Iba pozorovanie nestačí. Ľudská zvedavosť je nekonečná a mnoho vedcov nepripúšťa žiadne prekážky. Ukojiť zvedavosť je pre nich dôležitejšie ako akákoľvek etika, morálne hodnoty či dokonca ľudský život. Nejeden ...

Čítať viac

Ďalšie formáty

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Iba pozorovanie nestačí. Ľudská zvedavosť je nekonečná a mnoho vedcov nepripúšťa žiadne prekážky. Ukojiť zvedavosť je pre nich dôležitejšie ako akákoľvek etika, morálne hodnoty či dokonca ľudský život. Nejeden z vedcov si v priebehu dejín urobil z ľudí – z mužov i žien, ale aj z malých detí – pokusné králiky. Len málo záležalo na tom, či budú trpieť a aké následky si ponesúdo konca života.
Základným pravidlom by malo byť – neubližuj. Títo vedci však neváhali prekročiť akékoľvek hranice, a bez najmenších výčitiek svedomia sa prizerali fyzickému, ale i psychickému utrpeniu. „Vmene vedy“ sledovali, ako sa ľudia menia na trosky.
Čítať viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Na sklade, posielame ihneď
15,00 €

E-knihy a audioknihy

E-kniha
Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
PDF
EPUB
MOBI
10,50 €
Ďalšie
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
296
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
1258607
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
INTEREZ MEDIA

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,2 / 5

5 hodnotení

4
0
0
0
1

Laci
27.4.2022
Katastrofa
Na knihu som sa veľmi tešil ale ostal som trpko sklamaný...vo veľmi veľa prípadoch je väčšina kapitoly len "samá vata", chýbali mi tam konkrétne údaje, hlavne pri liečivách, čo sa aplikovalo, aký bol výsledok a nie 5 strán textu v štýle "robilo sa niečo takéto a výsledok nevieme"...dočítaté len zo slušnosti a poslané ďalej... Čítať viac
Martina Ilončiaková
27.2.2022
Zaujimavo spracovane
Zatial som knihu len rozcitala. Je rozdelena tematicky na viacero experimentov, velmi sa mi paci, ze na konci kazdeho experimentu je zoznam zdrojov, z ktorych autorka cerpala. Čítať viac
Alexandra
7.12.2021
Strašenie z vedcov
Na knihu som sa pôvodne prišla pozrieť po prečítaní článku o časti jej obsahu, ktorý ma zaujal.
Avšak neviem či je popis knihy z dielne autorky, vydavateľstva alebo kníhkupectva, ale pôsobí na mňa akoby nasadol na súčasnú antivaxerskú vlnu a snažil sa odstrašiť ľudí od dôvery k vedcom.
To mi príde maximálne zavádzajúce, nakoľko vytvára dojem, že veľká časť vedcov rada experimentuje na ľuďoch (čo nie je pravda, ale tieto prípady sa najviac medializujú).
Zároveň si prosím nezamieňajte pojem vedci a lekári.
Čítať viac
Karol
1.3.2022
musím silne nesúhlasiť s touto recenziou.
Hlavne keď už niekto napíše,že nezamieňajme si pojmy vedci a lekári.
Veď jeden lieči a druhý skúma,tak koa sa to dá zameniť?!
Táto kniha mala práveže poukázať na to,že koľko ľudí testovalo na ľuďoch(a podľa môjho názoru ešte niekde ešte určite tak robia)a to pomocou holých faktov a nie rozprávkami.A použiť spojenie antivaxérska vlna?!prosím Vás,to je úplne mimo témy toho,o čom autorka píše.Evidentne ste zaujatá a to je všetko.
Len mi motá v hlave myšlienka,že odstrašiť ľudí od dôvery k vedcom...Ja napríklad chodím na pivo,ale k vedcom som sa nikdy nedostal osobne a to,čo robia,je zahalené a neviditeľné,len až keď dojde k nejakému objavu,tak sa ukazujú,ale to trvá dlhé roky.
Skúste namiesto navštevovania vedcov(ktorú evidentne vykonávate) skočiť radšej medzi ľudí a pokúsiť sa pozbierať objektívne názory.
Ja osobne som ju už požičal viacerým ľuďom a mám len pozitívne odozvy na knihu,o ktorých sa bavíme denno-denne.

Prajem pekný deň
Čítať viac

Čítať viac

„Protože ona a Mattia jsou spojeni pružným neviditelným vláknem, pohřbeným pod hromadou bezvýznamných věcí, vláknem, které mohlo existovat jen mezi dvěma lidmi jako oni: mezi dvěma lidmi, kteří jeden v druhém rozpoznali vlastní osamělost. “

Osamělost prvočísel - Paolo Giordano
Osamělost prvočísel
Paolo Giordano