti tomu a nikdy to nebude použito k tomu, aby ti to ublížilo.“

Hra o trůny - 1 - George R.R. Martin
Hra o trůny - 1
George R.R. Martin